Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Woda w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Woda w drzwiach

    Zamieszczone przez robekcool
    KOJA 86 poprę cię ale nie do końca masz rację z kosztami. Podam w przybliżeniu. Zakładamy zakup 22000. Transport 1500-2000 zależnie od rejonu wysp+ cło ok.1000 zależnie od humoru urzędnika(liczą od wartości rynkowej)+ części do przekładki min. 5000, robota- za 2000 raczej nie znajdziesz(jeśli tak to później będą kłopociki)+ pierwszy przegląd, rejestracja, itp. Sumując minimum 10-12 tysi trzeba dołożyć do ceny zakupu. Co do bezwypadkowości - to wolę lekko rozbite. Przynajmniej wiem jak raz było...
    Zależy gdzie części kupujesz ja biorę bezpośrednio z czechów więc koszta spadają poniżej połowy a transport liczę na jakieś 1000zł I nie liczę robocizny

  • #2
    [O2] Woda w drzwiach

    Link taki maly problem w O2.Jak tak sobie popada to w momencie otwierania przednich drzwi (prawe i lewe) wylewa sie woda z przednich otworow z dolu drzwi - czy to jest normalne?Moze ktos z tym sie spotkal?Bo jak tak sobie ta woda caly czas tam jest to mnie to niepokoi...a jak przyjdzie przymrozek to moze cos rozsadzic... :-(
    Octavia II 1.9 TDI Mint
    CB Johny II + President

    Komentarz


    • #3
      a pewien jestes, ze woda wylewa sie z drzwi a nie spływa z progu na przykład :?:
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Napewno z tych przednich otworkow - jak otworze drzwi szeroko to dokladnie widac jak strumyczek wyplywa wlasnie z tego miejsca!
        Octavia II 1.9 TDI Mint
        CB Johny II + President

        Komentarz


        • #5
          Mó szkodnik też przeciekał, do tego stopnia, że w środku stało jezioro. Zawiniły niedrożne kanaliki odprowadzające wodę. Jak wiadomo jest teraz jesieńi masa liści opadła. Częśćz nich potrafi zapchaćkanaliki i koniec! taka kolej rzeczy. Czyszczenie zaczynałem od przodku zdejmując plastik pod którym siedzi filtr pyłkowy. Zaznaczam że mam O1 ale u ciebie może byćpodobna przyczyna

          Komentarz


          • #6
            Sororial, To normalne..tak ma byc.W czasie opadow gromadzi sie tam woda
            i po otworzeniu drzwi wylatuje...tez tak mam.
            Tato,tato...czy to auto jest chore?
            Nie synku...to diesel PD.

            Honda...the power of dreams.
            Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

            Komentarz


            • #7
              Sororial, Z Twojego opisu wynika,że gdy drzwi są zamknięte woda nie może wydostać się z drzwi przeznaczonymi do tego otworami.Wypływa dopiero po otwarciu drzwi.
              Jeśli nie masz założonych ochronników na progi,które zbytnio uszczelniają dolną część progu powinieneś zajechać do ASO(jeśli auto na gwarancji) lub do zaprzyjaźnionego mechanika.Być może należy wyregulować ustawienie drzwi.
              Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

              Komentarz


              • #8
                Sororial, po to są właśnie te otwory, aby woda nie stała w drzwiach tylko wylewała się na zewnątrz. Inaczej drzwi by Ci zardzewiały.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Link taki maly problem w O2.Jak tak sobie popada to w momencie otwierania przednich drzwi (prawe i lewe) wylewa sie woda z przednich otworow z dolu drzwi - czy to jest normalne?
                  Mam u siebie dokładnie to samo z drzwiami kierowcy i na pewno nie jest to normalne. Już raz byłem z tym w serwisie i powiedzieli mi, że problem usunęli. Podobno uszczelka drzwi nie leżała na swoim miejscu i zatykała otwór odpływowy przy zamkniętych drzwiach.
                  Niedawno zauważyłem, że problem powrócił więc pewnie znowu wybiorę się do serwisu.

                  Mó szkodnik też przeciekał, do tego stopnia, że w środku stało jezioro. Zawiniły niedrożne kanaliki odprowadzające wodę.
                  Ale Joker_b-stok, Ty opisujesz problem z odpływem wody z podszybia, a autor wątku pisze o braku odpływu wody z wnętrza drzwi gdy drzwi są zamknięte.
                  Zamieszczone przez gebek
                  Sororial, To normalne..tak ma byc.W czasie opadow gromadzi sie tam woda i po otworzeniu drzwi wylatuje...tez tak mam.
                  Jak to normalne :?: :shock:
                  A jeżeli samochód przez dłuższy czas zostawisz na deszczu to będziesz miał akwarium w środku drzwi?

                  Komentarz


                  • #10
                    rrysio, sorry, brak czytania ze zrozumieniem zbyt wcześnie :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rrysio
                      Jak to normalne
                      A jeżeli samochód przez dłuższy czas zostawisz na deszczu to będziesz miał akwarium w środku drzwi?
                      Bez przesady :szeroki_usmiech nie mialem na mysli akwarium,tylko nadmiar wody,
                      bezposrednio po deszczu.
                      Wiadomo,ze woda wylatuje otworami technologicznymi w trakcie deszczu,ale czesc pozostaje.
                      Tato,tato...czy to auto jest chore?
                      Nie synku...to diesel PD.

