[O2] Octavia II FL 1,4TSI - Silnik chodzi jak traktor!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • loyd
    RS
    • 2010
    • 2342

    #51
    Też miałem taką paranoje - poczytaj w tym wątku:



    Obecnie mam 18 kkm i silnik pracuje tak samo.

    Komentarz

    • slawek31113
      Elegance
      • 2007
      • 824

      #52
      wyczytałem w podanym wątku, ze stosowałes oszczędną technikę jazdy. Ja mam jeszcze nawyki z ALH i szybko zmieniam biegi, wiec jest ona chyba podobna. Widzę, ze zrobiłes 18kkm i że praca silnika jest bez zmian. Dla mnie może tak pracować, jadąc i tak nie slysze tego co jest na zewnątrz, najważniejsze że w kabinie tego nie slychac. Tylko zastanawiam się, czy nic sie w nim nie dzieje niedobrego - w końcu to auto ma przejechane dopiero 630km.

      [ Dodano: Czw 24 Lut, 11 22:33 ]
      wyczytałem, ze sugerowali Ci koledzy z forum podjechanie do VW i sprawdzenie nastawnika wałka rozrządu. Zrobiłes cos w tym kierunku?
      OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

      Komentarz

      • loyd
        RS
        • 2010
        • 2342

        #53
        slawek31113, ale oszczędna nie znaczy, że katuję silnik na szóstym biegu przy 1200 krpm.

        Zamieszczone przez slawek31113
        wyczytałem, ze sugerowali Ci koledzy z forum podjechanie do VW i sprawdzenie nastawnika wałka rozrządu. Zrobiłes cos w tym kierunku?
        Żartujesz ??? Pojadę, Pan z ASO otworzy maskę i powie, że jest ok i trzeba jeździć, jeździć, jeździć ........

        A ja wyjdę na kretyna. Nie mam ochoty na takie zabawy. Auto ma jeszcze 13 miesięcy gwarancji więc mam nadzię, że co ma się z...ć to się z....e na gwarancji ......

        Komentarz

        • kris75
          Ambiente
          • 2010
          • 217

          #54
          Zamieszczone przez slawek31113
          Czytając ten wątek sprawdziłem co dzieje sie w mojej skodzince. Tak więc odpalanie normalne na poczatku obroty w granicach 1000-1100, po kilku sekundach spadaja do okolic pomiędzy 600-800. W kabinie na biegu jałowym jest cicho. Ale po przejechaniu kilku kilometrów postanowiłem na postoju pod blokiem podnieść maske i co? praca silnika przypomina prace poprzedniego ALH lekkie klekotanie. Nic nie telepie, nie trzęsie silnikiem tylko klekocze. Moje pytanie, czy to jest normalne? Czy może jest z nim tez cos nie tak? z rury wydobywa sie lekki białe dym, ale przy obecnych temperaturach to chyba normalne nawet po przejechaniu 10km. Dodam, ze Moje auto przejchało dopiero 630km.
          jeśli chcesz porównanie z innym egzemplarzem to ja mam ten sam silnik i 200km przejechane, i silnik po rozgrzaniu pracuje głośniej, niż jak jest zimny tzn. z zewnątrz klekocze, w kabinie cisza. Podczas jazdy słychać klimatyzację i opony zimowe, silnik słychać od wyższych obrotów tak od około 2500- 3000rpm

          Komentarz

          • slawek31113
            Elegance
            • 2007
            • 824

            #55
            no to jestem spokojniejszy, wyglada na to, ze to normalna praca silnika.
            Pozdrawiam
            OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

            Komentarz

            • loyd
              RS
              • 2010
              • 2342

              #56
              Chłopaki - to podrzucę Wam jeszcze jeden fajny wątek:



              Posłuchajcie - może i u Was coś tam terkota

              Komentarz

              • slawek31113
                Elegance
                • 2007
                • 824

                #57
                Ja mam ciszę w kabinie, jedyne co to po podniesieniu maski klekotanie, ale to juz rozwiazalismy. Auto użytkuję dopiero niecały m-c, wiec nie wiadomo co stanie sie za poł roku. A swoją drogą wczoraj składałem tylką kanape. Wykonanie tragedia siedzisko zamontowane na pręcikach, wszystko jakies luzne, zasłanięte wykładziną, tak jakby nie można byłoby spasowac - tj. wykładziny do profilu. Auto jest ładne z zewnątrz, do wewnętrznej częsci tez nie mozna sie przyczepic, ale juz wykonanie...czuje sie oszczędnosci...moja poprzednia O1 miała to wszystko lepiej wykonane. To tak na marginesie, ale nie o tym jest ten wątek.

                [ Dodano: Pią 25 Lut, 11 09:08 ]
                aha, mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Waszych skodzinkach słyszeliście delikatne buczenie z lewej strony? ja to słyszę zaraz po uruchomieniu silnika, później swing jest juz na poziomie powyżej 10, wiec nic nie słychać, ale tak poważnie, początek jazdy i dochodzi do mnie delikatne buczenie. W ASO powiedzieli, ze to jakieś uzupełnianie hydrauliczne czegoś tam.
                OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                Komentarz

                • loyd
                  RS
                  • 2010
                  • 2342

                  #58
                  U mnie po właczeniu coś tam słychać właśnie takiego - krótkie przerywane, dziwięki - jakby ruchy jakiejś maszyny.

                  Potem ustaje.

