Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja i jej serwis

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    2. Jak głośno pracuje u was sprężarka po włączeniu klimy
    nie slysze zadnej sprezarki ale powietrze leci wyraznie zimniejsze niz z zewnatrz czyli dziala, nie slysze bedac w aucie lub poza.
    :: O1 AXR Kombi

    Komentarz


    • #27
      ja jak walczam klime to widze tylko wieksze zuzycie paliwa i silnik lekko glosniej chodzi (wieksze obciazenie) ale sprezarki nie slysze
      pzdr

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez aldam
        Jak głośno pracuje u was sprężarka po włączeniu klimy
        nie powinienes jej slyszec jesli jest inaczej to niestety do wymiany lozysko,
        Zamieszczone przez JPS1972
        Gdy wymienia się czynnik to i od razu wymienia się ten olej.
        Jak rozmawialem z gosciem od klimy to powiedzial ze nowoczesne urzadzenia potrafia przy spuszczaniu z ukladu odseparowac olej od "nastepcy freonu" a nastepnie po uzupelnieniu tego co brakuje z powrotem wtloczyc do ukladu, ciekawe ile w tym prawdy i czy bardziej chodzi o ponowne napelnienie starym olejem czy czynnikiem chlodzacym. Ponoc podczas tej czynnosc nastepuje rowniez odgrzybienie.
        nasza droga: www.wpzs.pl

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez chester121
          ja jak walczam klime to widze tylko wieksze zuzycie paliwa i silnik lekko glosniej chodzi (wieksze obciazenie) ale sprezarki nie
          Może i u mnie poprosu silnik głośniej chodzi, muszę się wsłuchać.

          Zamieszczone przez Jabar1975
          nie powinienes jej slyszec jesli jest inaczej to niestety do wymiany lozysko
          Co to za łożysko? Orientujecie się ile to kosztuje?
          Audi A4 1.8TFSI

          Komentarz


          • #30
            jabar to prawda jeżli chodzi o pierwszą część . nowocześne urządzenia do serwisowania klimy odsysają stary czynnik chłodzący /r134/ wraz z olejem , separują olej od czynnika, ważą ilość odessanego czynnika , oczyszczają go , uzupełniają jego ubytek / ewentualny/ ,dodają nowy olej a także sprawdzają szczelność układu klimatyzacji i / niektóre/ oczyszczają go.
            ale , mój drogi , nie odgrzybiają. są to dwie różne cznności . oczyszczanie klimatyzacji polega na oczyszceniu układu przewodów w których pracuje czynnik wraz z olejem z ewntualnch osadów i brudów , a odgrzybianie klimy polega na oczyszczeniu / odgrzybieniu / całego układu wentylacyjnego wewnątrz samochodu przez który przepływa powietrze /schłodzone prze klimę lub nie /. koniec , za jakieś niedopatrzenia przepraszam z góry / bo jak napisałem dopiero zaczynam :roll: / ale jestem gościem który zawsze robi wszystko dokładnie , tak jak instrucja napisała i chyba napisałem wszystko co wiem na dzień dzisiejszy . leszek
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • #31
              a mi klima raczej nie działa nie wiem dlaczego..tak jakby wogole nie właczala sie sprezarka... jak to sprawdzic?? gdzie to widac?? co to moze byc.... :cry:
              były:
              L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
              Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
              jest:
              Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

              Komentarz


              • #32
                pyza99, wlacz silnik otworz drzwi i wlacz klime, jak sie dobrze wsluchasz to powinienes uslyszec jak sie wlacza sprezarka. Najlepiej podjedz do jakiegos serwisu zajmujacego sie klima.
                Nie wiem jak ASO sobie radzi z klima, bo jeszcze nic nie robilem ale teraz maja promocje na serwis klimy http://skoda.pl/promocje/klimatyzacja/
                :: O1 AXR Kombi

                Komentarz


                • #33
                  sprawdz czy ci np. wlaczaja sie wentylatory na chlodnicy
                  aha sprawdz jakie masz chwilowe spalanie podczas wlaczenia klimy, powinno mocno wrosnac (zalacza sie sprezarka)

                  jesli nic nie bedzie sie dzialo, to albo massz uszkodzony czujnik temperatury ( i komp mysli ze jest nadal ponizej 5st C
                  albo niestety padla ci klimia

                  pzdr

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Pulse
                    pyza99, wlacz silnik otworz drzwi i wlacz klime, jak sie dobrze wsluchasz to powinienes uslyszec jak sie wlacza sprezarka. Najlepiej podjedz do jakiegos serwisu zajmujacego sie klima.
                    Nie wiem jak ASO sobie radzi z klima, bo jeszcze nic nie robilem ale teraz maja promocje na serwis klimy http://skoda.pl/promocje/klimatyzacja/
                    Ja ostatnio robiłem przegląd w salonie VW/Audi : "Rowiński-Wajdemajer" w Piasecznie ( mają autoryzację Skody ). Jakby co to polecam.

