Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura a wiatraki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura a wiatraki

    Dzisiaj sprawdziłem, czy wentylatory włączą się w upał 33 stopnie i przy jakiej temp. Sprawdzone vcds i tak zegary, jedna podzialka ponad 90 stopni. W vcds zdjęcie temperatura 118.5 stopnia. Włączył się duży wentylator i pochodził z 10 sek. Temperatura spadła na zegarach do 90 a w vcds 108 stopni. Jak włączę klimę to od razu startują oba wentylatory. Wentylatory sprawdzone na krótko, mają pierwszy i drugi bieg. Pomocy bo zwariujęIMG_20210707_151538.jpg
    Nygus81

  • #2
    Jak klima włączona to chodzą zawsze oba. Motory 101,102KM na zegarze maja temp 90, a w rzeczywistości 95- 115 ciut więcej. W tych silnikach w lato temp.nastawy jest powyżej 105st, a w zimę 95. Taki myk na ekologię. Trzeba mieć dobry płyn co temp.wrzenia ma powyżej 110st. Polecam tematy dotyczące termostatu w silniku BFQ, AVU tam w szczegółach opisane. Chociaż serwsówka >115 w grupie4 poleca wg załącznika. Screenshot_20210708-194322_Office.jpg
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

    Komentarz


    • #3
      VCDS odczytuje dane z czujnika temp. 118 to trochę dużo . U mnie poza 90 stopni na zegarach nigdy wskazówka się nie wychyliła . W czasie załączenia wiatraka u mnie jest 108,5 stopnia odczytane z VCDS . Albo czujnik przewala albo termostat zbyt późno startuje i stąd takie wartości . Ja bym zaczął od wymiany czujnika .

      Komentarz


      • #4
        Który czujnik? Ten zielony? Czy szary na chłodnicy? Ten na chłodnicy wymieniany 2lata temu zielony też.
        Nygus81

        Komentarz


        • #5
          Z zielonego temperatura idzie do ecu oraz na zegary . Wymieniałeś na oryginalny ?

          Komentarz


          • #6
            Chyba nie.
            Nygus81

            Komentarz


            • #7
              VAG - Sprawdzenie czujnika temperatury (silnika) cieczy chłodzącej G2 - G62 - YouTube zrobiłem tak jak na filmiku i Podłączyłem kompa i w zakładce silnik nie mam bloku pomiarowego 007 w ogóle. Patrzyłem na 001 i porównałem z zakładki licznik i bloku 003 temperatura jest prawie identyczna
              Nygus81

              Komentarz


              • #8
                To jeszcze sprawdź rano przed odpaleniem czy temperatury pokrywają się z temperaturą otoczenia . Może jednak czujnik odczytuje prawidłowo . Tak jak pisałem , takiej temperatury nigdy nie uzyskałem choć mierzyłem na postoju do czasu kilku uruchomień wiatraka . 118,5 to mz trochę za wysoko ( zakładając że czujni odczytuje prawidłowo )

                Komentarz


                • #9
                  O. K sprawdzę rano. Napisze co jest.
                  Nygus81

                  Komentarz


                  • #10
                    IMG_20210709_033439.jpg
                    Załączone pliki
                    Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
                    Nygus81

                    Komentarz


                    • #11
                      Temperatura podobna. Na dworzu 18.5 stopnia. Już sam nie wiem. Nie chce wymieniać pół samochodu na chybił trafił.
                      Nygus81

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie podobna tylko wyższa . Czujnik zawyża temperaturę . Generalnie to nawet lepiej .

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli co mam zrobić bo już mam mętlik w głowie?
                          Nygus81

                          Komentarz


                          • #14
                            Nic nie robić a jak chcesz żeby pokazywało prawidłowo wymień zielony czujnik na ori ( koszt ok 30 zł )

                            Komentarz


                            • #15
                              O. K dzięki wielkie i pozdrawiam
                              Nygus81

                              Komentarz


                              • #16
                                Zrób sobie MOD CHŁODZENIA chyba nawet z tego forum i ciesz sie niższą temp maksymalną w granicach 96*

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak to ogarnąć? Jakiś link
                                  Nygus81

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Oto i one :

                                    Link

                                    https://autoburum.com/blog/1130-sniz...f-iv-16-avubfq


                                    Modyfikacja działa. Jeżdzę na niej od wpisu z 1 postu...zero problemów.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzięki tylko ja mam climatronik. Poszukam jeszcze.
                                      Nygus81

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
                                        Dzięki tylko ja mam climatronik. Poszukam jeszcze.
                                        Zapomniałem o to zapytać, ale jeśli mnie pamięć nie myli to znajomi zza wschodniej granicy i z tym sobie poradzili.

                                        Musiałbyś przeszukać to ruskie forum i sobie przetłumaczyć , chyba że znasz język .

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X