Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujniki cofania, nr na szybach, licznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujniki cofania, nr na szybach, licznik

    Opis opisem ale czy ktoś to zrobił ? i skąd opis macie ? - chodzi mi o fotki

  • #2
    [O2] Czujniki cofania, nr na szybach, licznik

    Witam! Mam pytanko odnoisnie octavi 02. Dzis takowa ogladałem i po właczeniu biegu wsteczkengo na wyswietlaczu radia tylko na sekundke pokazuje sie "auto" i znika wyswietla to co wyswietlało wczesniej. Nic nie "brzeczy" przy cofaniu. Czy moze byc cos wyłaczone w raddiu czy cos jest nie tak. CZujniki sa z przodu i tyłu auta.

    Drugie pytanie dot koncowki numeru vin na szybach. Czy na tych małych trojkatnych szybkach tez powinien sie znajdowac numer?

    Trzecie pytanie: czy jak był np. cofany licznik bedzie pokazywał np 6300 km do serwisu? Czy wtedy nie pokazuje ile km do serwisu. Auto niby ma przejechane 97 tys km.
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • #3
      piotrek_os, u mnie czujniki są tylko z tyłu i po wrzuceniu wstecznego wyświetlany jest schemat autka i podczas dojazdu do przeszkody dzwięk (pipczenie) narasta (częstotliwość dzwięku) i na ekranie pojawiają się kreski sygnalizujące zbliżanie się do przeszkody ...
      jak nic nie ma na torze jazdy - cisza ...

      vin na czołowej, na małych nie kojarze ...
      Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

      Komentarz


      • #4
        piotrek_os,
        Z wyświetlaniem samochodu na radiu STREAM jest tak, że można to wyłączyć, nie da się wyłączyć pikania (Wyłącza się to poprzez wciśnięcie przycisku "MENU" potem prawym dolnym przyciskiem koło wyświetlacza przechodzimy do następnej strony.Na następnej stronie lewym górnym koło wyświetlacza ustawiamy OFF i wtedy samochód się nie wyświetla, ale pikać nadal pika).

        Szyby wszystkie są oznaczone, te małe w tylnych drzwiach również.

        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          piotrek_os, Z tym przebiegiem do przegladu to u mnie nie pokazuje nic. Bo wylaczony ma zmienny okres serwisowy i juz mi tego nie liczy jak kiedys.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            piotrek_os, co do licznika "do przeglądu następnego" - tym bym się nie sugerował.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez AdamB
              piotrek_os,
              Z wyświetlaniem samochodu na radiu STREAM jest tak, że można to wyłączyć, nie da się wyłączyć pikania (Wyłącza się to poprzez wciśnięcie przycisku "MENU" potem prawym dolnym przyciskiem koło wyświetlacza przechodzimy do następnej strony.Na następnej stronie lewym górnym koło wyświetlacza ustawiamy OFF i wtedy samochód się nie wyświetla, ale pikać nadal pika).

              Szyby wszystkie są oznaczone, te małe w tylnych drzwiach również.

              tak tez robiłem - wszystko wlaczyłem na ON, i czujniki nie daja znaku zycia...tylko jak pisałem na sekundke pokazuje sie "auto" na wyswietlaczu i zapala sie guzik "P"
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez piotrek_os
                tak tez robiłem - wszystko wlaczyłem na ON, i czujniki nie daja znaku zycia...tylko jak pisałem na sekundke pokazuje sie "auto" na wyswietlaczu i zapala sie guzik "P"
                no to cos jest nie tak, nie chce wróżyć z fusów, ale mogłoby to sugerowac jakiegoś dzwona - czujniki w zderzakach, albo po prostu cos nie styka...
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez AdamB
                  Szyby wszystkie są oznaczone, te małe w tylnych drzwiach również.
                  zgadza się, ostatnie 11 cyfr jest na wszystkich szybach (nawet na tylnej)

                  i teraz takie pytanie (pozwolicie, że się podepnę)
                  czy na przedniej szybie też jest nr VIN (oprócz tego okienka po stronie kierowcy) - pytam bo miałem wymienioną i nie kojarze ... :roll:
                  Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez zurcio
                    czy na przedniej szybie też jest nr VIN (oprócz tego okienka po stronie kierowcy) - pytam bo miałem wymienioną i nie kojarze ... :roll:
                    tak, pod nalepką z numerem rejestracyjnym się znajduje.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #11
                      Ponadto jak czujniki sa takze z przodu to mozna je ( przod i tyl ) wlaczyc i wylaczyc recznie przyciskiem na konsoli.

                      Komentarz


                      • #12
                        piotrek_os, objawy,które opisujesz z czujnikami cofania wystąpiły kiedyś też u mnie.Okazało się,że jeden czujnik był uszkodzony i komputer wyłączał cały parktronić.
                        Objawy były dokładnie takie jak napisałeś-po włączeniu wstecznego na 1 sek był symbol auta na radiu a później już nic.
                        Koszt takiego czujnika w ASO to coś ok.250 zeta + malowanie
                        NajtFukinPatrol North-West

                        UNIDEN 510 XL + ML145

                        BYŁ ASZ
                        PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                        BYŁA TEŻ CEGA
                        A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                        MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez WIELKIBONGO
                          objawy,które opisujesz z czujnikami cofania wystąpiły kiedyś też u mnie
                          u mnie dwa razy, dokładnie tak samo. WYmieniane na gwarancji.

                          Komentarz


                          • #14
                            Wielkie dzieki, to jegomość nie bedzie mi kity wciskał, ze cos trzeba ustawic w radiu.....
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X