                  Komentarz

                  • slawek31113
                    Elegance
                    • 2007
                    • 824

                    #59
                    no tak, właśnie o przerywane delikatne buczenie chodzi
                    OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                    Komentarz

                    • loyd
                      RS
                      • 2010
                      • 2342

                      #60
                      No to obaj mamy zepsute fury ..... :wink: :wink:

                      Komentarz


                      • #61
                        Panowie dzisiaj miałem okazję jeździć Romkiem 1.4TSI, rzeczywiście chodził jak traktor, przebieg auta 55k km

                        Komentarz

                        • grzes74
                          Ambiente
                          • 2009
                          • 176
                          • Rapid (NH3)

                          #62
                          Zamieszczone przez kross12
                          Panowie dzisiaj miałem okazję jeździć Romkiem 1.4TSI, rzeczywiście chodził jak traktor, przebieg auta 55k km

                          Romek 1.4 TSI? tzn Roomster 1.4 TSI? Toż to prawie jak biały kruk.........
                          pozdrawiam
                          Grzes
                          polecam :

                          www.octavia-forum.de
                          www.skodacommunity.de
                          www.briskoda.net........

                          Komentarz


                          • #63
                            grzes74, teraz zgłupiałem :shock: Na bank to był Roomster Scout, wydawało mi się że jest tam 1.4 TSI

                            Komentarz

                            • Tichy
                              Rider
                              • 2010
                              • 544

                              #64
                              Panowie, temat głośnej pracy jest poruszony tutaj: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=15

                              Problem wynika z wadliwego nastawnika wałka, który został już zmodyfikowany. Zmodyfikowali też inne elementy układu rozrządu i nie tylko...

                              Komentarz

                              • toomasz
                                Elegance
                                • 2010
                                • 909
                                • Volkswagen
                                • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                #65
                                Witam
                                Moje auto bylo wyprodukowane koniec wrzesnia 2010 czy ten problem moze mnie tez dotyczyc?

                                Komentarz

                                • Tichy
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 544

                                  #66
                                  toomasz, Ty masz już nowy nastawnik, natomiast pompę paliwa starą - ale nie wiem, czy ona coś robi.

                                  Komentarz

                                  • slawek31113
                                    Elegance
                                    • 2007
                                    • 824

                                    #67
                                    jak sprawdzic, kiedy wyprodukowane zostało auto?
                                    OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                                    Komentarz

                                    • Tichy
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 544

                                      #68
                                      slawek31113, na podstawie numeru VIN powinni Ci w ASO powiedzieć z którego tygodnia jest auto.

                                      Komentarz

                                      • skaypik
                                        Drive
                                        • 2009
                                        • 51

                                        #69
                                        Zamieszczone przez Tichy
                                        Panowie, temat głośnej pracy jest poruszony tutaj: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=15

                                        Problem wynika z wadliwego nastawnika wałka, który został już zmodyfikowany. Zmodyfikowali też inne elementy układu rozrządu i nie tylko...
                                        Części do tego silnika są modyfikowane od 5 czy 6 lat(od kiedy wszedł do produkcji)
                                        Chcąc mieć pewność czy "mój" silnik nie pracuje za głośno(jak traktor) ja osobiście pojechałem posłuchać aut testowych(Octavie i Golfa) Octavie uruchamiałem samemu-i powiem z czystym sumieniem,że wszystkie trzy silniki pracowały dokładnie tak samo-Od tamtej pory śpię dużo spokojniej.

                                        Komentarz

                                        • multieye
                                          Classic
                                          • 2010
                                          • 16

                                          #70
                                          Zamieszczone przez MisiekWAW
                                          Dokładnie tak 8) silniki z bezpośrednim wtryskiem lub doładowane o dużych mocach są bardzo bogato strojone i rozgrzane przy pełnym obciążeniu dymią na czarno.
                                          Chyba wszystkie MPSy (silnik z bezpośrednim wtryskiem, na dodatek uturbiony i stosunkowo mocny) które widziałem idące pełnym ogniem dymiły na czarno (oczywiście nie jak diesel, ale jest to wyraźnie widoczne), podobnie 2.0 TFSI które widziałem k
                                          Ja mam 2.0 TFSI 200KM i jedyny dym jaki się z niego wydobywa to biała jak snieg para jak jest mróz.

                                          [ Dodano: Wto 01 Mar, 11 20:34 ]
                                          Zamieszczone przez slawek31113
                                          Czytając ten wątek sprawdziłem co dzieje sie w mojej skodzince. Tak więc odpalanie normalne na poczatku obroty w granicach 1000-1100, po kilku sekundach spadaja do okolic pomiędzy 600-800. W kabinie na biegu jałowym jest cicho. Ale po przejechaniu kilku kilometrów postanowiłem na postoju pod blokiem podnieść maske i co? praca silnika przypomina prace poprzedniego ALH lekkie klekotanie. Nic nie telepie, nie trzęsie silnikiem tylko klekocze. Moje pytanie, czy to jest normalne? Czy może jest z nim tez cos nie tak? z rury wydobywa sie lekki białe dym, ale przy obecnych temperaturach to chyba normalne nawet po przejechaniu 10km. Dodam, ze Moje auto przejchało dopiero 630km.
                                          Moja żona ma golfa 1.4 160KM, i tam czegoś takiego nie zaobserwowałem. Ale w mojej RS 2.0 TFSI, rzeczywiście po przejechaniu kilku km na biegu jałowym słychac miarowe stukanie, niezbyt głośne - postanowiłem zapytać w ASO - powiedzieli mi, że to odpowietrznik czegoś tam z paliwem - nie znam się więc nie wiem czy to ma sens.

                                          Komentarz

                                          Pracuję...