Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klemy układu wydechowego do AEE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klemy układu wydechowego do AEE

    szkoda, ze w skodzie nie wymieniles pompy, koszt 110-170 PLN a teraz robocizny w qr.. i troche

  • #2
    Klemy układu wydechowego do AEE

    Witam !!!!
    Kieruję do kolegów pytanie o skuteczność klem układu wydechowego montowanych na przyczepkę od starego Passata TDI. Mam wrażenie, że wydech w okolocach 3 tyś. obrotów chodzi mi bardzo metalicznie. Nawet odczuwalne są zmiany mocy przy tym brzęczeniu. Podobno zamocowanie klem od starego Passata TDI w znacznym stopniu pomaga. Czy ktoś z Was testował kiedyś taką kombinację i ile to kosztuje wraz z robocizną ?
    Może warto od razu wymienić cały układ wydechowy na lepszy. Ale jaki ?
    Octavijka 1,6. 75 km. Kiedyś classic. Serwis coś bełkotał, że przez klimę z tymi klemami to będzie problem. Nie wiadomo, czy zamontują. Nie chcę topić bezsensownie kasy.

    Proszę o opinie.

    Pozdrawiam
    Flipper

    Komentarz


    • #3
      A co to dokladnie sa te klemy w wydechu, bo nie kumam :roll:

      Ma to cos wspolnego z wieszakami na wydech.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        A co to dokladnie sa te klemy w wydechu, bo nie kumam :roll:

        Ma to cos wspolnego z wieszakami na wydech.
        Klemy mają kształt litery C. Jakoś się je ściąga. Mają za zadanie ścisnąć drgające kolektory wydechowe. Nie wiem czy je dobrze nazwałem. Chodzi o te rurki wydechu, które z 4 łączą się w 2. :shock:
        Wieszaki są chyba trochę dalej.
        Wybaczcie, ale serwisuję się w ASO i mogę czasem walnąć kwiatka. :roll:

        Pozdrawiam
        Flipper

        Komentarz


        • #5




          Czy chodzi o ktoras z tych czesci :?:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            Obrazek

            Obrazek

            Czy chodzi o ktoras z tych czesci :?:
            Hałas powstaje w rurkach przejściowych między 4 a 2 lub 2 na 1. Klemy są elementem zewnętrznym, które łączą je ze sobą lub z silnikiem, aby zredukować drgania.
            Mają jakieś kilkanaście centymetrów, może ze 20 pare.

            Pozrawiam
            Flipper

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Flipper
              Zamieszczone przez Maicroft
              Obrazek

              Obrazek

              Czy chodzi o ktoras z tych czesci :?:
              Hałas powstaje w rurkach przejściowych między 4 a 2 lub 2 na 1. Klemy są elementem zewnętrznym, które łączą je ze sobą lub z silnikiem, aby zredukować drgania.
              Mają jakieś kilkanaście centymetrów, może ze 20 pare.

              Pozrawiam
              Flipper
              Może oberwało Ci sie któreś mocowanie to nic nowego, wtedy odgłos jest podobny do dziury w tłumiku.
              U mnie naprawa kosztował 20zł

              Druga sprawa to jeszcze zwróć uwage na dolot powietrza do silnika masz rurkę a potem taką puszkę w puszcze jest klapka (zawór) u mnie kiedy ta klapka wyskoczyła z mocowania wydawała właśnie dziwny dzwięk przy 3000obr.
              Octavia 1.6 AEE 165tys przeb.

              Komentarz


              • #8
                Może oberwało Ci sie któreś mocowanie to nic nowego, wtedy odgłos jest podobny do dziury w tłumiku.
                U mnie naprawa kosztował 20zł

                Druga sprawa to jeszcze zwróć uwage na dolot powietrza do silnika masz rurkę a potem taką puszkę w puszcze jest klapka (zawór) u mnie kiedy ta klapka wyskoczyła z mocowania wydawała właśnie dziwny dzwięk przy 3000obr.[/quote]

                Usterkę mam zdiagnozowaną przez ASO. Urok AEE. Kilka takich już naprawili w ten sposób, tylko nie wiem z jakim skutkiem i za ile. Mocowanie miałem kiedyś oberwane i ono brzęczy i to przeraźliwie, w porównaniu z tym co mam. :diabelski_usmiech
                Moja usterka to tylko delikatny podźwięk. Przy cicho włączonym radiu nawet niesłyszalny. ASO osłuchiwało mi silnik z każdej strony, więc to nie jest nic innego, bo nawet ja to słyszałem. Dzwięk powstaje w okolicach jakiś sprężyn przy wydechu. :?

                Ja przy filtrze powietrza mam mikser, więc klapka odpada. Zdechłby na gazie, gdyby były nieszczelności.

                Pozdrawiam
                Flipper

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X