[O2] Padł silnik (awaria napinacza) 2.0 RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • innova
    Rider
    • 2011
    • 554

    #51
    Zamieszczone przez mahe
    Nie omieszkam wykorzystać za pozwoleniem oczywiście
    ależ oczywiście że podałem Ci ten przypadek do wykorzystania lub wyodrębnienia temu podobnych możliwych konsekwnecji. Przy czym jasno sobie powiedzmy: nie takie obrazowe rozpisywanie będzie istotne w Twoim piśmie a związek przyczynowo - skutkowy czyli wezwanie SAP do serwisów do naprawy tego elementu (na koszt SAP w dodatku) i zaniechanie wykonania tej czynności przez serwis jak w Twoim przypadku. SAP jest tutaj "czyste" (po tym jak nakazało wymianę serwisom) niejako ale kierując do nich opis tego przypadku być może uzyskasz dalsze porady formalno - prawne oraz nadzór nad rozwiązaniem problemu.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
    _______________________________________

    Komentarz

    • Subaru
      Rider
      • 2005
      • 640

      #52
      To już wiesz czemu dali Ci 30% upustu. Oni wiedzą że robiąc dużo krzyku jesteś w stanie z nimi wygrać. IMHO gdyby tak nie było złotówki rabatu byś nie dostał...
      Koniki są po to by je karmić

      Komentarz

      • Mihau
        RS
        • 2009
        • 7460
        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

        #53
        To już wiesz czemu dali Ci 30% upustu
        Niech oni łaski nie robią. Teraz to powinni pod dom podstawić taki sam samochód, a jego naprawiać po godzinach, żeby wyprostować sytuację no ale jak to było w jednym kawałku "...bo to polska, nieelegancja francja..."
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz

        • piotrcar
          Rider
          • 2010
          • 641

          #54
          a jest gdzie opisane w ktorym silniku i w jakim roku byl ten napinacz??? tez mam ccza i samochod jest jeszcze na gwarancji
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          Komentarz

          • TomekRs
            RS
            • 2011
            • 1670

            #55
            zadzwon do aso, podaj nr vin i sprawdza, czy obejmuje Cie akcja wymiany

            Komentarz

            • Mihau
              RS
              • 2009
              • 7460
              • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

              #56
              octaviars1, jak pokazuje historia mirek_p11 telefon do ASO to strata czasu. U niego wyszło wszystko idealnie, brak akcji serwisowej, napinacz poprawiony. A jak wyszło w rzeczywistości. Mirek w ostatniej chwili zawitał w ASO, bo jeszcze chwila, a przyjechałby lawetom. Oczywiście można zadzwonić i się dowiedzieć, a nóż widelec może masz akcje serwisową.

              Ja natomiast mając samochód z tego samego okresu co Mirek oddaję przed końcem gwarancji samochód do ASO na dokładne sprawdzenie napinacza. Rozłożą rozrząd, spiszą numer i zobaczymy "co w trawie piszczy". Koszt podobno max. 300-400 PLN ale IMO wole wydać teraz tyle i wiedzieć na czym stoję niż jak ma mi strzelić rozrząd i będę miał płacić 30% remontu silnika i tracić czas i nerwy.
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz

              • mahe
                Drive
                • 2010
                • 42

                #57
                Zamieszczone przez Mihau
                mahe, teraz to IMO powinieneś domagać się wymiany silnika skoro była akcja serwisowa, a serwis nie dokonał takiej naprawy.
                Akcja serwisowa była ogłoszona już po mojej ostatniej wizycie w ASO kiedy auto jeszcze było na gwarancji, nie była to akcja przywoławcza.

                Nie zmienia to jednak faktu że nie zostałem o tym w ogóle poinformowany po przyjeździe do ASO z awarią silnika.

                Dowiedziałem się o tym dopiero dzwoniąć do innego serwisu.

                Komentarz

                • innova
                  Rider
                  • 2011
                  • 554

                  #58
                  Zamieszczone przez mahe
                  Akcja serwisowa była ogłoszona już po mojej ostatniej wizycie w ASO kiedy auto jeszcze było na gwarancji, nie była to akcja przywoławcza.
                  eeeech,
                  z Tobą to wszystkie warianty idzie przerobić... :wink:
                  tak mi coś się wydawało że to za łatwo by było dla wszystkich, gdyby akcja miała charakter przywoławczy.

                  W nowej sytuacji:
                  1) muszisz ustalić/potwierdzić kto podejmował decyzję o rodzaju przeprowadzonej akcji.
                  2) ten który ją podjął będzie leżał w zakresie Twojego zainteresowania i roszczeń

                  jeżeli SAP to do SAP kierujesz pismo, iż przeprowadziło akcję serwisową bez dochowania należytej staranności i w odpowiednim momencie wadliwy element nie został wymieniony w Twoim pojeździe. Wskutek zaniechania akcji niezwłocznej wymiany elementu o którym wiadomo, iż był wadliwy jak również doszło do następstw w postaci uszkodzeń Twojego silnika i tylko silnika na szczęscie, gdyż przy większej prędkości w trasie samochód obarczony wadą fabryczną mógłby wyrządzić również szkody rna rzecz osób trzecich zatem ten sposób przeprowadzenia akcji serwisowej uznać należy za daleko idącą ignorancję dla bezpieczeństwa użytkownika pojazdu jak i innych użytkowników drogi i nie tylko.

                  o tym ostatnim przeczytaj sobie w KC, tytuł/rozdział 6: Odpowiedzialność za Szkodę Wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

                  Sparwa jest mniej prosta aniżeli w poprzedniej iteracji (tylko jak sobie jeszcze coś przypomnisz to się załamię) ale do wygrania i na szczęście jest dość przejrzysta dla sędziego w moim odczuciu
                  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                  _______________________________________

                  Komentarz

                  • mahe
                    Drive
                    • 2010
                    • 42

                    #59
                    Dziękuje za dobre rady. Na prawdę sporo tego co tu napisaliście mi się przydało.

                    Komentarz

                    • Psycho Dad
                      Rider
                      • 2009
                      • 629

                      #60
                      Może coś więcej napiszesz
                      Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                      Komentarz

                      Pracuję...