Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

układ chłodzenia OCTA 1.6 55kw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • układ chłodzenia OCTA 1.6 55kw

    Zobaczymy sie na spocie to posluchamy
    Octavia 1.9TDI combi 2001 black (tuned by Skoda)
    Impreza WRX 2003 rally blue (tuned by Motherfucker's Tuning Team)

  • #2
    układ chłodzenia OCTA 1.6 55kw


    Zagotował mi się płyn. Prawdopodobnie termostat nawalił, lub zrobiła się dziurka w obudowie Czy dam sobie sam radę z wymianą czy lepiej aby to zrobił fachowiec.

    [ Dodano: Sro 15 Cze, 05 20:49 ]
    Znalazłem gdzie jest problem. Uszkodzony jest kruciec do którego przyłączony jest wąż z chłodnicy, wykonany z plastiku a na nim z jednej strony wspiera się zawór termostatu. Mechanik stwierdził że naprawa to koszt 150 - 300 zł a ja jutro dostanę terostat i kruciec za 70 -80 zł. Warto samemu coś pomyśleć i parę złociszów mieć w kieszeni. Jedyne co mnie denerwuje to to że tak ciekawe forum jak OCP i "fachowcy" na nim piszący pozostawili bez odpowiedzi me zapytanie :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

    Komentarz


    • #3
      No wiesz, nie zawsze w ciagu kilku godzin ktos odpowie. Ja akurat dopiero wrocilem i Twoje dwa posty byly napisane kiedy mnie nie bylo.

      A wracajac do sprawy. Termostat wymien, bo jesli nie otwiera to cos jest nie tak. A jak zachowywal sie wskanik temperatury - nie pokazywal za duzo??
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Re: układ chłodzenia OCTA 1.6 55kw

        Jedyne co mnie denerwuje to to że tak ciekawe forum jak OCP i "fachowcy" na nim piszący pozostawili bez odpowiedzi me zapytanie :? :? :? :? :? :? :? :? :? :
        Oj bo większość ludzi posiada OCTY w ver. TDI i słusznie, (ja nie mam) a silnik to bardziej podchodzi pod fele 1.6 i cała sprawa sprowadza się do: http://felicia.autokacik.pl/

        I tam search.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za dwie odp. Z wielkim ukłonem dla Maicroft może za bardzo przesadziłem ale wiesz pierwsza awaria, nerwy itp. ale już po i tak informacyjnie koszt naprawy 23 zł wymieniłem "teromosa" na polski odpowiednik i supper działa.
          Co od kolegi "ASZUMNY" to lepiej aby wg Ciebie powstał klub OCP vel. TDI. Też chciałem Octę TDI brakło kasy i mam 1.6 benzynę ---- to coś złego :?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez IrekD
            Co od kolegi "ASZUMNY" to lepiej aby wg Ciebie powstał klub OCP vel. TDI. Też chciałem Octę TDI brakło kasy i mam 1.6 benzynę ---- to coś złego :?
            Ale kolega ASZUMNY tez nie ma TDI (tak napisal) ,a stwierdzil fakt ze wiecej osob na forum ma wlasnie TDI(zna tylko usterki w dieslu) i z tad wlasnie opoznienie w odpisaniu na usterke w 1,6l benzynce. A przynajmniej ja tak to widze :roll:
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #7
              A przy okazji tego zagotowania płynu nie poszła ci uszczelka pod głowicą?
              Mi też kiedyś zagotował się płyn ( awaria teromstatu , golf 1.6 z przebiegiem 300 tyś)
              i potem płyn przedostawał się do oleju, uszczelke wymieniłem.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez IrekD
                Dzięki za dwie odp. Z wielkim ukłonem dla Maicroft może za bardzo przesadziłem ale wiesz pierwsza awaria, nerwy itp. ale już po i tak informacyjnie koszt naprawy 23 zł wymieniłem "teromosa" na polski odpowiednik i supper działa.
                Co od kolegi "ASZUMNY" to lepiej aby wg Ciebie powstał klub OCP vel. TDI. Też chciałem Octę TDI brakło kasy i mam 1.6 benzynę ---- to coś złego :?
                Ah nie sorry jezeli moja wypowiedz byla zrozumiana co kolwiek pejoratywnie , ja tez mam 1.6 + LPG i nie jest to nic złego. Ale nie wątpliwie zajrzeć warto na felcie (znaczy sie na watki o silniku 1.6, 75 KM ) w autokaciku.

                A dodatkowo na Volkswagen Technical Site

                Dużo cikawych instr. , gdyby nie ten akcent.....

                Pozdro.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X