Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

podgrzewane dysze spryskiwaczy O2FL Ambiente

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • podgrzewane dysze spryskiwaczy O2FL Ambiente

    Jaras - a prowadzisz warsztat w 3miescie? jesli tak to gdzie? i czy dla OCP jakas znizka?

  • #2
    podgrzewane dysze spryskiwaczy O2FL Ambiente

    Mamy za oknem zimę. Pierwsze mroźne dni mojej O2FL. Teraz wyszło na jaw że sierota jestem i nie domówiłam opcji podgrzewanych dysz spryskiwacza przedniej szyby.
    Czy ktoś z Was zmieniał to u siebie/dokładał??? Czy to technicznie trudna operacja? Trzeba dokładać kabelki, zmieniać całe dysze???
    Jaki może być koszt takiej operacji???
    AniaM
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
    O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez aniam111
      zmieniać całe dysze
      zmieniac dysze, dłubac w elektronice
      ale czy naprawde potrzebne?
      jesli stosujesz płyn do spryskiwaczy o odpowiednich parametrach to ryzyko zamarznięcia płynu na szybie jest znikome
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        No właśnie do tej pory w innym aucie też bez podgrzewania było bez problemu. Czasami coś tam się przytkało.
        Na pewno to wina płynu bo z tego co mi się wydaje to chyba przymarzł też w zbiorniczku. Ale to trudno ocenić na oko. A to już chyba wogóle nie powinno się zdażyć bo od silnika cieplej. Dolałam tam prawie 0,5 litra denaturatu teraz może się zmiesza i "wypsika" się to co zostało w zbiorniczku. A trochę było bo napełniałam tuż przed mrozami.
        Mam wlany płyn zimowy do -16. Ile było w Gd pewnie -9. Sprawdzałam jeszcze raz płyn ważny, dopiero co otwarty. Wlałam taki jaki stał w garażu. Co prawda firma "no name" ale wcześniej też nie lałam nic firmowego.
        AniaM
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
        O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez aniam111
          do -16
          czyli realnie do -10 :diabelski_usmiech
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Czemu akurat dolewasz denaturatu? Przecież w takich awaryjnych sytuacjach można dokupić skoncentrowane dolewki (chyba, że lubisz jego zapach ). Poza tym wg mnie, tak jak już Ci ktoś w innym wątku doradzał - zaopatrz się w porządny płyn.

            A tak na marginesie jeszcze dodam, że w pl płyn do spryskiwacza jest generalnie tani. Tu gdzie mieszkam (UK) dziś kupiłem, jeden z tańszych 5L za 5 funtów, a był i taki za 17 :shock:
            Mój "Batmobil"

            Komentarz


            • #7
              denaturat polecili mi wlać w serwisie bo dzwoniłam co mam z tym zrobić.
              AniaM
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
              O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

              Komentarz


              • #8
                A ja mam bdb płyn, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby zamarzł (w innym aucie), a w octavii tak! Zamarzły dysze i pompka. Postał w ciepłym garażu i odtajało. Płyn w zbiorniku nie był zmrożony.

                Octavia II FL 2009 1,4TSI

                Komentarz


                • #9
                  Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy O2FL Ambiente

                  Zamieszczone przez aniam111
                  sierota jestem i nie domówiłam opcji podgrzewanych dysz spryskiwacza przedniej szyby.
                  mam tu u siebie super sprawa są to całkiem inne spryskiwacze i wydaje mi sie ze to nie jest trudne do założenia potrzebujesz tylko takie spryskiwacze i wpinasz się pod tylnia szybę

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzisiaj rano w garażu było -1. Na dworzu -12. Spryskiwacze działały. Do płynu wczoraj dolałam denaturatu i pomogło. Tylko tylny nie sikał. Na szybie co prawda na początku trochę marzlo ale krótko. Wypsikałam prawie cały zbiornik. Już nie było w nim widać płynu. kupiłam na Lotosie płyn Premium do -25. Koncentratów nie mieli. Wlałam prawie całą butelkę ( 4l ) co świadczy o tym że zbiornik był prawie pusty. I co ... auto postało pod domem i powtórka z rozrywki. Psikneło 2 razy i zamarzło. Myślałam że szlak mnie trafi :evil: :cry:
                    AniaM
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                    O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                    Komentarz


                    • #11
                      aniam111, ja bym się przejechał i zareklamował :evil:
                      Mój "Batmobil"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez aniam111
                        Dzisiaj rano w garażu było -1. Na dworzu -12. Spryskiwacze działały. Do płynu wczoraj dolałam denaturatu i pomogło. Tylko tylny nie sikał. Na szybie co prawda na początku trochę marzlo ale krótko. Wypsikałam prawie cały zbiornik. Już nie było w nim widać płynu. kupiłam na Lotosie płyn Premium do -25. Koncentratów nie mieli. Wlałam prawie całą butelkę ( 4l ) co świadczy o tym że zbiornik był prawie pusty. I co ... auto postało pod domem i powtórka z rozrywki. Psikneło 2 razy i zamarzło. Myślałam że szlak mnie trafi :evil: :cry:
                        mogłas miec w węzykach jeszcze "wczesniejszy niby zimowy płyn" dlatego zamrazł :szeroki_usmiech
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • #13
                          a macie kaiś pomysł jak przywrócić to do stanu używalności???
                          AniaM
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                          O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez aniam111
                            a macie kaiś pomysł jak przywrócić to do stanu używalności
                            garaż i w garażu po nocce popryskać tak aby zimowy płyn przeszedł przez wężyki

