Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skórzane Fotele Octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skórzane Fotele Octavia I

    SS Wszystkiego najlepszego :!: Sto lat :!:

    U mnie też popadało wieczorkiem, a teraz jak patrzę to dalej suchutko :!:
    JADO

  • #2
    Skórzane Fotele Octavia I

    Witam
    Proszę o poradę czy warto zainwestować w skórzane fotele do Octavii I?
    Trafił mi się komplet z Octavii RS i tak sie zastanawiam czy warto.
    Proszę o wszystkie za i przeciw.

    Komentarz


    • #3
      yunior81, Fajnie taki komplet wygląda jak też są boczki w drzwiach zmienione.Skóra ładnie wygląda choć wydaje mi się że jest trudniej ją utrzymać w czystości,przeważnie jest jasna.No i w upały się bardzo nagrzewa.Ale to jest moje zdanie a o gustach się nie dyskutuje.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        yunior81, ja sam chętnie bym fotele z RSa do siebie wrzucił tylko ciężko o komplet z poduszkami bocznymi a nie chcę "ujmować" wyposażenia jeden kolega z forum sprzedaje, ale właśnie bez poduszek. Na tym samym koncie na allegro ma wystawione boczki, ale z anglika ewentualnie do siebie wziąłbym fotele z L&K w czarnej skórze, ale tu znowu ciężko o boczki (fotele są na allegro) :evil:
        aniol, ale w fotelach z RSa tylko boki fotela się tak nagrzewają, bo środkowy pas jest jasny więc w nie parzy jak usiądziesz :szeroki_usmiech
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz


        • #5
          Ważna uwaga dot. bocznej poduszki. Nawet nie wiedziałem :?

          Komentarz


          • #6
            yunior81, niestety boczne poduszki nie były standardem w RS
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              Zależy jaki kolor. Czarna (czyli taka jaką mam) straszliwie się nagrzewa, conajmniej 5min chłodzenia auta zanim się do niego wsiądzie, jeżeli samochód stał dłuższy czas na słońcu. W zimę za to, cholernie zimna, jeżeli niepodgrzewane fotele, to dyskomfort straszny. Za to nie ma mowy o jakichś widocznych zabrudzeniach, odkurzasz i już, czyściutko, nawet jak coś się rozleje, to nie ma całego majdanu z praniem tapicerki, przetrzesz mokrą chusteczką i po problemie. Jednakże jeśli kupowałbym drugi raz O1, wziąłbym skórzaną tapicerkę tak czy siak. Przede wszystkim wygląda bogaciej, bo O1 w środku wyglądają w sumie całkiem biednie, ale może bez skórzanych boczków, kiery, gałki biegów i podłokietnika w komplecie wcale nie będzie jakoś o wiele lepiej wyglądać. Dodając do tego problemy z poduchami bocznymi, chyba olałbym temat.
              Laurin & Klement

              Komentarz


              • #8
                podepnę się pod temat - mam Elegance '01, wnętrze ma 354 tys km i jest już strasznie zużyte, szczególnie fotel kierowcy. Jakie sa mniej więcej ceny półskory z RS i półskory z L&K i jak ciężka jest wymiana? Skóry nie chcę, ponieważ się nagrzewa (a w zimie z kolei zimno), ale półskóra byłaby fajna.

                Zgaduję, że najcięższym tematem do dostania są boczki, więc te chyba zostaną z Elegance raczej... przynajmniej dopóki nie trafią się z L&K/RS

                Komentarz


                • #9
                  Tylko te laczone skory z "alcantara" czesto wygladaja jak zuzyte szmaty, trzeba trafic ladne a pozniej dbac, bo srodek fotela lubi sie brudzic, barwic od dzinsow naprzyklad i mechacic. Ja mialem czarna i owszem nagrzewa sie niezle jak postoi do slonca, ale zebym chlodzil auto :roll:, w zimie niezbyt przyjemna, ale odrazu wlaczalem podgrzewanie, jak skora to z reguly jest podgrzewanie. Utrzymanie w czystosci dla mnie super sprawa, w tym skora jest najlatwiejsza nawet bez odkurzacza sie obejdzie, tylko czasem chwile trzeba poswiecic dobrze wyczyscic i nasmarowac trzeba. Mialem taka wersje wiec nie bylo problemu z boczkami..aha i zadbana "skora" przejezdzi ze 2 komplety zwyklych foteli, u mnie bylo 280kkm i wygladala bardzo dobrze.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie jest ori czarna skóra + boczki. Fakt, jak inni piszą latem jest goooorąco, zimą podgrzewanie i nie ma problemu. Z utrzymaniem czystości super. Raz, dwa i czysto. Na razie u mnie jest 200.000km i wygląda bardzo dobrze.
                    Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                    _______
                    Piotr

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak już koledzy piszą o przebiegu, to dodam od siebie, że u mnie lewy bok siedziska kierowcy trochę się zeszmacił (zrobił się miękki) po około 300 000 km, ale od tamtej pory wygląda tak samo, teraz jest 417 000km.
                      Laurin & Klement

                      Komentarz


                      • #12
                        Dobre pokrowce rozwiążą problem "ładnych" siedzeń w sposób tani i skuteczny, a na dodatek takie "nowe" siedzenia można sobie fundnąć co jakiś czas, gdy stare się znudzą.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ma ktoś namiary na godne polecenia miejsce na 'zdobycie' pokrowców, najlepiej gdzieś w okolicach 3miasta/Wejherowa? Lub sprawdzone z neta

                          Komentarz


                          • #14
                            Warto popytać w salonach Skody. Ja zakupiłem pokrowce w tym samym salonie co kupowałem samochód, kilka miesięcy póżniej, a było to w 2000r. Pokrowce trzymają się do tej pory! Trzeba było tylko po około 12 latach zamienić miejscami przednie, bo oparcie kierowcy przetarło się od ciągłego wsiadania i wysiadania.
                            Moja rada taka, że materiał pokrowców powinien być jak najgrubszy, wtedy nie fałdują się i nie zagniatają.
                            Powiem więcej, nawet do tej pory tych pokrowców nie prałem, ale już coraz częściej myślę o wymianie (po prawie 15 latach), tylko ze względu na przednie, bo na tylnych nie widać najmniejszego śladu zużycia.
                            Na Allegro jest mnóstwo propozycji.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X