rozbita octavia, prosze o pomoc !

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • cieszynainin
    Classic
    • 2011
    • 1

    rozbita octavia, prosze o pomoc !

    Zamieszczone przez karmel
    pozdrowienia dla kierowców parkujących dzisiaj na al.pokoju czarna i srebrna w odstępach około 100 metrów
    e tam 100m nie było góra 50m

    dokładnei pozdrowienia dla kolegów Srebrna KOL czarna KRA (nie wiem czy czara to nie kolegi jama89)
  • kistak
    Classic
    • 2010
    • 11

    #2
    rozbita octavia, prosze o pomoc !

    Witam. Pare dni temu zdarzył sie incydnet , nie z mojej winy zostałą uszkodzona moja octavia . Chcialbym sie was poradzic, co mam dalej z tym fantem zrobic , jezeli napisalem w złym miejscu to musicie mi to wybaczyc ale jest to moj pierwszy post na waszym jak i juz naszym forum Octavia kwiecien 2004 r 1.6 benz BFQ , climatronic , pelna elektryka , karta antynapadowa itp dosc bogata wersja .. Prosilbym o wasze zdanie na ten temat, czy naprawiac tanim kosztem czyli jakies zamienniki itd kupic oryginaly na ktore nie starczy mi pieniedzy z ubezpieczenia ( napewno ) a zostala tu zatwierdzona szkoda calkowita ... Wchodzi jeszcze w gre opcja sprzedazy , jezeli tak to jaka cena moge proponowac na jakims allegro badz ogloszeniach , jezeli sie ktos zna mniejwiecej to prosilbym o tzw "wycene" swoim okiem. Moze dla przykladu podam akurat taki link z allegro jednej skody rozbitej : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8314525

    a ponizej wstawiam kilka fotek mojej octavi, dwie lampy sa cale lewa jest porysowana, zaczepy pekniete , z chlodnica jest wszystko, zreszta mysle ze widac wszystko na zdjeciach , z gory dziekuje za jaka kolwiek wypowiedz w tym temacie POZDRAWIAM !















    Komentarz

    • oolsztyniak
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 6647
      • Superb II combi (3T5)
      • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

      #3
      Weź kase , sprzedaj wrak i kup OII
      Ten gośc co podałeś link ma ceny z kosmosu , któryś raz widzie , że stoi u niego octavia nieźle strzelona , ostatnią jaką widziałem była w trzech częściach (przecięta na pół i odciety dach) a krzyczał za nią z 8 tys.

      Zobacz tu : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=630
      Poszła za 6 tys.
      Fakt faktem spory czas temu ale był to classic.
      Sprzedana bez silnika, skrzyni , felg itd , sama buda i po zapłaceniu stała jeszcze jakieś dwa miesiące (gość zabrał papiery i ślad po nim zaginął)
      Niestety są przypadki , że kupuje się wraki tylko dla papieru.....
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz

      • kistak
        Classic
        • 2010
        • 11

        #4
        Zastanawiam sie nad octavia II lub superb 2002-2004r...
        Ok sprzedaj "wrak" ale za ile ? Co proponujecie ? Jaka kwote moge oczekiwac ? Pomoze ktos?

        Komentarz

        • radekgw
          L&K
          • 2010
          • 1182

          #5
          jak masz czas to sprzedaj ja na czesci, wtedy na pewno dobrze wyjdziesz :diabelski_usmiech
          Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

          Komentarz

          • xxl_fred
            Classic
            • 2010
            • 22

            #6
            wystaw za 12 000 (benzyna i jąski poleciały - to są minusy) dopisz że pilnie musisz sprzedać bo potrzebujesz pieniędzy na inne auto, naładuj telefon i czekaj. Jak za 15 min nie zadzwoni "handlarz" to stawiam browar!
            Myślę że 11-12 powinieneś dostać.

