Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kontrolka - elektromechaniczne wspomaganie kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Odłączyłem dzisiaj aku na chwilę, chciałem zrobić adaptację, po podpięciu aku kontrolka świeciła się chwilę na żółto a potem znowu na czerwono. :?:
    robert74

    Komentarz


    • #27
      Ale swieci sie po zapaleniu, piszesz ze po przekreceniu stacyjki. Po odpaleniu gasnie - no i dalej nie rozumie nad czym kombinujesz.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #28
        przed chwilą miałem okazję sprawdzić, i przy każdym uruchomieniu na czerwono bangla

        a to jedna z ostatnich chyba szans na dzień dzisiejszy, bo za parę godzin o wyjechaniu do miasta to można będzie pomarzyć :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez abstinent
          za parę godzin o wyjechaniu do miasta to można będzie pomarzyć
          No właśnie. Jadę teraz załatwić sprawy w terenie.
          Alfee
          Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
          Kawasaki ER5 :-)

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez pokemon50
            Witam,

            u mnie jest jeszcze większa kiszka... W zeszłym tygodniu wymieniłem akumulator na nowy, przyjechałem normalnie do domu i samochód postał kilka dni. Dzisiaj go odpaliłem i na desce zapaliła się czerwona kontrolka kierownicy oraz 3 razy zapiszczał jakis sygnał dźwiękowy. Nie mam wspomagania kiery. Sprawdziłem bezpiecznik, próbowałem kręcić do oporów kierownicą w różne strony i jeździć samochodem, ale nie pomogło. Układ się nie odblokował.

            Wracając do mojego problemu, wczoraj samochód został podłączony do komputera, pokazało chyba wszystkie możliwe błędy, jakie mogą się przyśnić, tzn. komputer samochodu zwariował po awarii prądu. Spec z warsztatu na Syreny skasował wszystkie "niby błedy" i mam już wspomaganie i uśmiech od ucha do ucha . Na całe szczęście nie padł żaden czujnik lub inne ustrojstwo, za grubą kasę. Cała operacja kosztowała mnie 50 pln.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Dobrzyl
              no gdzie na zółto ! na czerwono sie powinn palić
              W instrukcji jest :P :
              Załączone pliki
              Fajna stronka

              Komentarz


              • #32
                Borsuk2, opisujesz usterkę. A tu mowa o tym jak się kontrolki świecą po przekręceniu kluczyka.
                Jak przekręcisz kluczyk, to kontrolka wspomagania świeci na czerwono i po chwili gaśnie. I tak powinno być.
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz


                • #33
                  alfee, racja, bo początek był na poprzedniej stronie :lol: .
                  Załączone pliki
                  Fajna stronka

                  Komentarz


                  • #34
                    mam podobny problem jak pokemon 50. moja O2 stała dosyć długo ( kilka miesięcy całą zimę) i padł akumulator. po wymianie aku zaświeciło się sporo kontrolek między innymi od wspomagania. po przejechaniu kilku set metrów wszystko pogasło. po pewnym czasie zapaliła się na żółto kontrolka od wspomagania i czasami mrugała na czerwono. teraz świeci się cały czas na czerwono i czasami przy pełnym skręcie zapali na żółto. brak wspomagania i nie bardzo wiem co z tym zrobić. mechanik mówi o jakimś czujniku w przekładni kierowniczej którego nie można osobno kupić tylko całą przekładnię trzeba wymienić za 2.5 tys. podobno na komputerze skasowali błędy. czy ktoś może mi pomóc w zdiagnozowaniu tego błędu ( na śląsku) czy jest dostępny sam jakiś czujnik lub sterownik z przekładni?

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez slodzik
                      mechanik mówi o jakimś czujniku w przekładni kierowniczej którego nie można osobno kupić tylko całą przekładnię trzeba wymienić za "..." czy ktoś może mi pomóc w zdiagnozowaniu tego błędu ( na śląsku) czy jest dostępny sam jakiś czujnik lub sterownik z przekładni?
                      Hej,
                      Dwa możliwe czujniki:
                      1. Czujnik kąta skrętu w kolumnie kierownicy - jeśli to on to jest ok - można go kupić osobno i wymienić
                      2. Jeśli to czujnik przesuwu/skrętu (chyba tak to się nazywa) w przekładni kierowniczej - to dupa blada - nie da się tego kupic osobno i zostaje tylko zakup nowej czy też używanej maglownicy .... ale koszt niekoniecznie 2.5 tys tylko powinieneś się wyrobić do 1 tys za używkę w dobrym stanie ....

                      Zapytaj który to czujnik wyskoczył na błędach.
                      Jacek

                      Komentarz


                      • #36
                        zależy od wersji sterownika kolumny kierownicy
                        większość ma czujnik skrętu w sterowniku kiery

                        ale rzadziej zdaża sie, że kąt skrętu brany jest z przekładni

                        i wtedy patrz Jacek_G punkt 2
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez krzynol
                          zależy od wersji sterownika kolumny kierownicy
                          większość ma czujnik skrętu w sterowniku kiery

                          ale rzadziej zdaża sie, że kąt skrętu brany jest z przekładni

                          i wtedy patrz Jacek_G punkt 2
                          A nie jest tak czujniki ze G 85 ( skretu kiery) i G269 (momentu na kierze) współgraja ze sobą?

                          I jak G269 wariuje, to zastepczo bierze sie info z G 85 i kontrolka zolta na szafie

                          Komentarz


                          • #38
                            wczoraj przyjrzałem się dokładnie jak kontrolka od wspomagania się zachowuje. jak zapale auto jest żółta. kilkadziesiąt metrów jazdy i zaczyna się choinka żółta/czerwona i coraz dłuższe interwały czerwonej. wygląda to dosłownie jakby styku gdzieś nie było. po kilkuset metrach zapala się czerwona na stałe.
                            czy jest ktoś na śląsku kto mógłby mi to zdiagnozować konkretnie?
                            i dzięki za odpowiedź

                            [ Dodano: Czw 10 Maj, 12 11:03 ]
                            wysłałem prośbę do Microfta ale nie odczytuje skrzynki i wiadomość jest nadal u mnie. może coś źle robię?

                            Komentarz


                            • #39
                              slodzik, spokojnie, na pewno przeczyta :wink:

                              Komentarz


                              • #40
                                abstinent czy Ty dysponujesz VAGiem?

                                Komentarz


                                • #41
                                  jak bym dysponował to już byś u mnie był

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    rozumiem szkoda

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witam,mam ten sam problem co slodzik, tz. po odpalenie silnika świeci się na czerwono i po pokreceniu kierownicą przechodzi na żółto i na czerwono. Po przejechaniu kilkusetm,a często po kilku m włącza się potrójny sygnał dzwiękowy i kierownica staje się twarda.
                                      Byłem na komputerze i pokazuje takie błędy.

                                      [img]]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl[/img]
                                      [img]]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl[/img]
                                      [img]]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl[/img]

                                      Jak koledzy rozwiązali swój problem, którzy mieli taką usterkę ?

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X