Dwa odpryski na szybie czołowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wojjaco
    Classic
    • 2010
    • 27

    Dwa odpryski na szybie czołowej

    Zamieszczone przez Morgoth
    Wyobrażasz sobie przewijanie utworów i zmianę katalogów podczas jazdy? Ja nie
    ja również nie wyobrażam sobie dlatego domówiłem sobie MDI ale zastanawiałem się nad Bolero przez chwilkę
  • Edek89
    Ambiente
    • 2009
    • 109

    #2
    Dwa odpryski na szybie czołowej

    Cześć, kupiłem Skodę Octavie i po zakupie zorientowałem się, że na szybie czołowej są dwa niewielkie odpryski. Ten większy ma może z 5 mm, dlatego ciężko było je zauważyć. Tutaj jest moje pytanie, czy w ogóle warto je naprawiać? Czy takie malutkie odpryski też mogą się powiększać? bo np. Autoglass Jaan liczy sobie 130 zł za taką usługę i to chyba od jednego odprysku co jest dla mnie w moim wypadku absurdem. Co doradzacie?

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      zależy jak dawno powstały. naprawia się z reguły świeże odpryski, zanim zajdą brudem.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • Edek89
        Ambiente
        • 2009
        • 109

        #4
        Hmm, czytałem, że odpryski z czasem mogą się powiększać. Czy takie malutkie jak te moje też? czy chodzi tu o te większe?

        Komentarz

        • Casper
          Rider
          S_OCP Member
          • 2008
          • 649
          • Audi

          #5
          Hmm, czytałem, że odpryski z czasem mogą się powiększać. Czy takie malutkie jak te moje też? czy chodzi tu o te większe?
          wszystko zależy czy od odprysku odchodzi pęknięcie, oraz jak głęboko jest uszkodzenie
          Była 1.9 TDI AHF Elegance
          190KM/395Nm

          Jest A6C6 3.0TDI V6 Tiptronic
          277KM/561Nm

          Perfect Service by DGW

          Komentarz

          • Edek89
            Ambiente
            • 2009
            • 109

            #6
            Sam odprysk jest minimalny, jak leciutko zanurzony łebek od zapałki. Tak naprawdę tylko pęknięcie jest widoczne. Na początku myślałem, że komar rozbił się o szybę a potem dopiero zobaczyłem, że to odprysk.

            Komentarz

            • ArturTDI
              Rider
              • 2008
              • 469

              #7
              Edek89, pojedz do fachowców od szyb i pokaż im odpryski i powiedzą co z tym zrobić. Ja uważam że zakleją to.
              Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

              DIAGNOSTYKA I ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA

              USŁUGI TRANSPORTOWE

              TEL: 531-33-55-77

              Komentarz

              • Casper
                Rider
                S_OCP Member
                • 2008
                • 649
                • Audi

                #8
                Edek89, miałem 2 takie po 1 (bez pęknięcia) niema śladu, trzeba naprawdę mocno szukać, żeby znaleźć gdzie to było, a 2 jest o ponad połowę mniejszy i nie zwiększa się pęknięcie, po zabiegu ma około 2-3mm
                Była 1.9 TDI AHF Elegance
                190KM/395Nm

                Jest A6C6 3.0TDI V6 Tiptronic
                277KM/561Nm

                Perfect Service by DGW

                Komentarz

                • b-bar01
                  Elegance
                  • 2007
                  • 985
                  • Octavia I (1U2)
                  • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                  #9
                  Zamieszczone przez Edek89
                  Autoglass Jaan liczy sobie 130 zł za taką usługę i to chyba od jednego odprysku co jest dla mnie w moim wypadku absurdem. Co doradzacie?
                  taniej będzie doplacić przy ubezpieczeniu za opcję "auto-szyby" ok 60-70 pln i poczekać :wink: az się potłucze/popęka mocniej.
                  *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                  Komentarz

                  • Bialy
                    Rider
                    • 2009
                    • 306

