Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1 gaśnie na wstecznym

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1 gaśnie na wstecznym

    Witam, Skoda Octavia 1 1.9tdi 110km kombi gaśnie po wbiciu biegu wstecznego + gaśnie deska rozdzielcza. Dodatkowo ma problemy z odpalaniem, kręci jak nowonarodzona ale od razu przygasają zegary i tylko drenuje akumulator. Poczytałem trochę i jutro będę sprawdzał bezpieczniki, czy nie ma spięcia no i masę, ale z tego wszystkiego wiem tylko gdzie są bezpieczniki.

  • #2
    Kerdar
    Twój problem może tkwić w stacyjce...kostce stacyjki.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
      Kerdar
      Twój problem może tkwić w stacyjce...kostce stacyjki.
      Posłuchałem się i kupiłem nową kostkę ale wraz z nową kostką mam nowy problem. Kostka podpięta ale świruje na niej elektryka i nie kręci nawet. Wszystkie ikony teraz palą się cały czas, nie migają za to jak przekręcam kluczyk to gasną i nie reaguje a jak cofam kluczyk to odblokowuje drzwi, błyska dioda od alarmu i odpala radio. Jakieś rady? Wadliwa kostka czy może czegoś nie zrobiłem?

      Komentarz


      • #4
        Już ogarnąłem że to immobiliser, tylko nie wiem jak sobie samemu z tym poradzić. Kluczyki stare jak świat, laptopa z VCDS mam, kabel też ale na wszystkich tutorialach albo maja 2 klucz który działa albo nowszy kluczyk z przyciskiem ktorego trzeba użyć. Jakieś rady? Z góry dziękuję

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Kerdar Zobacz wpis
          Już ogarnąłem że to immobiliser, tylko nie wiem jak sobie samemu z tym poradzić. Kluczyki stare jak świat, laptopa z VCDS mam, kabel też ale na wszystkich tutorialach albo maja 2 klucz który działa albo nowszy kluczyk z przyciskiem ktorego trzeba użyć. Jakieś rady? Z góry dziękuję
          Niestety w tym temacie nie pomogę.
          Spróbuj napisać do kolegi koleś

          Komentarz


          • #6
            Załóż tę co miałeś. Jak będzie OK czyli odpali, to będziesz wiedział czy nowa kostka jest do zwrotu.
            W kodowaniu immo nie pomogę bo to się robi VAG Commanderem a nie VCDSem.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Załóż tę co miałeś. Jak będzie OK czyli odpali, to będziesz wiedział czy nowa kostka jest do zwrotu.
              W kodowaniu immo nie pomogę bo to się robi VAG Commanderem a nie VCDSem.
              Stara kostka już się na tyle popsuła że samochod kręcił ale praktycxnie nie odpalał, nie skłamię jak powiem ze raz na 20 prób złapał. Na nowej kostce nic już nie mróga ale odcina mu prąd jak się na zapłon przekręci.

              Komentarz


              • #8
                Temat do zamknięcia. Rozładowany był akumulator, dla tego po wymianie kostki Skoda nie odpalała. Sama wymiana kostki to 10min roboty, 4 śrubki i po sprawie. Dzięki wielkie za pomoc

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X