            P.S.
            swoją drogą to gó...no a nie robicie auta (przynajmniej na zdjęciach). Bardzo bym się cieszył gdyby takie "rozbitki" były sprowadzane, a nie wymioty po dachu, spaleńce, topielce i inne.
            taka moja prywatna dygresja

            Komentarz

            • oolsztyniak
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 6647
              • Superb II combi (3T5)
              • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

              #7
              a ile chce "dać" Ci ubezpieczalnia ?
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz

              • kistak
                Classic
                • 2010
                • 11

                #8
                wiem ze rocznik rocznikowi nie rowny ale mysle ze wyposazenie pojazdu tez sie liczy , ile mi daje ubezpieczalnia ? nie mam pojecia , czekam na wycene , 75% wartosci pojazdu daja tak? przy szkodzie calkowitej? chcialem naprawe , w serwisie skoro byl serwisowany,albo gdzie kolwiek, nie bylo wogole mowy o tym,przerosnie "wartosc samochodu" wiec ile moge dostac? fakt moze zle to nazwalem "rozbicie" heh a jak myslicie ile mnie naprawa moze wyniesc? same jaski z decha beda najdrozsze z tego wszystkiego .. a oplaca sie wstawiac jakies badziewne czesci tzn. zamienniki zamiast oryginalnych ktore byly ,czy nic nie dorowna orygialnym czescia, fakt ze to nie sa czesci typu amortyzatory czy cos innego ze najlepiej oryginalne no ale sam fakt .. moze zrobic jakims "tanim kosztem" pojezdzic z rok i wtedy sprzedac? co proponujecie koledzy ?

                Komentarz

                • phoneman
                  RS
                  • 2008
                  • 3374
                  • Octavia I (1U2)
                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                  #9
                  kistak, Ja by zrobił na używanych, jak nie masz kasy. Z takim wyposażeniem będzie trudno coś znaleźć.
                  .

                  Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                  Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                  Komentarz

                  • xxl_fred
                    Classic
                    • 2010
                    • 22

                    #10
                    podjedź do blacharza, niech zobaczy czy jeszcze coś dostało. Na moje to masz jakieś 5-6tys wkładu na gotowo! (z górką). Tak jak piszsz konsola najdroższa jakieś 2-2,5 tys.
                    Podejdź do auta, na spokojnie spisz na kartce co jest uszkodzone (zderzak chyba da się pospawać, lampe też się da naprawić bo poszły uszy, ale lepiej wymień potem ciulowo wygląda)
                    odpal alledrogo.pl
                    poszukaj kolesi z klamotami od skodziawek (uwaga przy lampie na angole)
                    i dzwonisz, jak na moje tylko używka na ori, zrestą co Ty tam masz do wymiany

                    Jak jesteś zadowolony z auta to naprawiaj, przynajmniej wiesz co masz, a teraz kupić coś dobrego to jest sztuka!

                    Komentarz

                    • kistak
                      Classic
                      • 2010
                      • 11

                      #11
                      phoneman - a co masz na mysli piszac ze z takim wyposazeniem bedzie trudno cos znalezc?

                      Komentarz

                      • xxl_fred
                        Classic
                        • 2010
                        • 22

                        #12
                        Zamieszczone przez kistak
                        phoneman - a co masz na mysli piszac ze z takim wyposazeniem bedzie trudno cos znalezc?
                        pozwolę sobie wtrącić trzy grosze. Wyżej od RIDERA to już chyba LAURIN & KLEMENT jak dobrze pamiętam (też mam riderka )

                        Komentarz

                        • kistak
                          Classic
                          • 2010
                          • 11

                          #13
                          Zamieszczone przez xxl_fred
                          odpal alledrogo.pl
                          poszukaj kolesi z klamotami od skodziawek (uwaga przy lampie na angole)
                          i dzwonisz, jak na moje tylko używka na ori, zrestą co Ty tam masz do wymiany
                          ori ?? / no co nie co do wymiany jest , podjechalbym z checia do blacharza ale bez dowodu rej. i z luzną lewa lampa ciezko gdzie kolwiek dojechac , tzn dla mnie zaden problem wsumie gorzej dla tych panow listonoszów .. dokladnie i dobrze piszesz, wiem co mam... i sam juz nie wiem co robic, czekam jeszcze na ta wycene z ubezpieczenia :/

                          aha juz rozumiem,chodzilo wam koledzy o wersje octavi ..

