Zablokowane drzwi. POMOCY!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • salvado
    Rider
    S_OCP Member
    • 2005
    • 314

    #26
    No i problem rozwiązany

    Drzwi ustąpiły, a kolejność prac była następująca:
    1. usunąć fotel
    2. zdjąć plastiki ze słupka środkowego
    3. usunąć plastiki znad progu
    4. usunąć plastik znajdujący się "nad prawą nogą pasażera"
    5. usunąć uszczelkę

    Po tych operacjach mamy dostęp do dwóch wkrętów od strony słupka, trzech dolnych i jednego (dolnego) od strony zawiasów. Po ich odkręceniu, oraz wykręceniu pozostałych wkrętów i śrub, zdejmujemy korbkę (he he, wersja dla ubogich :P ) i przymierzamy się do całkowitego zdjęcia boczka. Oczywiście, jest jeszcze jeden wkręt, do kórego nie mamy dostępu (to ten górny "przyzawiasowy"), ale tutaj musimy już zadziałać "na rympał". Mnie się udało i nie poszarpałem poszycia, bo boczek zszedł razem z wkrętem i tym plasticzkiem, do którego jest wkręt wkręcany.

    No a jak już boczek jest "out of ..." to nic nie stoi na przeszkodzie aby zająć się diagnozą i usunięciem problemu. W moim przypadku były dwie przyczyny: zatarcie się (kurz, brud etc) zamka oraz zerwanie cięgna/linki. Dlatego właśnie nie dało się otworzyć drzwi ani z zewnątrz ani od wewnątrz.

    Tak więc 40 zł (linka) + 250 ml WD40 do przemycia zamka + 3h roboty i wszystko wróciło do normy.

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi i wsparcie na duchu :-)
    Staram się pisać poprawnie po polsku.

    Komentarz

    • Fleishmachine
      Rider
      S_OCP Member
      • 2007
      • 292

      #27
      podobaly mi sie co niektore pomysly po drodze
      salvado, dobra droga poszedles - moj znajomy wybral troche krotsza droge ( pekla mi linka - czy jak inni wola ciegno, chociaz podobno takiego nie ma - przy klamce, zamek byl spoko, ale nie moglem ani od wew ani od zew otworzyc auta ), wystarczylo sciagnac plastyk slupka, odrecic tapicerke ( z boku byla odkrecona tylko od strony slupka ) sprawna reka dostala sie pod tapicerke, wydostala urwana linke na zew tapicerki i pociagnela kombinerkami za nia - drzwi sie otworzyly i pieknie mozna bylo dokonczyc dziela - roboty ok 1h

      Komentarz

      • Maicroft
        Moderator
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2004
        • 25757
        • Audi

        #28
        Fleishmachine, Miales szczescie ze ciegno urwalo sie przy klamce, bo jak sie urwie przy zamku, to bedzie duzo trudniej

        Tez to wymienialem, ale w przednich drzwiach, z tym, ze moje dalo sie z zewnatrz otworzyc, byl tylko jeden problem na polu bylo ciagle -15'C
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        • MARCUS
          Ambiente
          • 2005
          • 230

          #29
          A, u mnie dzieje sie taka rzecz że po przekręceniu kluczyka w drzwiach, gdy centralny popodnosi te wszystkie kołeczki wszystko się otwiera poza przednimi drzwiami od pasażera. Ani od zewnątrz ani od wewnątrz nie da się ich otworzyć. Pierwszy raz spotkało mnie to z miesiąc temu , ale ponowne zamknięcie centralnego i otwarcie dały rezultat i drwi wpuściły. Dziś wpuściły bez problemu , po przejechaniu ok 30 km, zaparkowałem i zamknąłem auto, po jakiejś godzince wrociłem . Otwarlem auto i znowu te same drzwi odmówiły posłuszeństwa, dopiero po kilku probach (zamykania i otwierania ) wpuściły do środka. Co się dzieje?????

