Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ceny paliw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam nadzieję, że mi wybaczycie - Shell Kraków Zakopiańska - LPG - 2,05 :wink:

    Komentarz


    • swiatelko w tunelu?

      Nowe ekopaliwo będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn - WP Finanse

      Nowe ekopaliwo będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn 07:19 26.03.2008
      środa

      Na polskich stacjach pojawi się pierwsze biopaliwo do aut benzynowych. Będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn. W Niemczech dostępne jest na 500 stacjach - pisze "Rzeczpospolita".

      Ministerstwo Gospodarki ogłosiło projekt rozporządzenia regulującego normy nowej ekobenzyny E85. Ma to rozruszać produkcję ekologicznego paliwa do aut benzynowych. Benzyna ta w 70 – 85 proc. produkowana będzie z etanolu pochodzenia roślinnego, czyli zbóż, trzciny cukrowej i buraków cukrowych.

      Obecnie przepisy pozwalają na sprzedaż na stacjach paliwowych w kraju dwóch rodzajów biopaliw: oleju napędowego z dodatkiem 20 proc. biokomponentów i biodiesla w 100 proc. wyprodukowanego z biomasy. Nie ma natomiast ekologicznych paliw dla pojazdów z silnikiem benzynowym. E85 świetnie sprzedaje się już w Niemczech, Czechach czy Szwecji, gdzie jest dostępna na ponad pół tysiąca stacji. By ją wprowadzić w Polsce, trzeba ten zamiar notyfikować Komisji Europejskiej. Resort gospodarki ocenia, że procedura ta zajmie sześć, siedem miesięcy. Nowe paliwo ma więc szansę pojawić się na stacjach (są na to gotowe) przed końcem roku.

      Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

      Komentarz


      • Bio diesel ktory jest na Orlenie kosztuje jakies 30-40gr mniej niz zwykly ON. Tak wiec benzyna nie bedzie kosztowac 1zl mniej, no chyba ze bez akcyzy i VAT-u, bo jak dorzuca te dwie rzeczy to tak kolorowo nie bedzie.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maicroft
          Bio diesel ktory jest na Orlenie kosztuje jakies 30-40gr mniej niz zwykly ON. Tak wiec benzyna nie bedzie kosztowac 1zl mniej, no chyba ze bez akcyzy i VAT-u, bo jak dorzuca te dwie rzeczy to tak kolorowo nie bedzie.
          co sądzisz o tym bio..... można go lać?
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • Nie wiem, nie probowalem i nie bede probowac. Mam inne priorytety, wieksza pewnosc mam do oleju roslinnego z biedronki niz tego "czegos" :diabelski_usmiech
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piotrek_os
              co sądzisz o tym bio..... można go lać
              Ja nie rzucałbym się na 30-40 gr. mniej (daje to w sumie ok. 20 zł oszczędności na baku). ZTCW wszelkie dodatki bio mają taką przypadłość, że lepiej mieszają się z wodą niż te pochodzenia naftowego. Poza tym jak już mówić o oszczędnościach- mniejsza kaloryczność spalania powoduje większe zużycie paliwa (nie wiem jak jest z normami na to paliwo). Czyli oszczędność może okazać się nikła a konsekwencje spore.
              It doesn't matter what we're losing
              It only matters what we're going to find!

              Komentarz


              • Jedyne co teraz robie, to czesto dotankowywuje auto Nie czekam na ksiegowego, tylko leje jak widze ze pol baku zeszlo ... to jedyny sposob na oszczedzanie, gdy litr drozeje 10 groszy jak nic tygodniowo
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • Znam takich co mowia, ze jak tankuja za 20zl to ich podwyzka nie dotyczy :lol:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    Znam takich co mowia, ze jak tankuja za 20zl to ich podwyzka nie dotyczy :lol:
                    Gdzieś to już czytałam.Dobre! :szeroki_usmiech
                    Piszę poprawnie po polsku.
                    Parkujesz? Zdrapujesz!!!

                    Komentarz


                    • Maicroft, hasło dnia

                      Ostatnio tankowałem ON na Orlenie, w swojej okolicy na Podkarpaciu po 4.19 pln/l, ale na trasie do Wa-wy skoki cen już były - do góry niestety.
                      ...nie ma to jak Octavia :drive:
                      >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                      Komentarz


                      • W Lublinie ON najtaniej na Orlenie 4,12, Nestle 4,09, Bliska 4,08.

