woda na wycieraczce po stronie pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • smer
    RS
    • 2008
    • 2021
    • Octavia II (1Z3)
    • BKD 2.0 TDI 140 KM

    #26
    Cały ten daszek to pic na wodę (i to dosłownie)! Wystarczy że leciutko daszek puści na zgrzewie i już woda w filtr wali jak do miski.
    Lepiej sobie samemu dorobić pokrywę na obudowę filtra kabinowego (taka jaką ma 1000 innych modeli samochodów), lub choćby reklamówką nakryć i kijkiem od strony kabiny podeprzeć żeby dopływ powietrza był... 100% więcej pewności, że woda nie naleci. Rok temu miałem podobnie - odpadł mi ten daszek, nalało mi w układ 2 litry wody przez noc i awaryjnie zadziałałem reklamówką, na kilka dni oczywiście, do czasu wykonania własnej pokrywy.







    ps. pozostało tak do dziś ops:........... i se chwalę
    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

    Piszę poprawnie po polsku.

    Komentarz

    • Deco
      Rider
      • 2008
      • 612

      #27
      Zamieszczone przez Zbyszek_A
      No ale napisz jak to robisz, oszczędzisz wielu osobom kosztów i nerwów.
      Zapożyczone od kolegi z naszego forum, metoda skuteczna bezinwazyjna:

      1.Zdejmuję uszczelkę,podnoszę część podszybia od strony silnika aby wyskoczyła powyżej pionowej blachy
      2.Podważyć podszybie w miescu gdzie łączą sie 2 części z boku bliżej szyby tak żeby dało się wcisnąć śrubokręt lub coś w tym stylu
      3.Podważyć zaczep podszybia, który wchodzi do takiej rynienki
      4.Jeśli wyjdzie kawałek to potem już śmiało można ciągnąć podszybie w stronę boku auta. Wychodzi, że aż miło.

      I to cała filozofia. Czas ok 1 minuty.

      Komentarz

      • star200
        Ambiente
        • 2009
        • 177

        #28
        potwierdzam :lol: minuta roboty

        mechanik też miał z tym problem, dobrze że się trafił ktoś co miał golfa IV 8)

        Komentarz

        • phoneman
          RS
          • 2008
          • 3374
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #29
          Zamieszczone przez maciek1
          Tak dla pewności.
          Czy filtr kabinowy = filtr przeciwpyłkowy (ten pod plastikiem podszybia) ?

          Czy może jest jeszcze jakiś inny filtr.
          To to samo. Synonimy.

          Jak chcesz sie dowiedzieć czy ci nagrzewnicy nie zalewa zdejmij schowek.

          Bedziesz widział skąd leje sie woda.

          Zrób to jak najszybciej bo ci zaleje silnik od dmuchawy.

          Pozatym nagrzewnica/klima ma otwór który wychodzi pod spodem samochodu może on tez jest zatkany i to klima ci zalewa autko.

          Generalnie ja bym sprawdził układ wentylacji.
          .

          Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

          Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

          Komentarz

          • Zbyszek_A
            Classic
            • 2007
            • 8

            #30
            Dzięki, kiedyś tak próbowałem i bałem się, że połamię to wszystko, w końcu filtr wymieniłem podpierając podszybie klockami (bez ściągania) ale na rękach do dziś są blizny po skaleczeniach, dodatkowo trudno jest wyciągnąć liście itp bo one tam tylko gniją. A kiedyś w serwisie widziałem, że mechanior też podpierał podszybie, a nie ściągał, też nie wiedzą czy z lenistwa. Pozdrawiam :lol:

            Komentarz

            • phoneman
              RS
              • 2008
              • 3374
              • Octavia I (1U2)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #31
              Zamieszczone przez Zbyszek_A
              Dzięki, kiedyś tak próbowałem i bałem się, że połamię to wszystko, w końcu filtr wymieniłem podpierając podszybie klockami (bez ściągania) ale na rękach do dziś są blizny po skaleczeniach, dodatkowo trudno jest wyciągnąć liście itp bo one tam tylko gniją. A kiedyś w serwisie widziałem, że mechanior też podpierał podszybie, a nie ściągał, też nie wiedzą czy z lenistwa. Pozdrawiam :lol:
              Wyciaganie podszybia jest proste ale mechaniki z lenistwa tego nie robią.


