Szum w kabinie a ustawienie pióra wycieraczki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maro122074
    Classic
    • 2014
    • 5

    Szum w kabinie a ustawienie pióra wycieraczki

    to trzeba mierzyć, żeby stwierdzić czy jest komuś wygodnie czy nie :?: :lol:
    uwzględnijcie ugięcie tapicerki :idea:
  • wojteko
    Ambiente
    • 2012
    • 128

    #2
    Szum w kabinie a ustawienie pióra wycieraczki

    Witam Wszystkich,

    od jakiegos czasu sledze juz to forum, ale ... inkognito , az w koncu postanowilem sie zalogowac. Miedzy innymi w takim celu, jak mysle duza czesc zalogowanych - problemy.

    No ale do rzeczy - autko posiadam od ponad pol roku. Jest to Octavia Combi z 2000r.
    Nie była bita - bo niby z pewnego źródła, no ale po zimie, kiedy to zaczelo robic sie ciepło, zaczal irytowac mnie szum w kabinie od ok 100km/h i wyżej :/.

    Pierwsze co doczytałem, to wyrobione uszczelki, źle poskładane nadwozie, zużyte lub pęknięte podszybie.
    Przerobiłem trzy opcje: uszczelki w drzwiach posprawdzane, jest OK, wnikliwie przebadana prawa strona auta, bo własnie po prawej, w dolnej czesci szyby czołowej przy desce rozdzielczej dochodzi ten niemiły szum :/. Podszybie też wymieniłem na nowe a wiatr jak hulał tak hula ... :/.

    Az do dnia dzisiejszego, kiedy to przy wyciszonym radiu i wentylatorze na 1, ruszyłem przez przypadek dzwignia wycieraczek az tu nagle szum ucichł :|

    Wiec pytam, bo powtórzyłem ten zabieg kilkakrotnie przy predkosci powyzej 100km/h z tym samym rezultatem - szum zniknal - CZY to możliwe ze prawe ramie wycieraczki, lub tez pióro wycieraczki daje ten efekt? moze troszke inaczej ustawic to ramie.
    Ktos z Was mial moze cos takiego?


    Z gory dziekuje za odpowiedz.


    Pozdrawiam
    O1 z 1.8T AGU na K03-052 = 242KM i 333Nm

    Komentarz

    • ducker24
      Rider
      • 2011
      • 286

      #3
      wojteko, kolega z okolic powitać
      a szyba czołowa jest oryginalna czy była może wymieniana ??

      Komentarz

      • phrix
        L&K
        • 2007
        • 1000
        • Audi
        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Możesz kupić wycieraczki areo, są z takim małym spojlerem który dociska je do szyby. Warto zobaczyć czy sprężyny wycieraczki dobrze dociskają. Jest też opcja, że gdy ktoś demontował wycieraczki źle je ustawił na szybie i teraz są zbyt wysoko.
        Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

        _

        Komentarz

        • lukas_jg
          Rider
          • 2012
          • 600
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Można też spróbować ściągnąć wycieraczki (same pióra) a na mocowania założyć coś chroniącego szybę i sprawdzić wtedy.
          Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

          Komentarz

          • wojteko
            Ambiente
            • 2012
            • 128

            #6
            Co do demontażu przedniej szyby - nic mi o tym nie wiadomo ... :/,
            data jest taka jak na reszcie szyb, ale moze ktos z rozbitka wstawil kiedys, tego sie juz nie dowiem , natomiast ustawienie ramienia wycieraczki, potestuje po tym, jak nic nie da zdjęcie lub wymiana pióra wycieraczki.
            A apropo piór , to wlasnie mam AREO z tym ala dociskiem do szyby.
            Tak czy siak potestuje w weekend, bo na co dzien żona uzytkuje skude.

            A tak na marginesie, jakby ktoś chciał, to mam dojście do bdb cen na felgi ALCARA i oponki różnych marek, jak cos, walić śmiało
            O1 z 1.8T AGU na K03-052 = 242KM i 333Nm

            Komentarz

            Pracuję...