          Komentarz

          • zgucio
            Rider
            • 2007
            • 691

            #30
            MARCUS sprawdź kable między drzwiami a słupkiem w tej gumie bo od otwierania i zamykania kable się zrywają i nię łączą. Maiłem tak w przednich od kierowcy i w tylnych.

            Niby izolacja była OK ale w środku druty pozrywane.
            ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

            JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

            Komentarz

            • MARCUS
              Ambiente
              • 2005
              • 230

              #31
              Chodzi o to że drzwi powinny wpuścic nawet przy braku elektryki. To blokowanie następuje nawet wtedy gdy te drzwi są otwierane z kluczyka, oraz wtedy gdy otwierane są klamką wewnętrzną. Kołek w drzwiach wychodzi do góry, a drzwi nie wpuszczają. Dopiero (ja siedzialem już w środku) po kilkakrotnym wciskaniu kołeczka i otwieraniu klamką wewnętrzną - wpuściły.

              Komentarz

              • Fleishmachine
                Rider
                S_OCP Member
                • 2007
                • 292

                #32
                MARCUS. skoro dzyndzlik wyskakuje do gory, a zamek nie puszcza... to jedyna przyczyna ktora przychodzi mi do glowy to zamek. Juz nie pamietam jak dokladnie jest powiazany zamek z wkladka od kluczyka, ale... w sumie to nie ma roznicy, skoro dzieki otwieraniu wewnatrz rowniez dyndzlik wyskakuje a zamek ani rusz... dwie drogi prowadza do jednego punktu i nic... zamek.


                - sprzedawalem kiedys zamki po 70-100zl na allegro i wydaje mi sie ze w takich granicach ksztuja sie ceny zamkow, koszt nieduzy, a warto to zrobic jak najpredzej, poki zamek jeszcze chce otwierac ( sprawdzaj koniecznie numery, bywaja zamki z roznych wersji ktore Ci nie podpasuja, a na pewno juz anglika nie spasujesz )

                [ Dodano: Pią 21 Gru, 07 08:05 ]
                co do mechanicznego otwierania...
                U mnie, gdy wlacze alarm to nie otworze drzwi ani od srodka ani kluczykiem... nie wiem jak to dziala, ale otwarcie drzwi jest niemozliwe ( jakis tam fabryczny alarm ), zdaje mi sie, ze jak zamkne drzwi kluczykiem to rowniez nie bede w stanie otworzyc drzwi od wewnatrz... wiem, to nie ma wiele wspolnego z problemem, ale tak tylko pisze

                Komentarz

                • rydek
                  Classic
                  • 2007
                  • 7

                  #33
                  I mnie się udało

                  wszystkie ciegna/linki działały a drzwi przednie od kierowcy zablokowane.zastosowałem metodę salvado :thank: (pokłony wszelkie)ale nie odciągałem tapicerki do końca wcisnełem rękę i WD-40 poszło w ruch :lol: od zewnatrz otworzyłem tylne drzwi i przez szparę do zamka następna seria i tak co jakiś czas około 4godz pare pociagnięć klamkami i jak gdyby nigdy nic drzwi się otwarły :lol: .a jeszcze wczoraj myślałem że zepchnę ją z klifów :klnie: bo te drzwi rozbierałem już chyba 30 razy(wymiana linki szyby,potem całego mechanizmu,linka/cięgno kalmki i teraz ten zamek) mam głęboką nadzieję że to juz koniec :hammer odpukac.pozdrawiam

                  Komentarz

                  • norwoks
                    Classic
                    • 2008
                    • 15

                    #34
                    ja mam taki problem z drzwiami od kierowy zatrzasneły sie nie da sieich otworzyć za zadne skarby swiata, mam to szczeście ze mam zdjety boczek, ktoś wie jak jak zdemontować zamek?bo wydaje mi sie ze coś w śroku musiało sie rozlecieć... wszystkie ciegła chodzą i nic...a dasie zdemontować zamkiniete drzwi?Jak sobie z tym poradzić zeby było jak naj mniej szkód?ratujcie.Dodam ze rygielek chodzi góra dól i nic...
                    aaa

                    Komentarz

                    • _Misiek_
                      Classic
                      • 2009
                      • 7

                      #35
                      Witam,mam podobny problem jak post powyżej.Mam octavie 98 rok 1.9tdi z central zamkiem na pilota i elektrycznymi szybami.Nadmienie ,że niedawno kupilem ten samochod.