              PS: Bede na dniach wymieiał podszybie na nowe to zrobie tutoriala.
              .

              Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

              Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

              Komentarz

              • Deco
                Rider
                • 2008
                • 612

                #32
                Zamieszczone przez Zbyszek_A
                Dzięki, kiedyś tak próbowałem i bałem się, że połamię to wszystko, w końcu filtr wymieniłem podpierając podszybie klockami (bez ściągania) ale na rękach do dziś są blizny po skaleczeniach, dodatkowo trudno jest wyciągnąć liście itp bo one tam tylko gniją. A kiedyś w serwisie widziałem, że mechanior też podpierał podszybie, a nie ściągał, też nie wiedzą czy z lenistwa. Pozdrawiam :lol:
                heh najprostszy sposób aby połamać podszybie zresztą bardzo niewygodny sposób by dostać się do filtra, no i majstrując przy filtrze można poluzować jego obudowę a co za tym idzie może to spowodować przeciekanie i masakra :P Z lenistwa tego nie robią bo przecież zdjęcie podszybia zajmuje minutę a komfort pracy zdecydowanie inny. Robią to z niewiedzy jak to w serwisach :diabelski_usmiech

                Komentarz

                • matziek
                  Classic
                  • 2009
                  • 7

                  #33
                  Jako że sam miałem problemy z pojawiającą się po desczu wodą na wycieracze pasażera postanowiłem dzisiaj uporać się z tym. Woda pojawiła się pierwszy raz we wrzesniu po mocnej ulewie, kilka dni po tym jak wymieniałem filtr kabinowy. Pomyślałem że pewnie źle założyłęm uczszelkę, nieco poprawiłem i zapomniałem o sprawie. Przez ostatnie kilka dni padało więc woda znów się pojawiła. Poszedłem za Waszymi radami i zdjąłem podszybie, odpływ był czysty ale zauważyłem że w pewnym miejscu brakuje fragmentu uszczelki pod szybą (nie wiem czy tak jest fabrycznie czy ten frament u mnie się urwał) i podejrzewam że to może być przyczyną przecieku. Woda spływała na filtr i tą drogą dostawała się do wnętrza. Tymczasowo zastosowałem reklamówkę a pod nią włożyłęm gąbkę tak żeby woda spływała i jednoczesnie był zapewniony dopływ powietrza. Przy zdejmowaniu podszybia zrobiłem kilka zdjęć, któe tu zamieszcze wraz z krókim opisem, może przydadzą się komuś w przyszłości aby zdjąć podszybie w całości, bez połamania przy wymianie filtra lub identycznym problemie z przeciekiem jak opisywany wyżej.


                  Widoczny brak fragmentu uszczelki. Czy u Was też tak jest?


                  W celu zdemontowania podszybia postępujemy zgodnie z opisem który zamieścił Deco.

                  1.Zdejmuję uszczelkę,podnoszę część podszybia od strony silnika aby wyskoczyła powyżej pionowej blachy
                  2.Podważyć podszybie w miescu gdzie łączą sie 2 części z boku bliżej szyby tak żeby dało się wcisnąć śrubokręt lub coś w tym stylu
                  3.Podważyć zaczep podszybia, który wchodzi do takiej rynienki
                  4.Jeśli wyjdzie kawałek to potem już śmiało można ciągnąć podszybie w stronę boku auta. Wychodzi, że aż miło.

                  I to cała filozofia. Czas ok 1 minuty.
                  Zdjęcia do opisu postępowania:
                  ad 1.


                  ad 2.



                  ad 3.




