Kontrolka poziomu oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • goral11
    Classic
    • 2012
    • 5

    Kontrolka poziomu oleju

    klekocix, hehe co mogę Ci odpisać :?: Chyba jedynie samcyh przyjemności z jazdy tak skodziną jak i "motorem" :diabelski_usmiech pozdrowinka
  • Bruno75
    Drive
    • 2011
    • 64
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    Kontrolka poziomu oleju

    Witam,mam taki problem...zapala mi się kontrolka poziomu oleju.
    Stan oleju się zgadza...po skasowaniu (zamek maski)mam spokój na kilka dni -tygodni.
    Prawie zawsze się zapala po przejechaniu dłuższej trasy.
    Przemywałem zamek maski, jest tam mikrostyk który kasuje kontrolkę na szafie.
    Nie pomogło,problem się powtarza.
    Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

    Komentarz

    • agrala
      Rider
      • 2011
      • 397

      #3
      Skoro stan oleju jest ok to moze cza na wymiane czujnika badz sprawdzenia przewodow od czujnika.
      Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
      Emulator czujnika poziomu oleju G266
      Napraw sterowników AIRBAG

      Komentarz

      • briano
        Ambiente
        • 2011
        • 178

        #4
        Re: Kontrolka poziomu oleju

        Dokładnie kolega dobrze prawi, również obstawiam czujnik ciśnienia oleju sprawdzić połączenie, aczkolwiek połączenie przewaznie jest ok, najczęściej winny jest czujnik. Niech ktoś go przemierzy miernikiem.
        Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

        Komentarz

        • Bruno75
          Drive
          • 2011
          • 64
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          #5
          Kontrolka ciśnienia...to raczej czerwona...
          U mnie zapala się żółta od poziomu/czystości...
          Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

          Komentarz

          • briano
            Ambiente
            • 2011
            • 178

            #6
            Zamieszczone przez Bruno75
            Kontrolka ciśnienia...to raczej czerwona...
            U mnie zapala się żółta od poziomu/czystości...
            Hmm zaraz zaraz jakiej czystości?? Nie ma w octavi czyba czegoś takiego jak czujnik czystości oleju, jest kontrolka cisnienia oleju i niskiego poziomu oleju. Chyba że o czymś nie wiem??
            Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

            Komentarz

            • Bruno75
              Drive
              • 2011
              • 64
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              tak mi powiedział mechanik... i chodziło o golfa IV
              jak jest zużyty(brudny) to tez się zapali kontrolka...ile w tym prawdy nie wiem :?
              Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

              Komentarz

              • briano
                Ambiente
                • 2011
                • 178

                #8
                A ja mam przed sobą instrukcje obsługi i tylko te 2 kontrolki, jeżeli chodzi o tę drugą zbyt niski poziom oleju jest napisane zeby ewentualnie dolać oleju i zamknać maskę. Kontrolka powinna zgasnąć, jeżeli nie uzupełni się stanu oleju kontrolka po zamknięciu maski zapali się ponownie za 100km. Może coś ten styk u ciebie nie łączy hmm nie wiem. A może to wogóle jakaś inna kontrolka??
                Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

                Komentarz

                • Bruno75
                  Drive
                  • 2011
                  • 64
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  zapala się kontrolka poziomu oleju
                  przemywałem,przedmuchiwałem nic nie pomaga...pozostaje demontaż i sprawdzenie
                  Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

                  Komentarz

                  • lookashECL
                    Rider
                    • 2009
                    • 416
                    • Rapid (NH3)

                    #10
                    briano no niestety ten czujnik nie tylko bada poziom oleju w misce ale również poziom zanieczyszczenia oleju oraz jego gęstość. Czujnik to 2 platynowe blaszki w korpusie a pod korpusem 3 układy scalone, które na bieżąco to analizują.
                    Możesz to sprawdzić w blokach pomiarowych tam gdzie ustawiasz interwały czasowe do serwisu olejowego.

                    Razem z
                    miskiem_wro walczyliśmy z tematem kontrolki. W moim przypadku zapalała się kontrolka co 100km, okazało się ze zdechł czujnik, czyszczenie nic nie pomogło. Zamówiłem nowy Febi za 173 zł i po kłopocie :-) Acha na Vagu błąd czujnika mi się nie pokazywał.
                    Jedyne co to błąd w zestawie wskaźników bodajże 18062 i właśnie dotyczył on nieszczęsnego czujnika.
                    Dodatkowe info, czujnik jest 3 pinowy i nie mierzalny miernikiem jak to bywa przy scalaku

                    Rada taka............. wymień ale najlepiej na oryginał u mnie zamiennik wytrzymał rok.
                    Daj znać jak już coś podziałaszBruno75
                    Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                    Komentarz

                    • Bruno75
                      Drive
                      • 2011
                      • 64
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #11
                      Czyli wychodzi że czujnik z miski olejowej może być walnięty...
                      Mikro styk w zamku maski tylko kasuje kontrolkę na na szafie,czy tez może mieć wpływ na zapalanie się kontrolki poziomu oleju?
                      Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

                      Komentarz

                      • briano
                        Ambiente
                        • 2011
                        • 178

                        #12
                        lookashECL, Ale ja się wcale nie upierałem że tak nie jest , miałem przed sobą instrukcję w której nic nie było o tym wspomniane.
                        Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

                        Komentarz

                        • lookashECL
                          Rider
                          • 2009
                          • 416
                          • Rapid (NH3)

                          #13
                          Spoko briano na problemie kontrolki oleju zjadłem zęby :-)
                          Czytałem i logowałem się po różnych forach ..... nawet obcojęzycznych.
                          Zasięgałem wiedzy u mechaników ....... i pozatwierdzano, że kontrolka ta sporo znaczeń.

                          Więc do sedna ........ briano to nie była żadna aluzja
                          Sam to przechodziłem wiec po prostu chciałem pomóc i podzielić się wiedza dla potomnych
                          Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                          Komentarz

                          • Bruno75
                            Drive
                            • 2011
                            • 64
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                            #14
                            Rozmawiałem dziś z mechanikiem,robił auto(passat) z takim problemem...
                            Wymienił czujnik z miski i nic to samo...przy kostkach w łączeniach przewodów tez szukał...
                            W końcu padło na mikro styk W zamku maski...i to było to...
                            Jutro będę miał używany czujnik z miski założę i zobaczymy czy się zapali...
                            Jeśli tak ,to pozostaje mikro styk ...
                            Mikro styk wymienia się razem z zamkiem maski :?
                            Jaki koszt zakupu ?
                            Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

                            Komentarz

                            • luzipower
                              Classic
                              • 2010
                              • 27

                              #15
                              witam i co z tym czujnikiem Ci wyszło ? ja też mam do wymiany czujnik maski i tak się zastanawiam, czy tego mikrostyku nie da się naprawić ? no i jak wyjąć ten zamek ? trzeba całe mocowanie chłodnicy zdejmować ? (po odkręceniu 2 torxów nie ma jak wyjąć z wnętrza tej "metalowej szyny"

                              Komentarz

                              • Bruno75
                                Drive
                                • 2011
                                • 64
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                #16
                                Czekam do wymiany oleju i zmienię tez czujnik poziomu oleju...
                                Jeśli to nie pomoże...zobaczymy mikro styk w zamku :?
                                Zwróciłem uwagę z jaką częstotliwością się zapala kontrolka...
                                Nie ma reguły ...dziś przejechałem 600km i się zapaliła,czasem się po 150km zapali...
                                Nie mam pojęcia od czego to jest uzależnione :?:
                                Mój szkodnik http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54311

                                Komentarz

                                Pracuję...