[O1] Airbag pasażera - cały czas OFF

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • siwy300
    Classic
    • 2010
    • 13

    [O1] Airbag pasażera - cały czas OFF

    Zamieszczone przez milosz.k
    Np: po odpaleniu świecą się trzy diody po to by za minutę zgasły 2 z nich i po kolejnej minucie powrócić do trzech wskazujących aktualny stan zbiornika. Potem stan pokazywany jest już prawidłowo.
    u mnie tak jest jak auto stoi 'nierowno'... wszystko zalezy wiec od powierzchni na ktorej zostawiasz auto :wink: ... gorzej jakby nic sie nie zmienialo, wtedy plywak do wymiany...
  • LoMe
    Drive
    • 2009
    • 59

    #2
    [O1] Airbag pasażera - cały czas OFF

    Pomimo pozycji ON w schowku, przy włączaniu zapłonu na kilka sekund zapala się przy lampkach sufitowych kontrolka "AIRBAG OFF". Przekręcałem parokrotnie włącznik na OFF i z powrotem na ON i bez zmian. Kontrolka cały czas się zapala. Co jest??

    Komentarz

    • Jeżyk
      Rider
      • 2009
      • 691

      #3
      O ile dobrze rozumiem po kilku sekundach Ci gaśnie i potem w trakcie jazdy jest OK? Ja mam tak od nowości, pytałem w ASO, powiedzieli że jest w porządku.
      Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

      Komentarz

      • ARGH
        Classic
        • 2009
        • 10

        #4
        Cytat:

        "Lampka kontrolna znajduje się w lampce oświetlenia wnętrza z przodu. Po każdym włączeniu zapłonu przez kilka sekund świeci lampka kontrolna w w zestawie wskaźników (samodiagnoza) Lampka kontrolna świeci, gdy jest wyłączona poduszka powietrzna pasażera lub także boczna poduszka powietrzna. Gdy lampka kontrolna w zestawie wskaźników miga, w układzie poduszek powietrznych jest usterka. Wówczas natychmiast należy się udać do stacji obsługi Skoda" - koniec cytatu.

        Źródło: Skoda Octavia Tour - Instrukcja Obsługi, dział "Bezpieczeństwo", strona 108
        NO HOPE - NO FEAR...

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          #5
          Zamieszczone przez LoMe
          na kilka sekund zapala się przy lampkach sufitowych kontrolka "AIRBAG OFF".
          i tak ma być (przeczytaj instrukcje obsługi).
          Normalnie ma być tak:
          -po włączeniu zapłonu na kilka sekund się zapala i gaśnie
          - po dezaktywowaniu poduszki pasażera lub bocznych świeci się na stałe
          Oczywiście to wszystko oprócz lampki w zestawie wskaźników.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • LoMe
            Drive
            • 2009
            • 59

            #6
            Wszystko OK Dzięki - sprawdziłem organoleptycznie i jest wszystko w porządku, ale czytelność instrukcji obsługi pozostawia wiele do życzenia.

            Komentarz

            • marcelm38
              Classic
              • 2009
              • 1

              #7
              Panowie mam problem . Jakiś czas temu skradziono mi moją skodzinę ,policja ją jakimś cudem znalazła ale w stanie rozebranym tzn.cały przedział pasażerski do gołej blachy.Od tego momentu dzieją się cuda.Głównie chodzi mi o to że po rozebraniu poduszek złodzieje uszkodzili kostkę łączącą poduchę .Cz można ją wyeliminować lutując przewody.Proszę o pomoc po wykasowaniu błędu po paru dniach problem wraca.
              marcelm38

              Komentarz

              • Jeżyk
                Rider
                • 2009
                • 691

                #8
                Można, VAG-iem.
                Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                Komentarz

                Pracuję...