                  W podszybiu zamontowany jest spryskiwacz do szyby, nie trzeba go demontować, spokojnie można odciągnąć podszybie tak aby mieć dostęp do filtra.


                  Po zdemontowaniu filtra radzę przetrzeć szmatką zalegającą głęboko w przestrzeni pod nim wodę.

                  Więcej zdjęc dostępnych pod adresem http://picasaweb.google.pl/matziekma...dszybieIFiltr#

                  Sorry za niska jakość zdjęć ale miałem pod ręką tylko komórkę.

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    #34
                    Dzięki, to i tak duże daje
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • maciek1
                      Ambiente
                      • 2006
                      • 155

                      #35
                      U mnie też nie ma tego fragmentu uszczelki.
                      Octavia 1.9 TDI 99' SLX COMBI 110KM AHF

                      Komentarz

                      • ruwado
                        RS
                        • 2009
                        • 14883
                        • Octavia IV (NX3)

                        #36
                        Czy to uszczelka przy szybie, czy ta którą się odejmuje na bok? Ja nie wiem, ale z ciekawości jutro sprawdzę tę uszczelkę (wydaje mi się, że u mnie jest cała uszczelka)
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz

                        • phoneman
                          RS
                          • 2008
                          • 3374
                          • Octavia I (1U2)
                          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez ruwado
                          Czy to uszczelka przy szybie, czy ta którą się odejmuje na bok? Ja nie wiem, ale z ciekawości jutro sprawdzę tę uszczelkę (wydaje mi się, że u mnie jest cała uszczelka)
                          U mnie ta uszczelka jest w jednym kawałku :P
                          .

                          Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                          Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            #38
                            Ja tam widze inny problem. W tej obudowie filtra zwisa uszczelka i pewnie przez nia przecieka woda do srodka. Obudowe trzeba by bylo zdjac przeczyscic, zalozyc nowa uszczelke, albo wkleic obudowe na silikonie i jakos to powinno trzymac
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • matziek
                              Classic
                              • 2009
                              • 7

                              #39
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Ja tam widze inny problem. W tej obudowie filtra zwisa uszczelka i pewnie przez nia przecieka woda do srodka. Obudowe trzeba by bylo zdjac przeczyscic, zalozyc nowa uszczelke, albo wkleic obudowe na silikonie i jakos to powinno trzymac
                              To co zwisa to gabka ktora sie oderwala i jest to ponizej filtra. W miejscu w ktorym montuje sie filtr nie mam zadnej uszczelki, rozumiem ze jakas powinna byc? Caly filtr byl mokry wiec wydaje mi sie ze to kwestia braku "daszka" ktory powinien byc zespolony z podzybiem o ktorym pisal kilka postow wczesniej maciek1, dlatego woda slywa prosto na filtr.

                              Komentarz

                              • phoneman
                                RS
                                • 2008
                                • 3374
                                • Octavia I (1U2)
                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                #40
                                Zamieszczone przez matziek
                                Zamieszczone przez Maicroft
                                Ja tam widze inny problem. W tej obudowie filtra zwisa uszczelka i pewnie przez nia przecieka woda do srodka. Obudowe trzeba by bylo zdjac przeczyscic, zalozyc nowa uszczelke, albo wkleic obudowe na silikonie i jakos to powinno trzymac
                                To co zwisa to gabka ktora sie oderwala i jest to ponizej filtra. W miejscu w ktorym montuje sie filtr nie mam zadnej uszczelki, rozumiem ze jakas powinna byc? Caly filtr byl mokry wiec wydaje mi sie ze to kwestia braku "daszka" ktory powinien byc zespolony z podzybiem o ktorym pisal kilka postow wczesniej maciek1, dlatego woda slywa prosto na filtr.
                                Nie ma tam uszczelki !

                                Rozbierałem to do czyszczenia klimy.


                                .

                                Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                Komentarz

                                • Maicroft
                                  Moderator
                                  S_OCP MemberModeratorr
                                  • 2004
                                  • 25757
                                  • Audi

                                  #41
                                  Jak nie ma, jak jest.