                          Komentarz

                          • Agamek12
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 9935
                            • Ford

                            #14
                            Nie to żebym się znał... ale jeśli będziesz chciał naprawić auto tylko tak, aby jeździła, to naprawa tego auta nie powinna być droga. Oczywiście w takim wypadku nie będziesz miał poduszek i dziurę w desce po jaśku pasażera (choć są firmy zajmujące się "regeneracją" deski: http://www.flokowanie.com.pl/oferta.htm ) - wygląda na to, że kupić musisz tylko zderzak, lampę, atrapę, zaślepkę poduszki, najprawdopodobniej belkę zderzaka. Wzmocmnienie czołowe chyba jest nieuszkodzone? Maska troszkę podgięta - może uda się "naciągnać"? Błotniki chyba całe? Zderzak + lampa + belka + zaślepka poduszki kierowcy + robocizna + jakaś galanteria powinny zamknąć się w 1000-1500zł
                            Ale jeśli będziesz chciał mieć w pełni bezpiecznę auto, z poduszkami, zrobione na tip-top, itp. to faktycznie, koszt gruuuuuubo przekroczy koszt "taniej" naprawy...
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz

                            • phoneman
                              RS
                              • 2008
                              • 3374
                              • Octavia I (1U2)
                              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                              #15
                              kistak, Masz wersje rider to jest limitowana. A potem tylko Celebrate i Laurinek. Deskę i resztę części kupisz na allegro.
                              .

                              Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                              Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                              Komentarz

                              • abstinent
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 4842
                                • Octavia II combi (1Z5)
                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                #16
                                ja bym sprzedał i poszukał coś innego, z drugiej strony jak samochód jest ok to durzo do zrobienia nie ma
                                Wcześniej jeździłem Xsarą z 2000r 1.9D i w 2007 miałem wypadek babka na zakręcie poszła na czołówkę, dobrze że jechałem powoli
                                Wystawiłem na otomoto i po tygodniu telefon(nie pierwszy),w niedziele facet przyjechał obejrzeć z żoną i od razu zabrał, niby dla niej ale myślę że to handlarz był.
                                Zarobiłem ok 4tyś już nie pamiętam więcej niż była warta przed wypadkiem.Szkoda całkowita oczywiście była

                                teraz pytanie jak wyceni ubezpieczyciel :|

                                tak to wyglądało

                                Komentarz

                                • Bialy
                                  Rider
                                  • 2009
                                  • 306

                                  #17
                                  W sumie nie wygląda tak źle, jedyny fant to wystrzelone poduszki... U mnie przy podobnej szkodzie (z tym, że wszystkie lampy działają, a poszła chłodnica klimy) dostałem 4,3k zł, więc w sumie nic szczególnego.. Jak masz szkodę całkowitą to sprzedaj autko i kup coś nowszego
                                  Chyba, że naprawiać, maskę pewnie bez problemu wyklepią, kupisz lampy, zderzak i po problemie za max 2tys zł naprawisz autko, jednak nie będzie poduszek... Nie wiem nawet ile mogą nowe kosztować - pewnie z tysiąc spokojnie...

                                  Komentarz

                                  • Robert_P
                                    Ambiente
                                    • 2010
                                    • 209

                                    #18
                                    Gdybyś remontował to zamiast Allegro lepiej gaznąć się na giełdę do Poznania. Jak się uda kupisz wszystko na miejscu i będziesz miał pewność ze dana cześć pasuje no i suma sumarum może być taniej.
                                    Smerf Miętus

                                    Komentarz

                                    • abstinent
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2007
                                      • 4842
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                      #19
                                      znalazłem używany komplet za 1300 z 2003r(pasy jaśki konsola sterownik) jak by poszperał to jeszcze taniej może by było więc nie jest tak źle chyba

                                      Komentarz

                                      • xxl_fred
                                        Classic
                                        • 2010
                                        • 22

                                        #20
                                        Zamieszczone przez Robert_P
                                        Gdybyś remontował to zamiast Allegro lepiej gaznąć się na giełdę do Poznania. Jak się uda kupisz wszystko na miejscu i będziesz miał pewność ze dana cześć pasuje no i suma sumarum może być taniej.
                                        hehe, z tą giełdą to bym się tak nie rozpędzał, nie jedno aut "skladałem w Przeźmierowie" jak nie wiesz od kogo kupić to się nie pchaj (ja dostałem nauczkę :x ) Tam ceny czasem są z kosmosu (błotniki i maski klepane-po doktorku), najlepiej poszukać jednego kolesia od którego kupisz komplet klamotów, jeszcze na koniec na cenie ci zjedzie tak że z ceną wyjdzie na bank lepiej niż dobierać od pojedyńczych handlarzy. Poczekaj na wycenę z ubezpieczalni i wtedy się zastanawiaj.