                      Honda...the power of dreams.
                      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                      Komentarz


                      • #12
                        Sororial, to jest jak najbardziej normalne U mnie też tak jest. Otwory sa po to aby odprowadzić nadmiar wody który w czasie deszczu dostał sie do progów lub drzwi.
                        Czarny Elegance

                        Komentarz


                        • #13
                          Big, Ale ta woda powinna odpływać nawet przy zamkniętych drzwiach,a nie dopiero po otwarciu.Między progiem,a dołem drzwi powinna być szczelina,która pozwoli wodzie spłynąć po progu na zewnątrz.
                          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez JanuszSz
                            woda powinna odpływać nawet przy zamkniętych drzwiach
                            :? i u mnie woda spływa dopiero po otwarciu drzwi, heh, dobrze czy nie :?:
                            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez zurcio
                              :? i u mnie woda spływa dopiero po otwarciu drzwi, heh, dobrze czy nie :?:
                              Ja mam tak samo :-) - więc przyjmijmy wersję TTTM

                              Komentarz


                              • #16
                                Jak widze u wiekszosci szkodnikow taka sytuacja wystepuje, co nie znaczy, ze jest to narmalne - mialem kilka aut w swoim zyciu i nigdy cos takiego nie wystepowalo! Dobrze ktos zauwazyl...a jak poleje a ja nie jezdze przez miesiac autem to tyle czasu woda bedzie w drzwiach-to juz zdazy wyparowac chyba ;-) Podjade do aso - zobaczymy co powiedza!
                                Octavia II 1.9 TDI Mint
                                CB Johny II + President

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Sororial
                                  Jak widze u wiekszosci szkodnikow taka sytuacja wystepuje, co nie znaczy, ze jest to narmalne - mialem kilka aut w swoim zyciu i nigdy cos takiego nie wystepowalo!
                                  Dokładnie tak :!:
                                  A poza tym jak zgłaszałem to w ASO (wiem, wiem że ASO to nie wyrocznia :wink to nic nie mówili, że TTTM tylko zabrali się za naprawienie tego - ale im coś nie wyszło :lol:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a czy taka woda "stojąca" w drzwiach nie bedzie powodowala ich szybszej korozji? taki rdzawy krwotok wewnętrzny... :?:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      imitech, po to są te dziurki żeby nie stała tylko się wylewała
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        mam to samo TTTM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez AdamB
                                          imitech, po to są te dziurki żeby nie stała tylko się wylewała
                                          Wiem o tym, ale koledzy w temacie piszą, że im się nie wylewa (tzn wylewa sie tylko przy otwartych drzwiach). Wg mnie powinna się wylewać cały czas, bo taki zastój wody może co nieco wpłynąć na przyśpieszoną korozję. Ale może mam jakieś starodawne naleciałości i teraz blachy w autach nie są tak podatne na rdzę jak kiedyś :P

                                          Nawet jeśli jak twierdzicie TTTM, to radzę coś z tym spróbować zrobić, bo to nie jest normalna rzecz.

                                          pozdro

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Hi...

                                            Co prawda w O1, ale mialem podobny problem. Jak otwierałem drzwi - lała się woda - wyglądało jak z otworów. Wiedząc że auto stało po deszczu wziąłem aparat i zrobiłem zdjęcie jak się woda wylewa (komu by sie chciało kłaść na ziemię żeby zobaczyć .. Okazało się że nie leje się z otworów tylko z przestrzeni między tapicerką a blachą drzwi. Podjechałem do ASO (to było trzecie podejście). Stwierdzili sie ze folia jest źle załozona i woda się lała do wnętrza drzwi. Było to ich trzecie podejście do tematu. Tym razem z sukcesem.
                                            Kwiatek...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Link bylem w 3 stacjach aso.W kazdym serwisie powiedzieli mi, ze tak ma byc - jesli sie tylko woda wylewa na zewnatrz a nie do srodka to wszystko jest OK!Pomeczylem ich, ze przeciez woda jest w drzwiach dotad dopoki sie drzwi nie otworzy etc. - diagnoza jedna - tak ma byc! Osobiscie mnie to nie przekonuje ale co mam zrobic, nawiercic swoje dziurki - chyba nie?Wode tez mam z tylu (w tylnych drzwiach)w uszczelkach ale to tez jest norma...podobno specjalnie zrobili dziurki w uszczelkach na gorze i dole bo wczesniej ich nie bylo ale drzwi sie nie chcialy specjalnie dobrze zamykac bo sie robila poduszka powietrzna w tych uszczelkach :-) Temat chyba wyczerpany ;-)
                                              Octavia II 1.9 TDI Mint
                                              CB Johny II + President

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Sororial, Cześć
                                                U mnie jest tak samo - wg mnie logicznie

                                                Pozdro
                                                Jurek
                                                Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X