Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez janusz35
    Paliw premium (oprócz shell V-power) nie opłaca sie tankować cena to zwykle +15gr(albo i więcej) a jest to to samo paliwo plus promilowe(rzędu 4-5 L dodatku na 20 000L oleju napędowego) dodatki, często dozowane dopiero do cystern dowożących paliwo do stacji benzynowych.
    A skąd mieć pewność, że shell V - power jest wyjątkiem?

    Mam kolegę, który pracuje na Orlenie, twierdzi, że verva to tylko się różni nazwą.
    Cysterna wylewa do zwykłego zbiornika On i vervy z tej samej komory, więc to to samo.
    Ale być może na shellu, jest inaczej, chętnie się dowiem )

    Komentarz


    • Ja po zimowych doświadczeniach z paliwem z Orlenu tankuje tylko na BP, Statoil albo Shellu. Generalnie zwykły ON, ale co 4 tankowanie staram się wlać Ultimate lub Diesel Gold... Tak profilaktycznie
      Nissan Sunny N14-> Nissan Almera N15-> Skoda Octavia II
      Dołączyła do rodziny Skoda Octavia II FL Kombi

      Komentarz


      • Od siedmiu lat Shell zwykły diesel, poprzednio do dCi teraz TDI. 99% tankowań stacja na Puławskiej na wysokości reala, w trasie inne Shelle, sporadycznie Statoil i dwa razy Verva w Ustrzykach.

        Komentarz


        • statoil - zwykłe on

          Komentarz


          • Zamieszczone przez piotrekk78
            Mam kolegę, który pracuje na Orlenie, twierdzi, że verva to tylko się różni nazwą.
            Cysterna wylewa do zwykłego zbiornika On i vervy z tej samej komory, więc to to samo.
            Ale gdzie w tym Orlenie pracuje i dlaczego takie farmazony pierdzieli :?:
            It doesn't matter what we're losing
            It only matters what we're going to find!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez tomil
              piotrekk78 napisał/a:
              Mam kolegę, który pracuje na Orlenie, twierdzi, że verva to tylko się różni nazwą.
              Cysterna wylewa do zwykłego zbiornika On i vervy z tej samej komory, więc to to samo.


              Ale gdzie w tym Orlenie pracuje i dlaczego takie farmazony pierdzieli :?:
              Niekoniecznie, to jest ten sam produkt i do dystrybucji wychodzi jako jeden produkt. Roznica polega na dodatku ktory jest potem dodawany, pytanie gdzie go wlewaja, przy sprzedazy do hurtowni, czy dopiero przy wlaniu do zbiornika.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maicroft
                Roznica polega na dodatku ktory jest potem dodawany, pytanie gdzie go wlewaja, przy sprzedazy do hurtowni, czy dopiero przy wlaniu do zbiornika.
                Dokładnie tak, i z tego co wiem to odbywa się to w bazie paliwowej, nie hurtowni ani tym bardziej na stacji paliw.
                It doesn't matter what we're losing
                It only matters what we're going to find!

                Komentarz


                • Naopowiadali mi że Verva i nic więc leję już prawie rok, ale mało jeżdże - 10tys / rok

                  Czy lanie nonstop takiego paliwa może w jakimś sensie być szkodliwe? Jeden z forumowiczów pisał ,że verva czy nie verva jeden pies.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tomil
                    Dokładnie tak, i z tego co wiem to odbywa się to w bazie paliwowej, nie hurtowni ani tym bardziej na stacji paliw.
                    Mój znajomy pracował ze 2 lata temu przez jakiś czas na Shellu przy Marsa w W-wie. opowiadał, że kiedyś pomylili się i PB 95 wlali do V-Power, dolali potem wiadro dodatku i stwierdzili, że będzie okej.

                    Komentarz


                    • Tankuję na Orlenie zwykły ON.
                      była Octavia II 1.9 TDI
                      jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                      Komentarz


                      • ja róznie - gdzie mi sie skończy ale tylko markowe stacje BP, Orlen, Lotos - zwykłe ON i nic sie nie dzieje
                        moja czarna SKODA OCTAVIA II 1.9 TDI
                        sprzedaje na allegro - zapraszam ops:

                        Komentarz


                        • A ja odkąd mam Octavię nie tankowałem nigdzie prócz Shella. Jakoś mam zaufanie do tej stacji. U siebie tankuje na Fordońskiej a na trasie to różnie ale Shell.