                        Komentarz


                        • Nie wiem czy biopaliwa mają jakiś sens. Żeby wyprodukować biopaliwo trzeba najpierw wyprodukować nawozy sztuczne, zasiać pole, pryskać, zebrać plony, przetworzyć nasiona przez ekstrakcję czy coś innego. Do wszystkich tych procesów potrzebna jest energia. Żeby uzyskać 1 jednostkę energii w biopaliwie potrzeba 1.6 jednostki energii konwencjonalnej. Czyli zamiast w Polsce importować 20 mln ton ropy rocznie trzeba 36 mln ton żeby uzyskać BIO na zaspokojenie potrzeb. Ja tu sensu nie widzę.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez pete2
                            Żeby uzyskać 1 jednostkę energii w biopaliwie potrzeba 1.6 jednostki energii konwencjonalnej
                            jeśli by tak było to nikt by nie robił biopali. Biopaliwa to przede wszystkim źródło odnawialne, pozwalające korzystać z energi słonecznej, którą rośliny przetwarzają na energię zawartą w plonach.
                            TDI ASV 140KM 300Nm

                            Komentarz


                            • Albo po prostu lobby rolnicze ma zapewniony zbyt na swoje produkty. Do wyprodukowania biopaliwa potrzebna jest energia węgla, gazu, ropy więc ekologia to raczej nie jest. Ten wskaźnik wyliczyli jacyś naukowcy, ja go sobie nie wymyśliłem

                              Komentarz


                              • I u mnie znów w góre ceny.....
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Paweł T
                                  ... Biopaliwa to przede wszystkim źródło odnawialne...
                                  taka ciekawostka artykuł
                                  Pozdrawiam,
                                  Siudyk

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez pete2
                                    Do wyprodukowania biopaliwa potrzebna jest energia węgla, gazu, ropy więc ekologia to raczej nie jest
                                    zgadza się, ale mniej niż byś zużył do przejechania samochodem odległości którą pokonasz na tym biopaliwie, do produkcji którego użyto energi konwencjonalnej.
                                    Ceny surowców i podatki są tak wysokie, że biopaliwo po prostu zaczyna się opłacać. Jeśli chodzi o lobby rolnicze to największy biznes robią nie rolnicy, którzy dostają niewiele więcej za swoje produkty, a oczywiści pośrednicy i przetwórcy
                                    TDI ASV 140KM 300Nm

                                    Komentarz


                                    • Biopaliwa to dosc grzaski temat
                                      Potrzeba ziemii rolnej, pracy ludzkiej, ropy w postaci paliwa i w postaci nawozow
                                      Efekty jak narazie sa malo przekonywujace - biopaliwa sa drozsze niz ropa i przyczyniaja sie do wzrostu cen zywnosci

                                      Jest taki wskaznik jak EROEI - Energy returned on energy invested
                                      Im wiekszy od 1 tym lepiej
                                      Popatrzcie na ta liste
                                      Link

                                      IMHO biopaliwa to slepa uliczka w ktora brniemy ze wzgledu na to, ze nie rozni sie radykalnie w korzystaniu od paliw kopalnych i naciskow roznych lobby

                                      IMHO powinnismy sie powoli zaczac przyzwyczajac do samochodow elektrycznych i do oszczedzania energii

                                      Pozdrawiam
                                      Zibi

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Paweł T
                                        Ceny surowców i podatki są tak wysokie, że biopaliwo po prostu zaczyna się opłacać. Jeśli chodzi o lobby rolnicze to największy biznes robią nie rolnicy, którzy dostają niewiele więcej za swoje produkty, a oczywiści pośrednicy i przetwórcy
                                        Zgoda, ale biopaliwo jest tańsze tylko dlatego, że nie ma (jeszcze) na nie takich podatków i jest DOTOWANE przez rządy.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pete2
                                          jest DOTOWANE przez rządy
                                          że są niższe podatki to się zgodzę, ale nie że dotowane
                                          TDI ASV 140KM 300Nm

                                          Komentarz


                                          • u mnie dzisiaj na 2 stacjach cena ON=PB95 :shock: 4,25

                                            Komentarz


                                            • W Polsce faktycznie jeszcze nie, na zachodzie stawki mają wzrosnąć do 45 euro za hektar uprawy.

                                              Komentarz


                                              • Średnie ceny paliw w Polsce - aktualizowane:
                                                ...nie ma to jak Octavia :drive:
                                                >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                                                Komentarz


                                                • u mnie wczoraj ON po 4,19 - Statoil
                                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                                  Komentarz


                                                  • w sosnowcu ON 4.10 Auchan
                                                    Życie jest piękne
                                                    ...... tylko ludzie to ...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X