                                  To jak by to bylo szczelne. Od spodu musi byc uszczelka, bo plastik skrecony z blacha by przeciekal. Taka gumowa, a nie gabkowa jest. Albo w wersji ktora rozbieralem ostatnio byla :twisted:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz

                                  • phoneman
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 3374
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                    #42
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    Jak nie ma, jak jest.


                                    To jak by to bylo szczelne. Od spodu musi byc uszczelka, bo plastik skrecony z blacha by przeciekal. Taka gumowa, a nie gabkowa jest. Albo w wersji ktora rozbieralem ostatnio byla :twisted:
                                    Będę po południu wymieniał pdszybie to sprawdze to organoleptycznie.
                                    I zrobie foto. :idea:
                                    .

                                    Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                    Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                    Komentarz

                                    • maciek1
                                      Ambiente
                                      • 2006
                                      • 155

                                      #43
                                      W kwestii daszkow nad filtrem kabinowym chcialem sie podzielic tym, co mi gosc w sklepie powiedzial.

                                      1. Sa dwie wersje podszybia: stara i nowa.
                                      2. Stara ma zespolony daszek i jest montowana na pinezkach (trzeba dokupic 4 pinezki aby ja zamontowac). Inne sa tez dysze spriskiwacza niz w tej nowej.
                                      3. Nowa wersja nie ma zespolonego daszka i montuje sie ja przez wciskanie w rynienke od uszczeliki w szybie (jest gdzies instrukcja na forum).


                                      PS
                                      Ja obecnie mam u siebie rozwiazanie mieszane - prawa strone podszybia stara, lewa nowa.
                                      Octavia 1.9 TDI 99' SLX COMBI 110KM AHF

                                      Komentarz

                                      • b-bar01
                                        Elegance
                                        • 2007
                                        • 985
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                        #44
                                        Zamieszczone przez matziek
                                        Widoczny brak fragmentu uszczelki. Czy u Was też tak jest?
                                        mam dokladnie tak samo, dlatego na tym plastikowym podszybiu jest w tym miejscu, od wewnątrz zgrzana, plastikowa rynienka zeby nie leciało na filtr kabinowy, ona musi tam być, w każdym typie O1.
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        Od spodu musi byc uszczelka, bo plastik skrecony z blacha by przeciekal. Taka gumowa, a nie gabkowa jest
                                        oczywiście że jest gumowa, często luzują się te plastikowe nakrętki od obudowy i tedy leci woda do srodka.
                                        obie w/w przypadłości sam przerabialem na własnym aucie:
                                        1. znalazłem podszybie z daszkiem
                                        2. przykleiłem obudowę filtra do blachy za pomocą czerwonego silikonu do silników a nakretki skreciłem na kroplę butaprenu, co czyni gwint rozkrecalnym ale zapobieba jego odkrecaniu.

                                        [ Dodano: Pon 26 Paź, 09 16:14 ]
                                        Zamieszczone przez maciek1
                                        Nowa wersja nie ma zespolonego daszka i montuje sie ja przez wciskanie w rynienke od uszczeliki w szybie
                                        podszybie z tej strony musi miec daszek !!! jeśli nie ma to masz podszybie z wersji angielskiej na 100% bo tam filtr jest po drugiej stronie.
                                        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                        Komentarz

                                        • Deco
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 612

                                          #45
                                          Zamieszczone przez b-bar01
                                          podszybie z tej strony musi miec daszek !!! jeśli nie ma to masz podszybie z wersji angielskiej na 100% bo tam filtr jest po drugiej stronie.
                                          Ja kupiłem nowe ze sklepu bez daszka i nie jest one angielskie. Inna sprawa, że można go sobie dokleić.

