Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spryskiwacz tylnej szyby w kombi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spryskiwacz tylnej szyby w kombi.

    zdrówko panowie dzisiaj kilka freeqów i idę w kimono....
    laurent & clementynka combi natura skay

  • #2
    Spryskiwacz tylnej szyby w kombi.

    Od samego początku denerwowało mnie umieszczenie spryskiwacza w osi wycieraczki tylnej szyby. Jest to rozwiązanie bardzo nie funkcjonalne z punktu widzenia użytkownika (może z punktu widzenia producenta: tak), i postanowiłem spryskiwacz przenieść do dodatkowej lampy "stopu".
    A robi się to tak:
    Śrubę M6, o długości 35mm, mosiężną, aluminiową, albo ze stali nierdzewnej, (a nawet z plastyku) należy przewiercić wzdłuż osi wiertłem 2,5mm, oraz spiłować część gwintu, tam gdzie przyjdzie wężyk.
    Po wykonaniu otworu w lampie, tak przygotowaną śrubę przykręca się za pomocą nakrętki, przez gumowe podkładki, w wywiercony otwór wkłada się wyjętą uprzednio dyszę, nakłada się przedłużony wężyk, i po problemie.
    Sześciokątny łeb śruby można pozostawić taki, jaki jest, lub ładnie opiłować na półokrągło.

    Problemem może być przewiercenie śruby np. za pomocą ręcznej wiertarki elektrycznej, i dlatego warto wiercenie zlecić komuś, kto ma pożądną wiertarkę stołową, lub tokarkę.
    Można też z powodzeniem wykorzystać gwintowaną rurkę od linki rowerowej.

    Przed rozpoczęciem działania warto zaopatrzyć się w nową dyszę (występuje jako część zamienna), gdyż starą można niechcący złamać przy wyciąganiu, a poza tym będzie zapas, gdy wystającym elementem zaopiekuje się Niewidzialna Ręka.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      w O2 jest juz wlasnie chyba tak to zrobione.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Ja to w OI mam fabrycznie w trzecim stopie :szeroki_usmiech
        A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
        AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
        O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
        -------------------------------------------------
        Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

        Komentarz


        • #5
          W OI tez, tyle ze po lifcie
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Panowie jak już jesteśmy na temat czystości tylnej szyby. Czy ktoś widział wycieraczkę w OI w liftback'u? bo ja nie mam i osobiście nie widziałem ale szlag mnie trafia jak nic przez nią nie widzę przy nawet małym deszczu. I czy wogóle dało by się coś takiego założyć??
            :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

            Komentarz


            • #7
              Marian 2, kolego czy nie prosciej byloby kupic taka lampe stopu ze spryskiwaczem koszt ok 100 zl wystarczy wymienic .

              Zamieszczone przez deespe
              Panowie jak już jesteśmy na temat czystości tylnej szyby. Czy ktoś widział wycieraczkę w OI w liftback'u? bo ja nie mam i osobiście nie widziałem ale szlag mnie trafia jak nic przez nią nie widzę przy nawet małym deszczu. I czy wogóle dało by się coś takiego założyć??
              kolego sa ale jezeli nie masz wycieraczki tzn ze masz szybe bez otworu (na wystajaca czesc silniczka wycieraczek) , i chcac zalozyc silniczek musialbys zmienic szybe , koszt szyby ok 400-500 zl

              Komentarz


              • #8
                Oczywiście, że można kupić, tylko że na własnoręcznie zrobionym spryskiwaczu samochód ma dużo lepsze przyśpieszenie, bo satysfakcja przygniata pedał gazu. A jak ktoś nie potrafi zrobić, musi kupić, i jeżdzi dużo wolniej.

