Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ceny paliw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PKN Orlen podnosi od wtorku, 13 maja, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 22 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 32 zł, a oleju napędowego o 43 zł na tysiąc litrów.
    O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliwowych - w przypadku benzyny może to być wzrost o 2-3 gr, a w przypadku oleju napędowego o 4 gr na litrze.
    Od wtorku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 455 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 514 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 481 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 3 tys. 521 zł za tysiąc litrów.
    Warto zwrócić uwagę, że w hurcie olej napędowy jest już droższy od benzyny. I to nie tylko od "zwykłej" 95, ale i 98! Różnica między ON a benzyną 95 wynosi 66 zł, co oznacza 6-7 gr na litrze! Różnica między ON a benzyną 98 to 7 zł, a więc oba paliwa mogą kosztować na stacjach tyle samo, różnica nie powinna przekraczać 1 gr. Pewnym ratunkiem jest ekodiesel, ale i on jest droższy od benzyny 95.
    Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o paliwo z drugiej polskiej rafinerii, czyli Lotosu.
    Firma ta podwyższa od wtorku, 13 maja, hurtowe ceny oleju napędowego o 43 zł na tysiąc litrów. Decyzja koncernu oznacza, że w sprzedaży detalicznej olej napędowy z Grupy Lotos może podrożeć o około 4 grosze na litrze. Ceny benzyn wzrosły o 26 zł na tysiąc litrów.
    Spółka zaznaczyła, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw Grupy Lotos jest niezależną decyzją ich właścicieli.
    Obecne ceny hurtowe w Lotosie wynoszą: benzyna 98 3 tys. 538 zł za tysiąc litrów, benzyna 95 - 3 tys. 479 zł za tysiąc litrów, olej napędowy - 3. tys 511 zł za tysiąc litrów.
    Ta sytuacja nie jest anormalna. W Europie Zachodniej ceny oleju napędowego już jakiś czas temu przekroczyły ceny benzyny. W Polsce właściciele stacji jeszcze utrzymują symboliczną, najczęściej groszową różnicę w cenach na korzyść oleju napędowego. Jednak wkrótce to się zmieni.
    Źródło Na dieslu już nie zaoszczędzisz! - Motoryzacja w INTERIA.PL
    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

    Komentarz


    • W plonsku dwa dni temu BP(4,74ON Ultimaate) i Orlen oraz z 5km za Shell 4,57zl/1l ON.
      A dolar tanieje :? :x
      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

      Komentarz


      • No mnie dziś też strzeliło
        ON 4,45
        PB95 4,46
        Shell oczywiście u mnie na wiosce
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz


        • noPb95 Statoil 3.65 :rant
          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
          http://www.disi-tune.pl
          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
          Był WRX
          Była Octa

          Komentarz


          • 4.69 verva ON w Olsztynie :shock:

            Komentarz


            • Zamieszczone przez MisiekWAW
              noPb95 Statoil 3.65 :rant
              chyba 4,65
              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

              Komentarz


              • no wlasnie 3,65 w przeliczeniu :rant
                Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                http://www.disi-tune.pl
                Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                Był WRX
                Była Octa

                Komentarz


                • 4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez piotrek_os
                    4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                    Cooooooooooooooooooo ? :shock: Na jakiej to stacji było ?
                    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                    Jest O1 1.6 BFQ

                    Komentarz


                    • Orlen, Statoil - Skarzysko, Suchedniów
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • Qufa mać dziś tankowałem ON 4,62 a 95 4,56 Shell u mnie na wsi, a jak wracałem z wawki to po drodze ON 4,66 a 95 4,56, nadchodzą ciężkie czasy do klekotów :evil:
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez loru
                          Qufa mać dziś tankowałem ON 4,62 a 95 4,56 Shell u mnie na wsi, a jak wracałem z wawki to po drodze ON 4,66 a 95 4,56, nadchodzą ciężkie czasy do klekotów :evil:
                          wyrownuje sie sytuacja z innymi krajami a nie zadne ciezkie czasy
                          pamietaj ze poza cena paliwa klekot pali mniej, chyba ze mnie cos ominelo :?: :szeroki_usmiech

                          w Estonii 95 jest za 17.45, 98 za 17.95 a ON za 19.40 czyli odpowiednio 3.77, 3.88 i 4.20 na Statoilu, na Neste kilkanascie groszy taniej
                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                          http://www.disi-tune.pl
                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                          Był WRX
                          Była Octa

