Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tempomat

    GTA SA RULEZ :twisted: :diabelski_usmiech
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    tempomat

    octa bedzie moim pierwszym samochodem z tempomatem.
    jakie sa wasze doswiadczenia z tym urzadzeniem, czy rzeczywiscie korzysta sie z niego, czy to tylko taki gadget?
    pzdr!
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Powiem krotko i tak i nie. Z automatem to moze i bardziej, a tak wszystko zalezy czy sie komus spieszy i cisnie czy jedzie sobie spokojnie, wtedy tempomat mozna wykorzystac.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        A zeby go zamontowac do auta bez to trzeba cos przerabiać? Bo dźwignia z tempomatem w serwisie do OI kosztuje ok. 230 zł jak się nie mylę. Czy sa wszytskie kostki czy trzeba jakieś przewody ciągnąć? I trzeba go jeszcze VAGiem uaktywnic czy komp widzi go od razu? Bo w Audi miałem i powiem że czasami z niego korzystałem, jakas dalsza trasa w nocy ustawiasz i jedziesz, noga odpoczywa. Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Jest jeszcze wiazka do tego i uaktywnia sie wlasnie VAG-iem, tak mi cos swita.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Ja dokladalem oddzielnie i z tego co wiem dodatkowej wiazki nie kladli. Cos podobno programowali.
            Wiem, ze nie do wszystkich wersji silnikowych da sie dolozyc.

            Co do uzywania, to jak sie nie spiesze to uzywam. Fajnie wraca do zadanej predkosci po przyhamowaniu. Szczegolnie jak sie ma duzego niutona
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #7
              z tego co się orientuje to wraca do żadanej prędkości po przyspieszeniu ponad zaprog., naciśniecie hamulca wyłącza tempomat.
              z moich obserwacji wynika że w seryjnych autach tempomat wydobywa z silnika 100% możliwości - mój golf AHF (skradziony zresztą) najlepiej przyspieszał po wciśnięciu +, pozostawiając mi tylko zmianę biegów, w ciężarowym VOLVO FH12 420HP tylko "dusząc" + w cruise control mogę dostać max ciśnienie doładowania (2,2 bar) i totalne przyspieszenie, przy max wciśnieciu pedału gazu osiąga tylko 1,9 bar.
              ale jaja.

              [ Dodano: Sro 29 Cze, 05 02:56 ]
              a, tak w temacie to na polskich drogach CC niespecjalnie się przydaje. równa autostrada to jest miejsce dla auta z tempomatem.
              używanie tempomatu w gęstym ruchu jest nieuzasadnnione, w górach również jest nie ekonomiczne, lepiej osobiście poanować nad dawką paliwa i z głową "dokładać do pieca" gdy rzeczywiście warto.
              5,5l/100

              Komentarz


              • #8
                Po przyhamowaniu wtempomat sie wylacza, to logiczne. Jednak wcisniecie raz + i wraca do tylu co byl ustawiony.
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz


                • #9
                  k
                  5,5l/100

                  Komentarz


                  • #10
                    ja tez sie bardzo powaznie zastanawiam na zalozeniem tempomatu do swojej AHF ( przed facem).... fajnie, gdyby ktos jednoznacznie powiedzial, co potrzeba zeby zalozyc tempomat
                    bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                    Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                    Perfect service by DobryGrzesWawa

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Jackal
                      ja tez sie bardzo powaznie zastanawiam na zalozeniem tempomatu do swojej AHF ( przed facem).... fajnie, gdyby ktos jednoznacznie powiedzial, co potrzeba zeby zalozyc tempomat
                      Tak jak pisalem. Ja dokladalem w ASO i zaplacilem tylko za przelacznik i montaz. Tak wiec nei wydaje mi sie, zeby u Ciebie bylo cos wiecej potrzeba.
                      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                      STOP ECO-TERRORISM!

                      Komentarz


                      • #12
                        To ile zapłaciłeś za wszystko?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Forest
                          To ile zapłaciłeś za wszystko?
                          Jakies 260zl za "wajhe" i chyba ze 200zl za montaz. Z tym, ze to bylo ze dwa lata temu.
                          "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                          Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                          STOP ECO-TERRORISM!

                          Komentarz


                          • #14
                            Ale przy zwalnaniu do <60km/h jak mamy mniej niz 60km/h to on juz nie pamieta, tak to jakos wykapowalem kiedys.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Samiec
                              mam i uzywam na trasie Katowice-Wawa, jezeli cenisz sobie stala predkosc to sie przydaje a i stary gnat odciazam
                              1.9 TDI ATD KOMBI 4x4

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Purchawa
                                Wiem, ze nie do wszystkich wersji silnikowych da sie dolozyc.
                                Tempomat by mi sie przydal, bo czasami robie trasy poznym wieczorem, gdy drogi sa puste. Doszedlem jednak do wniosku, ze u mnie (AGU) nie da sie zalozyc, bo mam gaz "na lince".
                                O ile dobrze rozumiem pojecie pedal gazu "by wire" to jest to rozwiazanie w ktorym pedal gazu nie jest polaczony mechanicznie z przepustnica, a jedynie wysyla sygnal elektryczny (cokolwiek to znaczy). Wobec tego tempomat da sie zalozyc tylko do takich wersji (wymieniajac wajche i programujac). Musze sie jeszcze wypytac w ASO, ale jakos nie mam czasu zaleciec.
                                Wydaje mi sie to miec sens, chyba ze zle rozumiem pojecie "by wire"

                                Co wy na to??
                                O2FL RS | S2 | F2

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez tomek
                                  Wydaje mi sie to miec sens, chyba ze zle rozumiem pojecie "by wire"
                                  Co wy na to??
                                  pojecie rozumiesz dobrze, tylko czy w ktorychkolwiek octach jest takie rozwiazanie? :roll:
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    podobno wszystkie 1.8T oprocz AGU (czyli pierwszego, przed liftem) maja gaz "by wire".
                                    O2FL RS | S2 | F2

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      TDi też. Przynajmniej mój AGR :-).

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        na stronie poznanskiego dilera znalazlem taki obrazek i opisy:
                                        403 Forbidden

                                        403 Forbidden

                                        moze cos to komus pomoze. Sam sie zastanawialem nad czym stakim, ale .....gdzie mam tego uzywac w Polsce echh

                                        Oskar
                                        czarne kombi + Concord GA-401 + President WA27 + "747"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez oskar
                                          na stronie poznanskiego dilera znalazlem taki obrazek i opisy:
                                          Traoche drogo ,dokaldnie 100zl za drogo :roll:
                                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            bardzopodobnie kosztuje w aso i jest to zestaw montazowy-tezeba jeszcze podlaczyc pare kabelkow
                                            nie pomogl ani razu

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez owicz0
                                              bardzopodobnie kosztuje w aso i jest to zestaw montazowy-tezeba jeszcze podlaczyc pare kabelkow
                                              pewnie dlatego, że to strona poznańskiego ASO :lol: :lol: :lol:
                                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                              http://www.disi-tune.pl
                                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                              Był WRX
                                              Była Octa

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez owicz0
                                                bardzopodobnie kosztuje w aso i jest to zestaw montazowy-tezeba jeszcze podlaczyc pare kabelkow
                                                To jakos drogo ,bo w ASO w ktorym sie servisuje kosztuje 240zl.
                                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  PISALEM O ZESTAWIE MONTAZOWYM A NIE O PRZELACZNIKU...
                                                  nie pomogl ani razu

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X