                Komentarz


                • #9
                  Marian 2, hahaha dobre jakos trzeba to sobie tlumaczyc :diabelski_usmiech
                  ale sorki jak cos, nie chcialem urazic w zaden sposob PZDR

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez deespe
                    Panowie jak już jesteśmy na temat czystości tylnej szyby. Czy ktoś widział wycieraczkę w OI w liftback'u? bo ja nie mam i osobiście nie widziałem ale szlag mnie trafia jak nic przez nią nie widzę przy nawet małym deszczu. I czy wogóle dało by się coś takiego założyć??
                    ja mam u Siebie w o1 tylnia wycieraczke i sprawdza sie Najlepiej byloby Ci poszukac chyba klapy z szyba i wycieraczka chyba po 500 widzialem ostatnio.

                    Komentarz


                    • #11
                      Garatuluje pomysłu ale wykonanie do bani, za dużo kombinacji i po co wystarczy kupić nową lampę w ASO za 100zł i kawałek wężyka, montaż bezproblemowy i wyglada jak trzeba
                      pozdro chudy

                      Komentarz


                      • #12
                        jakiej kombinacji; sam dziś zrobiłem patent podobny do Marian 2, ale nie wierciłem śruby, tylko wykorzystałem tzn komin z wentyla motorowerowego nie dość, że nie trzeba go wiercić, bo już ma otwór, to jeszcze ma płaską główkę i tak nie wystaje. Natomiast dyszę dałem taką jak w każdym maluchu czy żuku. Wiocha czy nie - patent pozwala oszczędzić kolejną setkę PLN... Jak ktoś lubi coś zrobić samemu to czemu nie...?
                        Była:
                        ASV + chip
                        HP: coś z <124.6, 138.6> [KM] - zależnie od hamowni
                        Teraz: S2C fiolet amethyst

                        Komentarz


                        • #13
                          Marian 2, Marian 2, Rapist, Marian 2, Marian 2,
                          hello! mam pytanko kupiłem co tylko octavie no i mam urwaną "końcówkę" spryskiwacza na stop tylne. Objawia się to tym że sika 2 metry do tyłu na wprost. Moje pytanko da rade dokupić taką końcóweczkę czy muszę całą lampę. Pozdrawiam gg 1434103

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeżeli to Octavia I (kombi), i dysza jest w osi wycieraczki, to sama dysza jest do kupienia jako częsć zamienna.

                            Komentarz


                            • #15
                              dzięki Marian 2 - pozdrawiam

                              Komentarz


                              • #16
                                a czy wycieraczka z O2 pasuje do O1 ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez speedy
                                  Zamieszczone przez deespe
                                  Panowie jak już jesteśmy na temat czystości tylnej szyby. Czy ktoś widział wycieraczkę w OI w liftback'u? bo ja nie mam i osobiście nie widziałem ale szlag mnie trafia jak nic przez nią nie widzę przy nawet małym deszczu. I czy wogóle dało by się coś takiego założyć??
                                  ja mam u Siebie w o1 tylnia wycieraczke i sprawdza sie Najlepiej byloby Ci poszukac chyba klapy z szyba i wycieraczka chyba po 500 widzialem ostatnio.
                                  szyba szybą, wycieraczka wycieraczką, ale wg. mnie jeszcze zostaje kwestia dźwigni przy kierownicy i całej instalacji.
                                  u mnie, jak zamówiłem wycieraczkę z tyłu, to musiałem czekać na samochód aż go z tą wycieraczką wyprodukują. bez wycieraczki miałbym prawie natychmiast. czyli, nie jest to taki banał, skoro salon nie mógł po prostu domontować jej do gotowego samochodu.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wojtass, nie wiem jak z O2, ja u siebie mam w VW Tourana. Pasuje jeszcze na pewno z Polo nowego I ladnie wyglada :!:
                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                    Komentarz


                                    • #19
                                      To ja sie podczepie to tego watku
                                      Niestety tez mam ten "wspanialy" patent sikania pod wiatr :/
                                      Czy u Was tez tak niemrawo leci plyn na szybe? dolatuje ledwo do polowy szyby, oczywiscie jak stoje :/
                                      Moje foty
                                      Moja stronka
                                      Moje 4 kolka

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X