                                        Komentarz

                                        • rafal-snak
                                          Drive
                                          S_OCP Member
                                          • 2008
                                          • 63

                                          #21
                                          wszyscy radzą zęby sprzedawać, ale kwestia czy ktoś kupi?? i za ile?? Ja miałem podobną sytuację na początku roku, nie z mojej winy wjechano mi w tyłek w hak, no i z grubsza patrząc szkoda nie wielka, bo pękł zderzak i klosz lampy no i się podniosła w górę. Ubezpieczalnia PZU oszacowała szkodę na 3700 zł w konsekwencji wstawiłem do serwisu skody faktura do ubezpieczalni 6900 zł. Oczywiście myślałem o tym samym co Ty, SPRZEDAĆ, niestety 14 dni allegro i pies z kulawą nogą się nie zainteresował, a chciałem za nią coś koło 19 tyś. dodam że auto mam w bardzo dobrym stanie i do tamtej sytuacji było absolutnie bezwypadkowe :lol:

                                          Generalnie Serwis się wywiązał i auto jeździ do dziś...
                                          Oczywiście jeśli masz pieniądze i kaprys to sprzedaj strać i dołóż do nowej pozdrawiam
                                          SKODA OCTAVIA I 1.9 TDI ALH 66 kW/90 KM
                                          UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO ML 145

                                          Komentarz

                                          • octavianII
                                            Classic
                                            • 2009
                                            • 30

                                            #22
                                            Jeśli ubezpieczenie idzie z OC sprawcy, żeby ubezpieczyciel chciał naprawiać takie auto , wartość tejże nie powinna przekraczać wartości samochodu przed szkodą. Jeśli dostaniesz kalkulację a ona przekroczy wartość pojazdu nieuszkodzonego - ubezpieczyciel traktuje to jako szkodę całkowitą. Wartość do odszkodowania wypłacana jest na zasadzie: Wartość pojazdu nieuszkodzonego minus "pozostałość". Ciekawe że pozostałość każda z ubezpieczalni wylicza na inny sposób. Jeśli uważasz że zaniżyli wartość samochodu - możesz powołać rzeczoznawcę - ale to znowu koszty. Jeśli Ci zależy na perełce - znajdź kogoś kto Ci to zrobi na używkach albo zamiennikach a jeszcze będziesz zarobiony. Poduchy wybij sobie z głowy - podwoisz wartość samochodu
                                            Powodzenia w walce z ubezpieczalnią

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              kurde przeciez ona ledwo ruszona

                                              Komentarz

                                              • oolsztyniak
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2007
                                                • 6647
                                                • Superb II combi (3T5)
                                                • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                                                #24
                                                Zamieszczone przez octavianII
                                                Jeśli uważasz że zaniżyli wartość samochodu - możesz powołać rzeczoznawcę - ale to znowu
                                                i do tego trzeba doliczyć czas , a szkoda , żeby auto stało na parkingu.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz

                                                • firmek
                                                  Rider
                                                  • 2008
                                                  • 477

                                                  #25
                                                  Zamieszczone przez kistak
                                                  Pare dni temu zdarzył sie incydnet , nie z mojej winy
                                                  Zamieszczone przez octavianII
                                                  Jeśli ubezpieczenie idzie z OC sprawcy, żeby ubezpieczyciel chciał naprawiać takie auto , wartość tejże nie powinna przekraczać wartości samochodu przed szkodą. Jeśli dostaniesz kalkulację a ona przekroczy wartość pojazdu nieuszkodzonego - ubezpieczyciel traktuje to jako szkodę całkowitą.
                                                  Dokladnie tak jak pisze octavianII auto mozna naprawiac do momentu az koszt naprawy nie przekroczy wartosci auta z przed wypadku, czyli szkoda calkowita to dopiero powyzej 100% wartosci auta. Do tego z OC czesc ma byc wymieniona na taka sama, czyli oryginal na oryginal niezaleznie od wieku. Ja bym auto naprawil bezgotowkowo, wstawil do dobrego warsztatu, nawet do ASO niech zrobia wstepna wycene - do zrobienia moze byc sporo wiecej niz widac na pierwszy rzut oka. Wtedy bedzie wstepnie wiadomo czy szkoda calkowita czy da sie naprawic. Jesli bedzie blisko szkody ubezpieczyciel bedzie staral sie isc w tym kierunku, jesli nie na pewno wycena bedzie zanizona. Tak czy inaczej rzeczoznawca na 100% bedzie chcial Cie orznac dlatego radze NIE polegac na wycenie rzeczoznawcy i zrobic swoja - patrz warsztat, ewentualnie wlasny rzeczoznawca (z tym ze to kosztuje).

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...