                    #10
                    W Toruniu jest taki zakład Auto Szyby o niebo lepszy niż Jaan i jak się pytałem o usuwanie odprysków bo mam jeden to cena 50-60zł. A że jest od strony pasażera i to na samym dole szyby to odpuściłem sobie
                    Poszukaj innego warsztatu niż Jaan bo oni z tego co słyszałem w kulki sobie lecą

                    Komentarz

                    • daszek
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 239
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #11
                      Zamieszczone przez Edek89
                      Cześć, kupiłem Skodę Octavie i po zakupie zorientowałem się, że na szybie czołowej są dwa niewielkie odpryski. [...] Co doradzacie?
                      Jeżeli odpryski nie kaleczą wycieraczek, poczekaj na rysy. Jeżeli możesz doubezpieczyć o opcje wybicia szyby, to to zrób. Jeżeli nie, to jak pojawia się rysy wymień szybę.
                      zdroofko
                      daszek
                      http://www.motostat.pl/user_images/13387/icon1.png [1500-3000 obr/min]http://emoty.blox.pl/resource/hi.gif | oryg. instrukcja obsługi Octavia II

                      Komentarz

                      • Edek89
                        Ambiente
                        • 2009
                        • 109

                        #12
                        Jaki jest koszt takiej nowej szyby?

                        Pozdrawiam

                        Komentarz

                        • Bialy
                          Rider
                          • 2009
                          • 306

                          #13
                          Pytałem w Toruniu to powiedzieli że 400zł

                          Komentarz

                          • Edek89
                            Ambiente
                            • 2009
                            • 109

                            #14
                            + montaż? Jaki jest końcowy koszt?

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              #15
                              400 to chyba z montazem, przynajmniej takie ceny sa u nas w Pilkingtonie i to juz cena z zapasem
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • popo2
                                Classic
                                • 2009
                                • 3

                                #16
                                Witam wszystkich
                                w zwiazku z odpryskiem zaraz po zakupie wybralem sie na wycieczke z krakowa do niedzicy ,wrocilem z peknieta szyba tzn.podobno odprysk powstal od kamienia .Wygladal jak ubity komar na szybie ,nie czekajac podjechalem do zakladu ktory zajmuje sie reperacja takich uszkodzen i za 60 zl gosc mi to zrobil. A wiec odprysk wyglodal jak komar z dwoma ryskami ,podobno bylo to uszkodzenie 1 -szej warstwy .30 minut na warsztacie i maly slad zostal ale ja otrzymalem papier i gwarancje 24 miesiace.Papier na ktorym widnieje opis usterki jego miejsce na szybie i ze zostal on naprawiony zgodnie z jakas norma iso ,w razie problemow na drodze z policja i przy badaniach mam pokazac papier
                                -jezdze juz 4 miesiac i jest ok
                                wiec polecam wizyte u takiego goscia to jest 60 zl a nie nowa szyba / oraz zostaja numery szyby stare - w razie sprzedazy/
                                pozdrawiam

                                Komentarz

                                • Edek89
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 109

                                  #17
                                  Ta szyba u mnie i tak była już wymieniana raz przez poprzedniego właściciela, podobno właśnie przez odpryski. Co jest dość wiarygodne, bo sprawdzałem historie auta w ASO i jego dokładny stan. Jutro pojadę i zapytam o koszt naprawy, z tym, ze ja mam dwa odpryski co pewnie zwiększy koszt naprawy. Poza tym nie są pewnie jakieś świeże ,więc już trochę brudne. Jeżeli nie dadzą mi gwarancji i cenę za naprawę powyżej 80 zł to poczekam do wiosny i wymienię całą szybę. Bo jeżeli odpryski są już starsze to widocznie już dalej nie popękają tym samym nie mam się z czym śpieszyć. Zwłaszcza, że z tego co mówicie koszt wymiany szyby nie jest taki duży.

                                  Komentarz

                                  Pracuję...