Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbina-łapie nieregulanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Turbina-łapie nieregulanie

    Zamieszczone przez CHRIS3355
    on nie ma specyfikacji 504 00, 507 00 a człowiek w serwisie mowil ze to sprawdzaja.
    ... sprawdzać to sobie w ASO mogą. Do 1,8 TSI olej ma mieć specyfikację VW 504.00 przy LL a przy zmianach co 15 tys. km ma mieć VW 502.00 lub VW 504.00 - Error 404 strona 205 ....
    K-60

  • #2
    Turbina-łapie nieregulanie

    Witam
    Od 2miesięcy posiadam octavke 1.8t 20V Zamontowana została sekwencja DIEGO, po przejechaniu 100km zaświeciła kontrolka check :shock: .
    Na diagnostyce wyskoczył błąd N112. Na dodatek turbinka łapie nieregularnie(raz od2,5tys obr innym razem 4tys obr,czuć to wgniecenie w fotelik, a niekiedy jest taki regularny start bez żadnego doładowania). Pytanie: Czy to będzie wina zaworu upustowego? że się zacina? I psuje całą frajdę z jazdy? Czy może turbinka nadaje się do czyszczenia? czy może już do regeneracji?
    Czy założenie sekwencji mogło spowodować ten problem?
    I co zrobić by wróciła moc

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez gassolina4
      Od 2miesięcy posiadam octavke 1.8t 20V
      No to ustaw taki silnik w profilu.

      Najpierw sprawdź stan turbiny, zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać i zrób komplet logów.
      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

      Komentarz


      • #4
        zacznij od podanie kodu silnika i zrobienia diagnostyki .czyli podania kodów błedów jakie sa zapisane ,a nastepnie zrobiena logów dynamicznych .
        diagnostyka vag 602-614-253

        Komentarz


        • #5
          miałem podobny problem w 1.8 t agu wymieniłem zawór upustowy na orginał z serwisu i auto miało swoja moc od dolnych obrotów do samego konca skali - koszt chyba 150 zł ale ze 3 lata temu
          zawór nie trzymał cisnienia tylko popuszczał z powrotem przed turbo
          prosta sprawa zdemontuj go jest na dwóch opaskach i dmuchnij powinnien przepuszczac w jedna strone jeżeli działa na dmuchanie i ssanie to jest zepsuty

          Komentarz


          • #6
            Nikt wróżką tu nie jest najłatwiej będzie stwierdzić po logach ... A z podpowiedziami bym sie wstrzymał no chyba że kolega ma na zbyciu troche kasy to proponuje wymienić cały silnik

            Komentarz


            • #7
              Re: Turbina-łapie nieregulanie

              Zamieszczone przez gassolina4
              Witam
              Od 2miesięcy posiadam octavke 1.8t 20V Zamontowana została sekwencja DIEGO, po przejechaniu 100km zaświeciła kontrolka check :shock: .
              Na diagnostyce wyskoczył błąd N112. Na dodatek turbinka łapie nieregularnie(raz od2,5tys obr innym razem 4tys obr,czuć to wgniecenie w fotelik, a niekiedy jest taki regularny start bez żadnego doładowania). Pytanie: Czy to będzie wina zaworu upustowego? że się zacina? I psuje całą frajdę z jazdy? Czy może turbinka nadaje się do czyszczenia? czy może już do regeneracji?
              Czy założenie sekwencji mogło spowodować ten problem?
              I co zrobić by wróciła moc
              mam podobnie w piatek wjeżdżam do garażu i sprawdzam zawór DV.

              Komentarz


              • #8
                do richi9
                wróżką nie jestem na logach niestety u mnie nic nie wychodziło a jeżeli chodzi o podpowiedzi to chyba forum to jest własciwe miejsce bo nie mówie o wymianie całego silnika tylko o sprawdzeniu zaworu niestety nie wszystko da się sprawdzić komputerem czasem trzeba sobie ubrudzić też ręce .

                Komentarz


                • #9
                  ok będę działał :P
                  A bawił się ktoś w omijanie N249 i N112?

                  Komentarz


                  • #10
                    jesli masz silnik agu to tam nie ma n249 i n112 .ja mam ominiete i róznicy nie ma zadnej
                    diagnostyka vag 602-614-253

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X