Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Centralny zamek problem z drzwimi kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez ROBAL_26
    money555, jak odwrócisz przłytke to popraw wszystkie 6 punktór lutu, gołym okiem nie widać pęknieć a są , robi się zimno metal sie kurczy i nie łączy ,a jak ciepło po raz jest a raz nie .ok

    dokładnie
    ja dla pewnosci najpierw odsysam stare luty i daje nowe
    mialem jeden przypadek tez ze nóżka była złamana , i po przelutowaniu dalej to samo , zamek nie działał poparwnie , dopiero od strony nóżek zacząłem lutować i złapało i jest OK

    jest jeszcze jedna ważna rzecz , przy odkręcaniu śrub zamka uważajcie , juz dwa razy w skodach na 4 jakie robiłem okrecil mi sie łepek, znaczy ta gwiazdka sie obrobiła
    w VW i audi nigdy , w skodzie często , mam wrażenie ze chyba jakas gorszej jakości śruba musi być , mniej twarda od VW i audi
    faktem jest że najczęściej te zamki siadaja w passatach B5
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #52
      No i zrobione!!!

      Punkt dla Was za styki (u mnie 2 z 8, które idą od płytki do kostki z kablami, były do poprawy).

      Jednak 2. sprawa to mikro-styk... Okazało się, że wystarczyło rozebrać mikro-styk i cypek, który po wciśnięciu (otwarte drzwi) daje impuls do płytki był na jednej krawędzi dość mocno już starty... Wystarczyło obrócić cypek i lampka + brzęczyk działają bez problemu (to samo ryglowanie na raz z pilota).

      P.S.

      Ale z prawej strony jest coś ciekawego... Może tak ma być może nie, dlatego pytam: czy z prawej strony po zamknięciu zamka kluczykiem powinna załączyć centralka i zamknąć wszystkie drzwi czy tylko od strony pasażera powinno zamknąć? Wszystko działa na drzwiach prawych (lampka, ryglowanie itp.), a nawet otwiera wszystkie drzwi + opuszcza szyby ale nie działa zamykanie wszystkich drzwi i szyb do góry... Jak to jest z prawej strony? Muszę sprawdzić coś jeszcze???
      Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

      Komentarz


      • #53
        Panowie i Panie,
        dzisiaj autko zaskoczyło mnie nowym problemem. Objawia się tym, że próbując otworzyć auto z pilota na chwilkę wszystkie rygle idą do góry, zapala się oświetlenia wewnątrz itp, ale momentalnie wszystkie drzwi się ryglują, tak że ciężko jest zdążyć otworzyć drzwi. Powielanie prób skutkuje tym samym. Do auta można wsiąść jak otworzy się drzwi kierowcy z kluczyka. Jak już się siedzi w środku i próbuje się otworzyć drzwi przyciskiem na boczku od strony kierowcy wszystkie rygle się na chwilę podnoszą i za chwilę znowu blokują. Brzęczyk w drzwiach działa normalnie jak zostawi się włączone światła, oświetlenie kabiny też działa poprawnie. Problem narodził się dzisiaj, wcześniej nigdy to się nie zdarzyło. Jedyny przypadek, który trapił zamek był parę miesięcy temu gdy tylne lewe drzwi nie zawsze się zamykały/otwierały - pomogło poprawienie lutów.
        Ktoś ma może jakieś sugestie?
        Jutro podepnę auto do kompa, zobaczę co pokaże, ale może ktoś miał podobny przypadek? Za sugestie z gróy dziękuje.

        Błąd z kanału 46:
        Control Module Part Number: 1C0 959 799 B
        Component and/or Version: 3Y Komfortgerát HLO 0003
        Software Coding: 00259
        Work Shop Code: WSC 31480
        VCID: 361FA5DB015F
        Additional Info: 1U6959802D 3Y Tõrsteuer.FS KLO 0009
        Additional Info: 1U6959801D 3Y Tõrsteuer.BF KLO 0009
        Additional Info: 1U0959811D 3Y Tõrsteuer.HL KLO 0009
        Additional Info: 1U0959812D 3Y Tõrsteuer.HR KLO 0009
        3 Faults Found:
        01362 - Close Switch for Tailgate/Trunk (F124)
        29-00 - Short to Ground
        00928 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        27-10 - Please Register/Activate - Intermittent
        00930 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        27-10 - Please Register/Activate - Intermittent

        Po lekturze różnych tematów w necie myślę, że coś jest nie tak z zamkiem bagażnika. Skłania mnie jeszcze ku temu fakt, że jak klapa bagażnika jest otwarta to zamki w drzwiach wydają się działać normalnie.
        Jak troszkę przestanie wiać i zrobi się cieplej zerkną jak to tam wygląda.
        Martwi mnie tylko to, że po wykasowaniu błędu już więcej nic Vag nie wypluwa a centralny dalej nie działa.

        [ Dodano: Nie 29 Gru, 13 00:08 ]
        Koledzy - jakieś sugestie??

        [ Dodano: Wto 31 Gru, 13 18:14 ]
        Filmik pokazujący zachowanie zamków - wszystkie drzwi robią tak samo jak kierowcy

        powrót do Skodzianki, mam nadzieję, że nie będzie tak jak z ostatnią

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X