[O1] Klekotanie zimnego silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • boletus
    Classic
    • 2010
    • 1

    [O1] Klekotanie zimnego silnika

    Rafal878160, tu nie chodzi o sprawiedliwość po prostu mamy tu znajomych którzy pomogą nam w nagraniach zdradzę że chodzi tu o sceny pościgu i aresztowania .... więcej nie powiem :x
  • marcys130608
    Classic
    • 2009
    • 9

    #2
    [O1] Klekotanie zimnego silnika

    Mam taki problem od pewnego czasu. Otóż po uruchomieniu silnika wszystko jest ok, po przejechaniu ok 100-200m coś zaczyna klekotać pod maską, a kiedy silnik całkowicie się rozgrzeje wszystko wraca do normy to znaczy klekot zanika. Jako że teraz jest zima więc trzeba przejechać ok 2km żeby silnik całkowicie się rozgrzał i dopiero po tym odcinku te dziwne odgłosy zanikają. Nie wiem co to może być, pasek rozrządu i wszystkie rolki były wymieniane pół roku temu a także pompa wody więc to odpada. proszę o pomoc może ktoś wie co to może być. Mechanik mówił że to mogą być popychacze.

    Komentarz

    • Damianjg
      Rider
      • 2008
      • 621

      #3
      I chyba dobrze mówił.

      Komentarz

      • rkb
        RS
        • 2008
        • 2152
        • Rapid Spaceback (NH1)
        • CYVB 1.2 TSI 110 KM

        #4
        A jaki masz przebieg? Popychacze raczej bardziej dzwonia niz klekocza i nie ma roznicy czy cieply / zimny.
        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

        Komentarz

        • kazik4x4
          RS
          • 2008
          • 2728

          #5
          Wymień olej Zima przyszła, nalej rzadszy.

          Komentarz

          • Guliwer
            Classic
            • 2009
            • 21

            #6
            Wymień popychacze to bedzie ok.Sam o przerbiałem.
            Guliwer

            Komentarz

            • rkb
              RS
              • 2008
              • 2152
              • Rapid Spaceback (NH1)
              • CYVB 1.2 TSI 110 KM

              #7
              Czy to prawda ze przy wymianie popychaczy trzeba wymieniac tez rozrzad ?
              Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

              Komentarz

              • Guliwer
                Classic
                • 2009
                • 21

                #8
                Bzdura. Zdejmujesz tylko koło zębate z wałka a po wymianie popychaczy blokujesz wałem i spowrotem zakładasz pasek i dokręcasz koło.
                Guliwer

                Komentarz

                • marcys130608
                  Classic
                  • 2009
                  • 9

                  #9
                  Zamieszczone przez rkb
                  A jaki masz przebieg? Popychacze raczej bardziej dzwonia niz klekocza i nie ma roznicy czy cieply / zimny.
                  Przebieg blisko 150tys km. Właśnie to mnie dziwi że jak całkiem się rozgrzeje to nic nie klekocze. Może jak będę miał trochę czasu to otworzę maskę i nagram te odgłosy. Może ktoś miał już coś takiego. Dodam też że olej był wymieniany w maju.

                  Komentarz

                  • Guliwer
                    Classic
                    • 2009
                    • 21

                    #10
                    Przy wymianie popychaczy miełem 168 tys. I jak je zdemontowałem były powginane jak by miały kolizje ( jak by sie pasek rozrządu zerwał) a jestem od początku jedynym właścicielem. A tak w nawiasie pracuje w serwisie i uwież mi naprawde dużo wyminiam popychaczy i w pracy i w garażu. Olej powinienies wymienic przy każdej wymianie popychaczy.
                    Guliwer

                    Komentarz

                    Pracuję...