Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TDI Zamulił

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TDI Zamulił

    Zamieszczone przez 1bizkit
    Pytałem się w MG i przekazano mi że są 3 wersje od wersji cichej street do głośnej race. Trzecia to pośrodku. Ceny zaczynają się od 2500 PLN ale za układ jednostronny.
    Głośność nie ma wpływu na cene. Śmy się nie zrozumieli, bo ja mówiłem o cenie jednostronnych, a Ty o dwustronnych.

    Ogólnie to uważam, że dwustronny to troszkę przerost formy na treścią ale to kwestia gustu.
    Niemniej gratki fury. k

  • #2
    TDI Zamulił

    Witam wszystkich,
    dziwny przypadek mnie dopadł, moja octavka - 1,9 tdi ASV (110 km) zamuliła, rano było wszystko dobrze, odpaliłem samochód wieczorem i silnik zamulił strasznie, na każdym biegu osiągnąć można max 2000 obrotów (taki pernamentny tryb awaryjny), nie da się tego skasować przez reset komputera (domyślam się, że jest to usterka mechaniczna).

    Jak się przeciągnie na dwójce do 2,500 obrotów (na innych biegach się nie da) to odzyskuje wigor ale czuć, że nie jest to to.

    Odrazu powiem, że nie jestem w stanie wykonać logów dynamicznych - przynajmniej na razie.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdz wszystkie przewody podcisnienia. Znajomy mial to samo, odlaczona rurka od (actuatora turbo) tej gruszki przy turbo
      Octavia II 1.9 Tdi Laurin & Klement

      Komentarz


      • #4
        Też myślałem o nieszczelności w układzie, zastanawiam się tylko czemu jak się go przygazuje na dwójce do tych 2.500 obrotów to odzyskuje wigor (no tak na 80% możliwości)

        Komentarz


        • #5
          Może przepływka wypięta. Nie podłączałeś samochodu pod kompa jak rozumiem, jeżeli nie masz możliwości mogę pomóc z odczytaniem błędów.
          // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
          ------------------------------------------------------

          Komentarz


          • #6
            K_Popiel, dzięki za propozycję, jutro udało mi się umówić z mechaniorem i on podepnie do kompa. Przepływka by mogła tłumaczyć zachowanie się samochodu po przygazowaniu, gdy już się lekko odmuli. Zastanawia mnie czemu on jest zamulony od razu po odpaleniu.

            Komentarz


            • #7
              a kontrolka silnika sie nie zaświeciła... może turbina przeładowuje, mnie to bardziej pasuje...

              Komentarz


              • #8
                richi9 - jakby turbo przeładowywało to by czuł że nagle słabnie, tu jest kwestia że na okrągło jest słaby.
                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                Komentarz


                • #9
                  richi9, kontrolka się nie zapaliła, nie jest to wina elektroniki bo by reagowało na reset, turbina nie przeładowuje bo muł jest od razu po zapaleniu silnika więc nie ma możliwości aby na jedynce przeładowała turbina.

                  Czym dłużej się nad tym zastanawiam tym bardziej wygląda to na problem z ciśnieniem powietrza a dokładnie jego brakiem.

                  soszek81, mnie trochę wyprzedził

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak masz mozliwosc podniesienia auta to zobacz dokladnie wszystko w okolicach turbo. Jest brak cisnienia. Zobacz dokladnie rure miedzy intercoolerem a turbo. Pozdrawiam
                    Octavia II 1.9 Tdi Laurin & Klement

                    Komentarz


                    • #11
                      to pasowało by na wirnik zobaczyć na sprężarce .
                      I drugie by wykluczyć podciśnienie można odpiąć aktualizator czyli gruszke turbiny i powinna ładować cały czas na full. ale trzeba przed jazda próbną skasować błedy jeżeli jakieś sa no iprzy mocnym depnięciu zaraz wywali przeładowanie wię jechać stosunkowo delikatnie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Wykonaj diagostyke dynamiczną i bedziesz mial rozwiazanie na tacy...
                        Przemek
                        DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                        A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                        80 B3 Limo 1.6 TD SB

                        Komentarz


                        • #13
                          padła przepływka, za wszystkie sugestie dziękuje

                          Komentarz


                          • #14
                            No proszę, a jednak przepływka. Wymieniłeś na ori czy jakiś zamiennik ?
                            // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                            ------------------------------------------------------

                            Komentarz


                            • #15
                              K_Popiel, jeszcze nie wymieniłem, zastanawiam się co kupić. Pierburg czy Bosch ten pierszy na allegro coś ok 250 zł z przesyłką

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Deco
                                K_Popiel, jeszcze nie wymieniłem, zastanawiam się co kupić. Pierburg czy Bosch ten pierszy na allegro coś ok 250 zł z przesyłką
                                możesz też wywalić przepływkę całkowicie plus egr i nie będziesz już sie martwić o brak mocy spowodowane tymi urządzeniami, w moim ich już nie ma :wink:
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  piramida, wiem, że istnieje taka możliwość ale chyba jednak kupie przepływkę zwłaszcza, że ten samochód ma jeszcze u mnie być 1-2 lata :wink:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No z przepływkami to jest różnie, większość ludzi zaleca oryginały z ASO a tam ceny zaporowe, swego czasu orientowałem się w cenie to w ASO w Gdyni krzyknęli 610 zł

                                    Tutaj masz przepływki ze sklepu skodaczęści:

                                    Przepływomierz, miernik masy powietrza Skoda Octavia I 1,9tdi -Bosch - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                                    u mnie jest podobny tylko inne numery

                                    a tu zamiennik:

                                    Przepływomierz, miernik masy powietrza Skoda Octavia I 1,9tdi - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                                    // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                                    ------------------------------------------------------

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      pierburg jes ok

                                      ale nie lepiej najpierw podmienić przepływkę od kogoś i sprawdzić?
                                      bo ja nie jestem przekonany, że to przepływomierz daje takie efekty na silniku
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        krzynol, jak tylko odpiąłem przepływkę to jazda z dołu się poprawiła, nadal jest muł ale nie już nie taki. Sam jestem zdziwiony a za swoje zdziwienie zapłaciłem 50 zł, bo byłem tak pewny, że to nie jest przepływka, że nawet jej nie spróbowałem odpiąć przed pojechaniem na kompa.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          to faktycznie dziwne
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Oby się tylko nie okazało ze wymienisz przepływomierz bez potrzeby.... logi dynamiczne wyjasnily by sprawe.
                                            Przemek
                                            DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                                            A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                                            80 B3 Limo 1.6 TD SB

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              przemik, były logi robione - wyszło, że przepływka

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                aaa.. no to git...
                                                Przemek
                                                DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                                                A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                                                80 B3 Limo 1.6 TD SB

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  przepływka pierburga zamontowana i wszystko wróciło do normy. Temat do zamknięcia. Dziękuje za pomoc, punkty rozdane.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X