                    pozdrawiam
                    Jarek
                    Jarecki
                    Octavia II, 2.0 TDI, Elegance

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez jarek_wt
                      VW/Audi : "Rowiński-Wajdemajer" w Piasecznie ( mają autoryzację Skody ). Jakby
                      hehe to chyba skoda ma autoryzacje VW

                      :diabelski_usmiech sorki za OT

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez jarek_wt
                        Ja ostatnio robiłem przegląd w salonie VW/Audi : "Rowiński-Wajdemajer" w Piasecznie ( mają autoryzację Skody ). Jakby co to polecam.
                        Co dokładnie robiłeś tam z klimą?
                        Jakie koszta?
                        Pozdrawiam
                        Audi A4 1.8TFSI

                        Komentarz


                        • #37
                          No i bezpiecznik sprawdź.
                          srebrna O2 1.9 TDI BXE Ambiente, '06

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez chester121
                            Zamieszczone przez jarek_wt
                            VW/Audi : "Rowiński-Wajdemajer" w Piasecznie ( mają autoryzację Skody ). Jakby
                            hehe to chyba skoda ma autoryzacje VW

                            :diabelski_usmiech sorki za OT
                            Nie bardzo cię rozumiem ?????
                            Wpierw ( od dawien dawna ) był salon i serwis samochodów VW i Audi, a po wybudowaniu nowej siedziby autoryzowali się u Skody.
                            I teraz wszyscy doradcy serwisowi paradują w ubrankach Skody, zresztą całkiem gustownych
                            Jarecki
                            Octavia II, 2.0 TDI, Elegance

                            Komentarz


                            • #39
                              Link zauwazyłem ze sprezarka raz mi sie włacza a raz nie :? rzeczywiscie jak działa to spalanie na postoju wzrasta do ok 0,9 normalnie 0,4.. ale dlaczego zaz działa a raz nie?? mysle ze bez serwisu sie niestety nie obejdzie... ktos miał podobny przypadek?
                              były:
                              L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
                              Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
                              jest:
                              Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez jarek_wt
                                Zamieszczone przez chester121
                                Zamieszczone przez jarek_wt
                                VW/Audi : "Rowiński-Wajdemajer" w Piasecznie ( mają autoryzację Skody ). Jakby
                                hehe to chyba skoda ma autoryzacje VW

                                :diabelski_usmiech sorki za OT
                                Nie bardzo cię rozumiem ?????
                                Wpierw ( od dawien dawna ) był salon i serwis samochodów VW i Audi, a po wybudowaniu nowej siedziby autoryzowali się u Skody.
                                I teraz wszyscy doradcy serwisowi paradują w ubrankach Skody, zresztą całkiem gustownych
                                chodzilo mi o to ze skoda jest wykupiona przez VW wiec VW ma wieksze prawa do skody niz skoda :wink:

                                wiec jak moze pracownik autoryzowac swojego szefa

                                jak szef bedzie chcial cos to sam to sobie wezmie bez pytania
                                hehe

                                widac wlasnie ladnie to w produkcji superB'a skoda nie wypuscila wersji kombi bo VW jej nie pozwolil (wtedy juz drastycznie spadla by sprzedaz pasatow)

                                Komentarz


                                • #41
                                  jabar , sorki umknęło mi. kupiłem urządzenie firmy waeco , to o którym pisałeś że jest webasto .

                                  jps , jak można wiedzieć ile chcieli w serwisie za ultradżwięki?
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    220 pln + filtr
                                    Ale ja jadę do Webasto (Łomianki). Tam zrobią za 150, ale filtr ja mam dostarczyć.
                                    Pozdrawiam
                                    Jacek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez JPS1972
                                      220 pln + filtr
                                      Ale ja jadę do Webasto (Łomianki). Tam zrobią za 150, ale filtr ja mam dostarczyć.
                                      JPS1972, napisz gdzie to w Łomiankach,mam po drodze to może tez bym skorzystał

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Łomianki, ul. Warszawska 205 WEBASTO.
                                        Trzeba się zapisywać i mieć własny filtr kabinowy. Trwa to około 2 godzin (podobno).
                                        Pozdrawiam
                                        Jacek

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          w instrukcji obsługi urządzenia pisze że do odgrzybiania klimy prz pomocy urządzei waeco nie jest wymomntowywanie filtra p/płkowego a więc również :?: jego wymiana , tak sądzę. ale dla serwisu zawsze parę groszy więcej...../ oczywiście mogę się mylić , bo jestem jeszcze trochę zielony / . leszek

                                          neck , jśli to czytasz to internet chodzi nia działce i ijutro spróbj e coś skrobnąć , oczywiście jak będę w stanie :szeroki_usmiech
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez JPS1972
                                            Łomianki, ul. Warszawska 205 WEBASTO.
                                            Trzeba się zapisywać i mieć własny filtr kabinowy. Trwa to około 2 godzin (podobno).
                                            THX

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X