Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia biegów w 1.8T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia biegów w 1.8T

    Niedawno pojawił się na kąciku Skody na autokaciku i jak widać tylko kwestią czasu było kiedy trafi tutaj... tam juz bananował za rzucanie się na ludzi, którzy śmieli powątpiewać w fachowość ASO i obrażanie ich... u nas widzę, że też wszystko zdąża w tym kierunku :lol: więc jakby co to ja nie zamierzam się wcale szczypać :twisted:

  • #2
    Skrzynia biegów w 1.8T

    Mam pytanie do użytkowników Octavek 1.8T. Otóż właśnie odebrałem samochód po remoncie skrzyni biegów i coś mi się zdaje, że namieszali z przełożeniami.
    Wracając dzisiaj z uczelni zauważyłem, że na V biegu przy 2000 obr/min jadę 90 km/h. A jestem przekonany, że wcześniej było 80 km/h przy 2000 obr/min.

    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile jego Octavia jedzie przy 2000 obr/min na V biegu?

    Komentarz


    • #3
      Przy 110km/h na 5 masz miec 3050 obr - jakos tak.
      Była O1 jest F2.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Dig Dug
        Przy 110km/h na 5 masz miec 3050 obr - jakos tak.
        Jakoś tak, czy na pewno??? Dziś sprawdzałem i przy 110 km/h mam ok 2600 obr/min na V :evil:

        Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć w tej sprawie?

        Komentarz


        • #5
          Widzialem na wlasne oczy 3050 lub 3100 tak mniej wiecej stal obrotomierz. Nawet sie dziwilem, bo myslalem, ze bedzie mniej obrotow.
          Była O1 jest F2.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Dig Dug
            Widzialem na wlasne oczy 3050 lub 3100 tak mniej wiecej stal obrotomierz. Nawet sie dziwilem, bo myslalem, ze bedzie mniej obrotow.
            A masz silnik 1,8T ?,bo w podpisie pisze ze 2,0l :roll:
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #7
              ja mam około 120 km przy 3000 tylko umnie na 5 biegu

              Komentarz


              • #8
                Z czego pamietam to na V przy 5000 jest 220, na każde 1000 obr jest około 50 km/h ale nie w combi a ile jest przy 2000 to musisz trochę poczekać , nie wiele jest takich samochodów

                Komentarz


                • #9
                  ja przy 6000 mam 220 prawdziwe nie licznikowe

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez djczas
                    ja mam około 120 km przy 3000 tylko umnie na 5 biegu
                    ja tak samo

                    V - 3000 rpm - 120
                    IV - 3000 rpm - 100

                    czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak jak się spodziewałem! Na tej stronie uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mam coś namieszane z przełożeniami!!! Na V biegu przy 200km/h mam 4500obr/min, a powinno być 5000obr/min!!! :zastrzelic

                      Komentarz


                      • #12
                        QBA, Ale to moze i dobrze, bedzie mniej palil i szybciej jezdzil :twisted:

                        A zeby lepiej jezdzil to trzeba bedzie nizszy bieg dluzej trzymac.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez QBA
                          Tak jak się spodziewałem! Na tej stronie uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mam coś namieszane z przełożeniami!!! Na V biegu przy 200km/h mam 4500obr/min, a powinno być 5000obr/min!!! :zastrzelic
                          troche sie juz pogubilem. czy to oznacza ze masz skrzynie biegow od tdi??

                          btw, fajna ta strona, ale niewiele kapuje co tam jest napisane. a ta 1.8 jest ekstra wyposazona, nie wiem czy mozna cos jeszcze wiecej dolozyc...
                          O2FL RS | S2 | F2

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez QBA
                            Mam coś namieszane z przełożeniami!!! Na V biegu przy 200km/h mam 4500obr/min, a powinno być 5000obr/min!!! :zastrzelic
                            Moze to nie skrzynia :roll: Zmienialem skrzynie w fordzie transicie i po zmianie licznik zanizal lub zawyzal (juz nie pamietam) predkosc ,przy skrzyni jest taka mala zebatka do ktorej sie linke przyczepia i po zmianie zebatki na ta z orginalnej skrzyni wskazania wrocily do normy. Moze w occie tez jest cos podobnego co odpowiada za wskazania obrotow/predkosci.
                            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez QBA
                              Tak jak się spodziewałem! Na tej stronie uzyskałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mam coś namieszane z przełożeniami!!! Na V biegu przy 200km/h mam 4500obr/min, a powinno być 5000obr/min!!! :zastrzelic
                              gdybym był na Twoim miejscu to nie wiem czy bym się cieszył czy martwił... bo dłuższe przełozenie Vtki oznacza mniejsze zużycie paliwa na trasie przy tej samej prędkości... bo masz sporo niższe obroty...
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #16
                                Ale samochód przez to gorzej przyśpiesza!!! Znacznie!!! Przed każdym wyprzedzaniem muszę redukować bieg :cry: A mi nie zalerzy na Vmax, tylko na przyśpieszeniu
                                Chyba muszę odwiedzić mechanika który robił tą skrzynię.
                                Muszę chyba zmienić mechanika :hammer

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X