Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł komfortu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moduł komfortu ?

    Ja kupiłem na zimę felgi 17" z o2FL - RS czarne wnętrza i polerowane aluminium ..

  • #2
    Moduł komfortu ?

    Witam , mam problem z oświetleniem kabiny i brakiem bzyczka przy pozostawionych światłach wymieniłem zamek itd itd wszystko co na forum znalazłem i nic. Pojechałem do serwisu na komputer mówię sobie niech zobaczą może coś doradzą a co tam no i gość twierdzi ,że poszedł mi ten moduł co w drzwiach kierowcy siedzi ten co szybami steruje lusterkami tylko ,że u mnie to wszystko działa ,ale on twierdzi ,że nie ma sygnału do modułu komfortu i trzeba ten moduł w drzwiach wymienić ale to koszt około 1500 zl i tak sie zastanawiam ,czy to nie przewody w drzwiach chociaż ten serwisant tam grzebał i twierdzi ,że moduł może ktoś mi coś podpowie doradzi.

    Komentarz


    • #3
      rafalis222, podłącz auto do kompa i zobacz jakie są błędy najpierw
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        Byłem w serwisie stwierdzili ,że to ten moduł w drzwiach i tyle ,z tym ,że to jakoś mi nie pasuje bo powinienem mieć jakieś problemy z lusterkami itd .

        Tak na marginesie prosiłbym moderatora bądż admina o przerzucenie tematu do tego same działu tylko dla OI pomyliłem sie tylko nie wiem jak to się stało przepraszam za zamieszanie.

        Komentarz


        • #5
          Moduł komfortu w O1 nie siedzi w drzwiach a pod kierownicą także słaby ten fachman co sprawdzał. Trzeba podłączyć auto pod kompa i obadać dokładnie co jest grane.
          // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
          ------------------------------------------------------

          Komentarz


          • #6
            rafalis222 to standard w O1. U mnie było dokładnie to samo, tylko że nie działało lusterko i centralny. To że nie działa światełko na środku to albo wina samego światełka( żaróweczka) albo kable w drzwiach (mogą być przerwane mimo że izolacja wygląda ok. ) lub ugnite piny w kostce.
            A wyświetla się na desce rozdzielczej kontrolka otwartych drzwi?
            - Sprawdź piny zdejmując boczek i odpinając kostkę
            - Odepnij kostkę obok słupka z przodu kierowcy i miernikiem najprostszym sprawdź przepływ prądu między kostką od samochodu a kostką od modułu w drzwiach.
            Może być jakiś pin ugnity i elektryka wariuje.
            Ogólnie spokojnie i cierpliwie szukaj usterki a się na pewno uda.
            Pisz jakby co.
            Pozdrawiam
            Wojtek
            Nie oddam żadnemu mechanikowi mojej OctaVki !!!

            Komentarz


            • #7
              rafalis222, W drzwiach jest moduł sterowania który odpowiada za;sterowanie i ogrzewanie lusterek,oświetlenie wnętrza i lampki w drzwiach,centralny zamek,elektryczne szyby,dioda w drzwiach migająca po ich zaryglowaniu.Ja miałem zgnite trzy piny w module i w kostce też pare końcówek ale na spokojnie sobie to zrobiłem.
              http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
              Pozdrawiam ANIOL

              Komentarz


              • #8
                Tak też zrobię ale w serwisie coś gośc mówił ,że właśnie ten moduł sterowania nie dziala bo sprawdzał przewody kolejno jeden po drugim między modułem komfortu a tym modułem sterowania i kicha przewody niby są ok więc jedynie te piny może albo faktycznie modul sterowania padł. . Nie świeci mi tylko oświetlenie wnętrza i kontrolka otwartych drzwi reszta działa bezblędnie. Sprawdzę chyba jeszcze te piny

                Komentarz


                • #9
                  rafalis222, Te piny w module sterowania to typowa bolączka w octavi1
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  Pozdrawiam ANIOL

                  Komentarz


                  • #10
                    Hmm: nie działa podświetlenie + nie włącza się wskaźnik otwarcia drzwi + (działa światełko obrysowe drzwi?) = za to wszystko odpowiada mikrostyk w zamku. On wysyła sygnał do modułu w drzwiach. Jaki zamek włożyłeś? Mikrostyk działa?
                    A może przekaźnik znajdujący się nad pedałami?

                    Komentarz


                    • #11
                      Podmieniałem zamki dwa razy za każdym razem inny oba sprawne i nic za kilka dni wezmę sie za te piny.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X