[O2] opuszczanie / podnoszenie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michau52
    Classic
    • 2013
    • 10

    [O2] opuszczanie / podnoszenie szyb

    jakie macie te kemrki może jakis link bo te co sa na allegro dedykowane do skody np za 99 nie widze zeby miały podczerwień jak one sie zachowuja w nocy czy coś widać myslałem o czymś takim: http://allegro.pl/kamera-cofania-ded...784196069.html
  • wini77
    Classic
    • 2012
    • 18

    #2
    [O2] opuszczanie / podnoszenie szyb

    Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczem Skody Octavi 1.9 TDI z 2005r. Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.
    Opuszczanie / podnoszenie szyb za pomocą przycisków w drzwiach kierowcy działa tylko dla szyb po lewej stronie auta (przód i tył), nie działają natomiast szyby po prawej stronie auta. Jeżeli do opuszczania szyb użyjemy przycisków w poszczególnych drzwiach działają wszystkie cztery szyby.
    Ma ktoś może pomysł gdzie tkwi problem.
    I jeszcze jedna sprawa jak się „dobrać” do tych czterech przycisków od szyb w drzwiach kierowcy.
    Mam nadzieje że za mocno nie zagmatwałem tematu.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      wini77, najlepiej było by podłączyć VAG-a, bo wtedy dostaniesz info czy problem tkwi w samych przełącznikach czy może gdzieś indziej. Ogólnie panel z przełącznikami jest na zatrzaskach/spinkach i żeby go zdjąć trzeba go podważyć, ale koniecznie od strony przodu auta, bo od drugiej strony( z tyłu ) jest taki plastikowy "dynks", który przy podważaniu na pewno pęknie.

      Możesz wstępnie sprawdzić jeszcze, czy jak przekręcisz kluczyk w zamku "na otwieranie" i przytrzymasz go tak przez chwilę, to czy wszystkie szyby zjeżdżają w dół ( i odwrotnie ). Jeśli tak to teoretycznie sterownik w drzwiach kierowcy i jego połączenie z resztą auta jest w porządku i coś jest "nie halo" z przełącznikami lub ich podłączeniem w drzwiach.
      Załączone pliki
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • wini77
        Classic
        • 2012
        • 18

        #4
        kowal 2002, dzięki z fotkę.
        Przed chwilą próbowałem ten plastik podważyć wkrętakiem ale bardzo mocno siedzi i powstają tylko wgniecenia. Widzę że muszę jeszcze powalczyć.
        Co do sprawdzenia szyb za pomocą kluczyka to mam kolejny problem, kluczyk wchodzi do zamka tylko do połowy i dalej ani drgnie. Potraktowałem wkładkę zamka WD-40 ale nic nie pomogło. Najprawdopodobniej coś siedzi we wkładce i trzeba będzie wszystko wyjąć, rozebrać i sprawdzić.

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          wini77, plastik siedzi mocno, szczególnie jak nie był nigdy ściągany. Podważać musisz czymś bardziej płaskim np. nożem, ale nie takim ostrym tylko takim do masła ( tylko musi być solidny ). Jak trochę podważysz to potem ciągnij do góry palcami, będzie porządnie "strzelać", bo blaszki mocno trzymają, ale nic nie powinno się połamać.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • wini77
            Classic
            • 2012
            • 18

            #6
            kowal 2002, dzięki za pomoc,
            faktycznie plastik siedział bardzo mocno i trzeba było mocno pociągnąć ale nic się nie urwało.
            Co do szyb to po dociśnięciu wtyczki działają wszystkie cztery.

            Komentarz

            Pracuję...