Zamarzła benzyna?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Janusz
    Rider
    S_OCP Member
    • 2007
    • 598

    Zamarzła benzyna?

    obrus, TTTM. Sory za jakość ale słońce mocno świeci .
  • wolt77
    Drive
    • 2006
    • 77

    #2
    Zamarzła benzyna?

    We wtorek w zeszłym tygodniu postawiłem samochód po przyjeździe z pracy pod chmurką i tak sobie stał do piątku w zeszłym tygodniu. Jak wiadomo w tamtym okresie mrozy w nocy w Wawie i okolicach były duże, w Markach przy gruncie -26. W piątek rano chciałem odpalić samochód zakręcił, odpalił i od razu zgasł. W sobotę rano odpaliłem samochód za pierwszym razem, trochę się rozgrzał, przełączył na gaz i go zgasiłem. Po godzinie przyszedłem, aby jechać na zakupy, odpalam, zakręcił i zgasł. Wstawiłem go do ogrzewanego garażu i po 6 godzinach zapalił bez problemu, kolejne dwa odpalania z rzędu też bez problemu. W niedzielę zrobiłem, krótką traskę, aby się trochę rozruszał i tak go postawiłem przed domem. Z powodu wyjazdu służbowego samochód stał do dzisiaj popołudnia. Za pierwszym razem po takim okresie stania odpalił bez problemu, podjechałem pod sklep na benzynie zgasiłem i już nie mogłem odpalić, zakręcił zapalił i od razu zgasł. Czy możliwe jest, że zamarzła benzyna? Samochód większość czasu jeździ na gazie, benzyna tylko na rozruch. W baku w maxie 1/3 paliwa, zazwyczaj ¼, aby rezerwa się nie paliła. Czy mogła się w baku zebrać woda, która następnie zamarzła i blokuje filtr/przewody? I dlaczego raz pozwala odpalić, a po chwili jak zgaszę i odpalę to już nie? Miał już ktoś tak?

    Samochodzik już w ciepłym garażu, pierwsze spostrzeżenie – brak dźwięku pompy paliwa, czy mogło coś w niej przymarznąć? Za pierwszym odpalaniem chodziła, silnik też normalnie pracował, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu cisza.

    Komentarz

    • bobasek
      Rider
      S_OCP Member
      • 2005
      • 326

      #3
      Zamieszczone przez wolt77
      Czy mogła się w baku zebrać woda, która następnie zamarzła
      mogła
      niektóre gazowniki mają w zbiornikach więcej wody niż benzyny co w połączeniu z niską temp prowadzi do uszkodzenia pompy paliwa
      5,5l/100

      Komentarz

      • german81
        L&K
        • 2010
        • 1414
        • Octavia II combi (1Z5)
        • AUQ 1.8 20VT 180 KM
        • BZB 1.8 TSI 160 KM

        #4
        przy wodzie wymiesznej z paliwem silnik by sie dusił ksztusił i strzelał w kolektor i wydech .sprawdz czy pompa paliwa podaje paliwo jak nie chce zapalic i ewentualnie mozesz podpiac kompa moze cos wypluje
        diagnostyka vag 602-614-253

        Komentarz

        • TomekRs
          RS
          • 2011
          • 1670

          #5
          mi fabia 1.4 mpi, ktora stala caly czas przed domem nigdy nie marudzila podczas odpalania. Profilaktycznie dolalem na poczatku zimy 0.5l denaturatu i tyle. Benzyny w baku przewaznie bylo delikatnie ponad rezerwe (w I cwiartce sie miescilem)

          Komentarz

          Pracuję...