                            albo poczekać do ocieplenia(od poniedziałku ma ponoć być) :diabelski_usmiech
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez aniam111
                              a macie kaiś pomysł jak przywrócić to do stanu używalności???
                              w listopadzie jak wyskoczyły pierwsze przymrozki....to dolałem płynu zimowego ale w węzykach został jeszcze letni.....wiec raz prysnalem.....a drugi juz tylko było pomke słychac.....wiec autko do garazu....i popryskac troszeczku :diabelski_usmiech
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                No niestety to nie pomaga. W ten sposób wypryskałam prawie cały zbiornik poprzedni. Dolałam innego płynu. Ale jak auto było już pod domem to znowu przymarzlo ops:
                                AniaM
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                Komentarz


                                • #17
                                  aniam111, moje stoi od 2 dni na dworzu i nic ze spryskami sie nie dzieje
                                  a mam wlany jakiś shit z supermarketu bo sie nie spodziewałem takich mrozów więc jakaś dziwna przypadłość dotknęła twoje FL
                                  dodam że nie wiem czy mam podgrzewane dysze(żadnych przewodów tam nie widzę) :diabelski_usmiech
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    aniam111, czyli jeszcze raz. Czy teraz spryskiwacze w ogóle Ci nie działają? Czy dopiero po wyjeździe?
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Od początku
                                      Pierwsze mrozy - płyn "no name" do -16 wlany do zbiorniczka.
                                      Popryskał chwilę na mrozie i przestał.
                                      Auto na noc w garażu. Odmarzlo. Wyjazd na następny dzień i znowu. Prysnął kilka razy i zamarzł. Z polecenia pana z serwisu dolałam prawie 0,5 denaturatu. Auto do garażu.
                                      Na drugi dzień rano ... pryszcze. Super. Postanowiłam wypryskać wszystko i zmienić na lepszy płyn. W zbiorniczku już nie było nic widać ale coś tam jeszcze pryskało. Kupiłam nowy plyn do -25 Lotos. Butelka ma 4 litry weszło prawie wszystko. Jeszcze na początku dolalam resztkę denaturatu żeby mi się butelka nie walała.
                                      Psikało. Auto postało pod domem i .... znowu zamarzło. W tylnym spryskiwaczu zero życia.
                                      AniaM
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                      O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Trochę dziwnie to dla mnie wygląda. Ja poczekałbym aż jeszcze raz odmarznie w garażu. Jeśli odmarznie i będzie działać, to albo masz wielkiego pecha do płynów, albo coś nie tak ze spryskiwaczem, może jakaś nieczystość się dostała i blokuje? W nocy się wysuszy a po użyciu namoknie i napęcznieje? :roll:
                                        Mój "Batmobil"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Z moich doświadczeń wynika że najbardziej przeszkadzają resztki śniegu przy dyszach. Trudne do usunięcia.
                                          OIII 1,4 TSI (CHPA)
                                          wcześniej OII FL 1,6 MPI

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            aniam111, po pierwsze to czy nie ma zanieczyszczeń w zbiorniku a po 2 to jak wypsikałaś cały płyn ze zbiornika i uzupełniłaś tym "nowym-lepszym" to przepompowałaś znowu trochę spryski żeby z wężyków wyleciał jeszcze stary płyn?
                                            1.8T AGU L&K

                                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez aniam111
                                              Wyjazd na następny dzień i znowu. Prysnął kilka razy i zamarzł.
                                              Miałem to samo (tylko, że ja do tego zrobiłem jeszcze 500 km bez spryskiwaczy). Niezależnie od płynu czasem w dyszach zamarza. Chyba podgrzewane dałyby radę, ale nie wiem czy warto. Zawsze możesz dolać zwykłego odmrażacza do szyb- wtedy już nic mu nie przeszkodzi.
                                              It doesn't matter what we're losing
                                              It only matters what we're going to find!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A ja zamierzam kupić kawałek węża do spryskiwaczy owinąć go na wężu zasilającym nagrzewnicy i wepnę to w szereg między pompkę a spryskiwacze przy użyciu dwóch plastikowych "choinek".

                                                Oczywiście jak mi auto oddadzą z naprawy przed wiosną :szeroki_usmiech
                                                Pozdrawiam,
                                                Grzesiek


                                                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  gdzie w O2FL jest zamontowana dysza spryskiwacza przedniej szybą? Na masce, czy pod maską (obok mocowania ramion wycieraczek, na pastikowej osłonie która przedłuża szybę i schodzi pod maskę, czyli podobnie jak to było w O1) ? Może ktoś zrobi zdjęcie ?
                                                  Zastanawiam się czy warto wydawać na to 250pln.
                                                  O2FL RS | S2 | F2

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X