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez piotrek_os
                            4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                            v-power racing 100 - 4.99
                            nareszcie normalnieje mi cena paliwa :diabelski_usmiech
                            nasza droga: www.wpzs.pl

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez loru
                              Qufa mać dziś tankowałem ON 4,62 a 95 4,56 Shell u mnie na wsi, a jak wracałem z wawki to po drodze ON 4,66 a 95 4,56, nadchodzą ciężkie czasy do klekotów :evil:
                              - gaz na ta chwile najbardziej opłacalny......
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Jabar1975
                                Zamieszczone przez piotrek_os
                                4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                                v-power racing 100 - 4.99
                                nareszcie normalnieje mi cena paliwa :diabelski_usmiech
                                mi tez :szeroki_usmiech
                                Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                http://www.disi-tune.pl
                                Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                Był WRX
                                Była Octa

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez MisiekWAW
                                  Zamieszczone przez Jabar1975
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                                  v-power racing 100 - 4.99
                                  nareszcie normalnieje mi cena paliwa :diabelski_usmiech
                                  mi tez :szeroki_usmiech
                                  :wpysk: :rant
                                  Na Neste 4,44 :bow
                                  Superb 2 FL Combi 2,0 TDI CFBG


                                  PerfectService by DGW

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez MisiekWAW
                                    wyrownuje sie sytuacja z innymi krajami a nie zadne ciezkie czasy
                                    pamietaj ze poza cena paliwa klekot pali mniej, chyba ze mnie cos ominelo :?: :szeroki_usmiech
                                    No wiem ale miło było podjechać i patrzeć jak "benzynowcy klną" :roll: a ja spokojnie bez pospiech lałem olej w przystępnej cenie.
                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                    Komentarz


                                    • ostatnio na NEste bez obaw to sluzbowe tankuje :diabelski_usmiech
                                      shell to jest to juz mam trzy ferrari a to dopiero tydzien tankowan :diabelski_usmiech

                                      [ Dodano: Pon 19 Maj, 08 21:47 ]
                                      Zamieszczone przez loru
                                      No wiem ale miło było podjechać i patrzeć jak "benzynowcy klną"
                                      nawet nie wiesz jak mi teraz przykro
                                      nasza droga: www.wpzs.pl

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piotrek_os
                                        - gaz na ta chwile najbardziej opłacalny......
                                        Gaz ma praktycznie taka sama cene co oranzada :wink: Taka sama alternatywa, co gaz do beznynowek, tyle ze nie zgodny z prawem :x
                                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez piotrek_os
                                          4,74 ON i to zwykły.... u kogoś wiecej?
                                          W moich okolicach zwykły ON-4.45zł, verva ON 4.62zł.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Jabar1975
                                            shell to jest to juz mam trzy ferrari
                                            wszystkie ryczą tak samo :?: bo mam dwa i jakoś nie słyszę różnicy :niewiem
                                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                            Komentarz


                                            • ON Supreme (bezsiarkowy?) 4,65 Statoil Olkusz WCZORAJ 4,49zł)
                                              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                              Komentarz


                                              • Orlen przy Autostradzie A2 (jedna z 2 stacji)

                                                ON
                                                sobota 4,54
                                                dzisiaj 4,74

                                                Komentarz


                                                • MisiekWAW, Jabar1975, jakby na to nie patrzeć to VP Racing taką cene ma od dobrych dwóch lat jęsli dobrze pamiętam i nie drożeje

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Jabar1975
                                                    ostatnio na NEste bez obaw to sluzbowe tankuje :diabelski_usmiech
                                                    shell to jest to juz mam trzy ferrari a to dopiero tydzien tankowan :diabelski_usmiech
                                                    no ladnie :shock: ja z miesiaca mam cztery 8)

                                                    Zamieszczone przez Jabar1975
                                                    Zamieszczone przez loru
                                                    No wiem ale miło było podjechać i patrzeć jak "benzynowcy klną"
                                                    nawet nie wiesz jak mi teraz przykro
                                                    dokladnie :zlosnik:
                                                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                                    http://www.disi-tune.pl
                                                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                                    Był WRX
                                                    Była Octa

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X