Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

angielski licznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • angielski licznik

    Czy do octavii 2002r. z ksenonami można zamontować dowolne (najtańsze) żarówki pozycyjne LED czy muszą być jakieś specjalne na CAN-BUS ?

  • #2
    angielski licznik

    Witam!
    Mam pytanie.
    Czy do mojej skody Octavii 1,9 TDI 99r. można podłączyć bez przerabiania licznik z Anglika. Zaznaczam że tarcze założę swoją.
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Możliwe ze moduł komfortu nie będzie działał.
      Trzeba sprawdzic
      FIAT Service

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Andrzej0612
        można podłączyć bez przerabiania licznik z Anglika
        można
        tzreba zmienić VIN i dokodować zegary do auta
        immo
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedź.
          Czy taka operacja jest kosztowna?

          Komentarz


          • #6
            Andrzej0612, napisz do kolegi spacewalker
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Oj za stary ten licznik dla mnie ;(

              Komentarz


              • #8
                Co by nie podbijać tematów, skoro mam pytanie apropos angielskiego licznika...

                Prędkościomierz (jego tarcza) jest w km/h i działa poprawnie. Liczniki przebiegu mam w kilometrach i oba działają poprawnie, natomiast wyświetlacz "w obrotomierzu" wszystkie informacje typu: zasięg, średnie spalanie, spalanie chwilowe pokazuje dalej w milach.

                Czy jest to kwesta oprogramowania i da radę zmienić to softem tak, żeby wszystkie info komputer wyświetlał w kilometrach?
                Moja ex - Łasica
                BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                Komentarz


                • #9
                  jarezz, jakie masz kodowanie tego licznika?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez jarezz
                    Czy jest to kwesta oprogramowania i da radę zmienić to softem tak, żeby wszystkie info komputer wyświetlał w kilometrach
                    czasem tak a czasem nie
                    zależy od wsadu licznika
                    można spróbowac przekodować ale ... niektóre angielskie zegary nie mają menu w europejskich jednostkach
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez djtomi2
                      jarezz, jakie masz kodowanie tego licznika?
                      gdzie mogę to sprawdzić?
                      Moja ex - Łasica
                      BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez jarezz
                        gdzie mogę to sprawdzić?
                        podłączając komputer i sprawdzając 17- instruments
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          jarezz, sytuacja wygląda następująco.
                          Jak sobie zakodujesz angielski licznik na Europę, to wszystko pokazuje ci w kilometrach , tzn. przejechane dystanse i zasięg jaki ci pozostał do przejechania na paliwie które masz. Spalanie średnie jak i chwilowe pokazuje w l/100km, a temperaturę w celsjuszach. Nie zmienia to faktu, że wyświetlane jednostki to ciągle mile (w przypadku spalania to mile/galon).
                          Najłatwiej to sprawdzić włączając test licznika. W którejś z kolei pozycji jest test tego właśnie wyświetlacza i wtedy zapala się na nim wszystko co możliwe. No i zobaczysz, czy wyświetlacz w ogóle ma takie jednostki jak km/h.
                          Przed chwilą sprawdziłem swój angielski licznik, żeby nie pisać bzdur i właśnie tak to wygląda.
                          Kodowanie angielskie : spalanie 60 mpg. Po zmianie na Europejskie : 4.7 mpg
                          Kodowanie angielskie : zasięg 259 mil . Po zmianie na europejskie : 414 mil.

                          Krótko i na temat wartości się zmieniają, ale jednostki nie.
                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez djtomi2
                            Krótko i na temat wartości się zmieniają, ale jednostki nie
                            to jest to o czym wyżej pisałem
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              dolacze sie do tematu, czy da sie zmienic jednostki czy (a jesli tak to jakim kablem)

                              Komentarz


                              • #16
                                Mozna przestawic mile na km, ale nie przestawia sie opisy w lewym okienku dotyczace mil/galon. Nie wiem jak z maxi-dotem w O1, bo przy pelnym FISie w Borze albo Golfie 4, zmieniajac przebieg z mil na km, zmieniaja sie wszystkie inne jednostki
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Odświeżam kotleta co prawda, no ale...

                                  ...nie spisałem wsadu licznika... nie pomyślałem o tym ops: ogólnie w mojej wersji jest tak, że przebieg ODO (cały) i ten resetowalny mam w km, natomiast spalanie chwilowe, średnie, zasięg, średnią przebiegu/godzina i wszystko inne co związane z dystansem mam dalej w jednostkach imperialnych...

                                  Pytanie mam teraz tylko następujące... czy teraz mimo tego, że lewy wyświetlacz pokazuje jednostki imperialne (tzn. mile, spalanie w milach/galon) to faktycznie pokazuje ptawde, czy wskazania pozostały UK, a wartości pokazuje metryczne tj. zamiast MPG faktycznie informuje ile kilometrów na jednym litrze przejadę?
                                  Moja ex - Łasica
                                  BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Pokazuje w litrach i km. Prawy wyswietla km tez normalnie.

                                    Przeciez nie masz spalanie na poziomie 5-7mil z galona :twisted:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      No upewnić się chciałem tylko... motoryzacyjnie wiem nie za wiele, więc czyjś doświadczony głos w sprawie mnie uspokaja... dobrze, że nie napisałeś odwrotnie bo bym miał nieprzespaną noc :P
                                      Moja ex - Łasica
                                      BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        "angielski" licznik ma inne segmenty wyświetlacza, brak jest napisu km, zamień wyświetlacz ze starego licznika skoro wartości pokazuje poprawnie.
                                        DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
                                        www.chiptuning.katowice.pl
                                        DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          padł mi licznik w octavii asv z małym wyswietlaczem mfa.

                                          obecnie jestem w szkocji. czy na złomie muszę szukać jakieś specjalne nr licznika czy wystarczy że bedzie miał obsługę komputera mfa?

                                          sorry za podpinanie ale szkoda zakładać nowego posta.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X