                          Komentarz


                          • Lukoil (kiedys Jet) - orginalne rosyjskie paliwa - tylko oni mają wlasne dostawy. 15 lat doswiadczenia trójmiejskich taksówkarzy - żadnych problemów - zwykly ON. U nas Bp/Shell biorą i tak od Lotosa podobno

                            Komentarz


                            • od 5 lat 80% tankowań carrefour kraków żadnych problemów ani w zimie a tym bardziej w lecie a cena dzisiaj 4,05 ON

                              Komentarz


                              • ja tankuje u siebie na wsi, wyciagam z piwnicy i leje :P (orlenowskie paliwo)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez blochi
                                  Lukoil (kiedys Jet) - orginalne rosyjskie paliwa - tylko oni mają wlasne dostawy. 15 lat doswiadczenia trójmiejskich taksówkarzy - żadnych problemów - zwykly ON. U nas Bp/Shell biorą i tak od Lotosa podobno
                                  Łukoil bierze od Lotos tez

                                  Komentarz


                                  • Ja od dłuższego czasu głównie shell v-power diesel ...
                                    dużej różnicy w kwocie nie ma, a paliwo jakościowo jest jednak lepsze,
                                    zaufana stacja w Chorzowie na wysokości Stadionu Śl...
                                    :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Ja leję od 65 tys. km. na Orlenie, raz zwykłe, a raz Vervę i narazie jest ok.
                                      Na Shelu raz się przejechałem w zimie przy -18 st. auto przestało jechać, postało 5 min i 2 km ujechałem i znów to samo. Dojechałem do Orlenu, zatankowałem do pełna i problem ustąpił.

                                      Komentarz


                                      • Więc tak…
                                        Od kiedy naczytałem się, jaki to wspaniały jest ON V – Power pomyślałem, a co mi tam te pary groszy więcej na litrze, skoro mam takie super paliwo
                                        Trzy razy pod rząd lałem pod korek V Power, a potem trzy razy Vervę i wiecie jaki był wynik???
                                        Dokładnie te same osiągi i to samo spalanie. W każdym przypadku praktycznie ta sama trasa. Za każdym razem robiłem 1000 km na tankowaniu. Ostatnie dwa tankowania ORLEN – zwykły ON.
                                        Różnica to 50 km mniej na zbiorniku, niż na VERVIE. Przeliczając koszt paliwa Verva i zwykłego – nie opłaci się, nie mówiąc już o V-power. Różnicę zobaczyłem tylko w portfelu.
                                        Także wg mnie, jeżeli nie ma różnicy, to po co płacić prawie 50gr/L ?

                                        Ps. tak na marginesie, służbowy samochód (peugeot – diesel) też tankuje tylko na orlenie i w czasie ostatniej zimy, podczas wysokich mrozów odpalał bez problemów, więc zostaje przy orlenie.
                                        Wg mnie, jest to zbyt wielki koncern naftowy, żeby pozwolił sobie na jakiś szajs, nie po to inwestuje w coraz to więcej stacji w Polsce, żeby potem je sprzedawać. Zresztą to nie nowina, że jest ich najwięcej.

                                        Komentarz


                                        • Ja tankuję ostatnio na neste - ropa - 4.09. - tankowałem w sobotę (Legionowo).

                                          chyba dobra cena, wydaje mi się że w weekendy cena paliw jest niższa nić w dni powszednie.

                                          jeszcze dziś cena na lukoli na modlińskiej była 4.09

                                          a na neste dziś już cena była 4.12

                                          Komentarz


                                          • Ja sam nie wiem które lepsze zwykły lub V. ON .
                                            Póki co nie kuszę losu tankuje na Shellu V power ON oraz zamiennie Orlen Verva ON.
                                            Nie wiem pewnie przepłacam ale okaże się za jakiś czas czy dobrze zrobiłem.
                                            Ambiente

                                            Komentarz


                                            • Pls powiedzcie po czym poznać czy stacja jest firmowa czy prowadzona przez ajenta?
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Co do shella to doradzam umiarkowane zaufanie - teściowa w listopadzie tankowała v-power diesel i ostatnie mrozy przytkały filtr, a jak się później okazało także cały bak.
                                                Ciekawe, że pod koniec listopada lali jeszcze letnie a nie przejściowe?
                                                Także Shell wcale nie jest taki ah oh eh.
                                                skoda octavia elegance 1.9 TDI/110km, 146tk
                                                _______________________________________
                                                http://oferia.pl/usluga/item102597-k...-poligraficzna

                                                Komentarz


                                                • stacja stacji nie równa...wychwalacie shell,bp itd a tak naprawdę w każdej sieci stacji sa lepsze i gorsze bo to stacje prywatne pod szyldem markowym....sam mam pod nosem shella ,który był 2-3lata temu prywatna stacja nie cieszącą się zbyt dobrą opinia więc i teraz tam nie tankuje.Tak jak mówię każdą stację trzeba sprawdzić na własnej skórze,lub znajomych :diabelski_usmiech i nie sugerować się szyldem
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=42786

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez DANIEL1987
                                                    stacja stacji nie równa...wychwalacie shell,bp itd a tak naprawdę w każdej sieci stacji sa lepsze i gorsze bo to stacje prywatne pod szyldem markowym....
                                                    Dokładnie tak jest , koło mnie jest kilka stacji jest także Orlen który przez 30 lat nazywał sie CPN ... zmieniono tylko Szyldy , dodali napis Orlen . jakis czas temu ociec sie tam zatankował gdyz mieli promocje .. bardzo szybko auto zaczeło pracowac jak JELCZ ... , koega ktory jest w temacie powiedział Aby nie tankowac na takich stacjach , poniewaz tam sa stare zbiorniki , w ktorych zalega SYF , najgorzej podobno jest od razu po dostawie , gdyz to wszystko pływa .... . Najlepiej tankowac na w miare nowych Punktach ,
                                                    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                                    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X