                                          Komentarz

                                          • maciek1
                                            Ambiente
                                            • 2006
                                            • 155

                                            #46
                                            Daszek na pewno jest po prawej stronie zarówno w starej jak i nowej wersji. Tylko kwestia czy jest zintegrowany z resztą podszybia, czy może jest jako wolny element nakładany odzienie na filtr.
                                            Z tego co czytałem na forum, to parę osób pisało, że wozi jakiś taki badziew jak daszek, który musi założyć kiedyś ale jak narazie tego nie robi (oni chyba mieli nowa wersję podszybia).

                                            Mój przypadek nie jest typowy. Ja miałem hamsko doklejony daszek do wersji, w której orygnalnie go nie było. Ten patent się póżniej rozpadł przy kolejnej zmianie filtra...
                                            Octavia 1.9 TDI 99' SLX COMBI 110KM AHF

                                            Komentarz

                                            • Maicroft
                                              Moderator
                                              S_OCP MemberModeratorr
                                              • 2004
                                              • 25757
                                              • Audi

                                              #47
                                              Trzeba kupic sobie z daszkiem to podszybie, a nie takie gdzie trzeba jeszcze cos kombinowac.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz

                                              • b-bar01
                                                Elegance
                                                • 2007
                                                • 985
                                                • Octavia I (1U2)
                                                • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                                #48
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Trzeba kupic sobie z daszkiem to podszybie, a nie takie gdzie trzeba jeszcze cos kombinowac.
                                                zgadza się, wersja europejska ma daszek, angielska nie !! to jedyne różnice między nimi, jeżeli ktokolwiek kupił to podszybie bez daszka to ma wersję angielską, sprzedawca często nie wie co ma lub celowo wypycha towar, bo sam sie pomylił w zamówieniu (był taki przypadek na skodaczesci.pl a sprzedawca ściemniał że nie wiedział do której wersji O1).
                                                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                                Komentarz

                                                • phoneman
                                                  RS
                                                  • 2008
                                                  • 3374
                                                  • Octavia I (1U2)
                                                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                  #49
                                                  Zamieszczone przez b-bar01
                                                  Zamieszczone przez matziek
                                                  Widoczny brak fragmentu uszczelki. Czy u Was też tak jest?
                                                  mam dokladnie tak samo, dlatego na tym plastikowym podszybiu jest w tym miejscu, od wewnątrz zgrzana, plastikowa rynienka zeby nie leciało na filtr kabinowy, ona musi tam być, w każdym typie O1.
                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  Od spodu musi byc uszczelka, bo plastik skrecony z blacha by przeciekal. Taka gumowa, a nie gabkowa jest
                                                  oczywiście że jest gumowa, często luzują się te plastikowe nakrętki od obudowy i tedy leci woda do srodka.
                                                  obie w/w przypadłości sam przerabialem na własnym aucie:
                                                  1. znalazłem podszybie z daszkiem
                                                  2. przykleiłem obudowę filtra do blachy za pomocą czerwonego silikonu do silników a nakretki skreciłem na kroplę butaprenu, co czyni gwint rozkrecalnym ale zapobieba jego odkrecaniu.


                                                  [ Dodano: Pon 26 Paź, 09 16:14 ]
                                                  Zamieszczone przez maciek1
                                                  Nowa wersja nie ma zespolonego daszka i montuje sie ja przez wciskanie w rynienke od uszczeliki w szybie
                                                  podszybie z tej strony musi miec daszek !!! jeśli nie ma to masz podszybie z wersji angielskiej na 100% bo tam filtr jest po drugiej stronie.



                                                  Nie ma ktoś zdjecia tego podszybia z daszkiem.

                                                  :shock:
                                                  .

                                                  Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                                  Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                                  Komentarz

                                                  • maciek1
                                                    Ambiente
                                                    • 2006
                                                    • 155

                                                    #50
                                                    To jest zdjęcie starej wersji podszybia ( tej montowanej na pinezkach), ale widac daszek.


                                                    zdjecie
                                                    Octavia 1.9 TDI 99' SLX COMBI 110KM AHF

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...