                      I od tygodnia zaczął mi szaleć tylni centralny w drzwiach za kierowcą.Przy oględzinach i kupnie samochodu podłaczenie pod komputer już wykrywało jakieś błedy co do siłownika.No i w piatek drzwi zatrzasnęły sie na dobre.Nie idzie ich otworzyć z zewnątrz pilotem,jak i od środka łapiąc za klamke(wtedy bolec idzie do gory ale kiedy puszczam klamke z powrotem opoada,tak jak by sie zaryglowały,przytrzymanie bolca i klamki nic nie daje) Pozatym szyba również fiksuje i odmawia posłuszeństwa.

                      Zamawiac od razu nowy siłownik? Czy w tym przypadku odłaczenie akumulatora pozwoli otworzyć drzwi? Czy czeka mnie rozbieranie drzwi od środka jak u innych?

                      Komentarz

                      • Arii
                        Classic
                        • 2009
                        • 2

                        #36
                        Mam pytanie. Zakupiłem octavie 1.9 tdi z 1999r. jednak nie mam do niej żadnych kluczyków . Jak najkorzystniej rozwiazać ten problem?

                        Komentarz

                        • phoneman
                          RS
                          • 2008
                          • 3374
                          • Octavia I (1U2)
                          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez Arii
                          Mam pytanie. Zakupiłem octavie 1.9 tdi z 1999r. jednak nie mam do niej żadnych kluczyków . Jak najkorzystniej rozwiazać ten problem?
                          A czym odpalasz samochód ?

                          Ten kluczyk otwiera wszystkie zamki.
                          .

                          Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                          Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                          Komentarz

                          • Arii
                            Classic
                            • 2009
                            • 2

                            #38
                            Wielkie dzięki za radę z instrukcją. Zakupiony samochód jest otwarty. Kupna dokonałem od banku, który odebrał auto niesolidnemu kredytobiorcy, jednak ten nie oddał kluczyków. Auto stało na parkingu dość długi okres czasu i było w bardzo atrakcyjnej cenie, a do domu przyjechało na lawecie. Teraz trzeba go uruchomić . Czy w serwisie dorobią kluczyki po nr nadwozia i ile to może kosztować? Czy są jakies inne sposoby dorobienia kluczyków?

                            Komentarz

                            • Bartek L.
                              Classic
                              • 2013
                              • 26
                              • Octavia I (1U2)
                              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                              #39
                              Witam,
                              Stary watek , ale problemy te same.
                              Otoz problem moj polega na tym, ze nie moge otworzyc ani od zewnatrz, ani od wewnatrz drzwi od kierowcy. Klamka od srodka jest jakby zupelnie poluzowana, pewnie puscila w jakis sposob linka. Probowalem juz wszystkich (bezinwazyjnych) metod otwierania , ale bez zadnych efektow.

                              Mam pytania nastepujace...

                              1. Bede musial rozebrac slupek srodkowy, i nie do konca jestem pewnien, czy jest tam zamontowana poduszka boczna, czyw fotelu- model 2004. Moze poduszka jest w fotelu?

                              2. Jesli klamka zew. i wew. ma niezalezne od siebie linki, to dlaczego nie moge otworzyc od zewnatrz? Dodam, ze centralny otwiera wszystkie rygle....

                              Komentarz

                              • krzynol
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 10922
                                • Superb II combi (3T5)
                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                                • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                #40
                                Zamieszczone przez Bartek L.
                                Bede musial rozebrac slupek srodkowy, i nie do konca jestem pewnien, czy jest tam zamontowana poduszka boczna, czyw fotelu- model 2004. Moze poduszka jest w fotelu?
                                poduszka boczna jest zawsze w fotelu, słupek możesz rozbierać bez paniki
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz

                                Pracuję...