[O1] wysiadl klakson

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • m@riani
    Classic
    • 2010
    • 15

    [O1] wysiadl klakson

    ahten, w rozmiarze, o którym mówisz, na dobrą sprawę w ogóle nie ma jakichś mega super opon, ja najczęściej posiłkuję się ADAC, z tym, że nie mają nowego testu dla tego rozmiaru:
  • kobus
    Drive
    • 2008
    • 42

    #2
    [O1] wysiadl klakson

    witam
    jadac w gory musialem strąbić pewnego cho...a ;] i w momencie trabienia nagle nastala cisza :roll: sprawdzilem ze bezpeicznik od klaksonu to ten zolty 20A jednak chyba jest dobry. (jak poznac zepsuty bezpiecznik? ) wiec moze jakis kabelek sie odlaczyl lub po prostu trabka siadla ;( gdzie sie ona znajduje?
    probowalem szukac ale niestety nic nie znalalzem pewnie dlatego ze czesci forum nam brakujje;(
    pozdrawiam
    Sprzedam moja Octavie
    1997r. klima elektryk i te sprawy info na priv

    Komentarz

    • bzik13
      Rider
      • 2009
      • 514

      #3
      Przerabiałem to kiedyś w Focusie. U mnie problem był podwójny. Nie łączyły konektorki przy samym głośniku (titku ) W pierwszej kolejności wymiana konektorków a później i tak wymiana całego głośnika + owinięcie złączy skotem.
      Dwa. Nie łączyły konektorki w złączce na kole kierownicy. Przeczyszczenie i przygięcie konektorów w kości. Od tego czasu wszystko hulało jak ta lala.
      Mam nadzieje że to będą pomocne informacje.
      Mój liftback scout

      Komentarz

      • cysterniarz
        RS
        • 2008
        • 1887
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

        #4
        kobus, w poprzedniej O1 jak kupowalem tez nie działał klakson. Dostałem się do niego od dołu, siedział pod reflektorem od strony kierowcy w okolicach chłodnicy (nie wiem czy to standardowe miejsce i wszedzie go tam zakładają). Popukałem w niego młotkiem lekko (był zaśniedziały) dostał powietrzem z kompresora i pomału zaczął trąbić aż się roztrombił na dobre.

        Komentarz

        • macieks
          Rider
          S_OCP Member
          • 2005
          • 469
          • Octavia III (5E3)
          • CJZA 1.2 TSI 105 KM

          #5
          Za zderzakiem w nadkolu po stronie kierowcy.
          Tutaj jest fotka - może się dopatrzysz
          Była: O1 1.6 MPI
          Jest: O3 1.2 TSI

          Komentarz

          • Amadeusz2009
            Ambiente
            • 2009
            • 136
            • Octavia I combi (1U5)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            Kolega macieks dobrze ci podpowiada.Najlepszym wyjsciem i najszybszy ci bedzie odkrecic nadkole od strony kierowcy i klakson masz jak na dloni

            Komentarz

            • kobus
              Drive
              • 2008
              • 42

              #7
              dzieki panowie mam nadzieje ze nie trzeba bedzie go wymieniac choc przyznam ze od poczatku wydawal mi cos cichy dszwiek...tak jakby tylko niskie tony dzialaly... no coz zobaczymy
              Sprzedam moja Octavie
              1997r. klima elektryk i te sprawy info na priv

              Komentarz

              • esceer
                Classic
                • 2012
                • 2

                #8
                siemanko mi nie dziala klakson tzn sama trabka podlaczona na krotko dziala ale nie dochodzi prad do klaksonu co dalej moge sprawdzic???

                Komentarz

                • krisoctav
                  Rider
                  • 2008
                  • 417

                  #9
                  jak będziesz tam sprawdzał klakson to weź przykręć go tak by wlot był do góry w czasie jazdy wlatuje tam kurz piasek i woda i powstaje nieczysty dźwięk ja przy wymianie nadkola tak zrobiłem i jest piękny bas

                  Komentarz

                  • esceer
                    Classic
                    • 2012
                    • 2

                    #10
                    chodzi o to ze klakson dziala nie dochodzi prad do trabki. naciskasz na klakson w kierownicy i nie ma nic.

                    Komentarz

                    Pracuję...