Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylnia szyba...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tylnia szyba...

    Zamieszczone przez Martinez
    Pytanie 3: Czy przy wymianie oleju co 15 kkm zauważacie jakieś ubytki oleju?
    U mnie ubywa jak dlugo latam z maksymalna predkoscia i tak dolewam moze 300ml od przegladu do przegladu. U mnie jest tak ze im olej bardziej zuzyty to mniej go ubywa :shock:
    RS BLUE

  • #2
    Tylnia szyba...

    Da rade wyciac tylnia szybe i wkleic ja ponownie? Zastanawiam sie nad przyciemieniem szyb metoda piecowa ,a w tedy trzeba wymontowac wszystkie szyby.
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #3
      a niby dla czego mialo by sie nie dac?

      Komentarz


      • #4
        Da rade wyciac tylnia szybe i wkleic ja ponownie? Zastanawiam sie nad przyciemieniem szyb metoda piecowa ,a w tedy trzeba wymontowac wszystkie szyby.
        Przerabiałem to w poprzednim aucie Clio i dało rade bez problemu wiec w Octavi tez musi sie dać . Chyba samemu niechcesz jej wycinac tylko zostawisz to specjalistą :wink:
        Leon Top Sport 1.8T ale next bedzie Octavia II TDI

        Komentarz


        • #5
          Mialem stluczkie (najechala na mnie kobieta) do wymiany byla kalpa i ASO zmienilo ja i stara szybe(byla cala) na nowa. Poniewasz cyt "wedlug technologi skody tylnia klape trzaba wymienic wraz z szyba ,bo stara szyba nie nadaje sie do ponownego wklejenia itp". A PZU mi za ta szybe nie chce kasy zwrucic ,bo w swoich programach maja ze ja sie da zmienic. I z tad moje watpliwosci.
          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

          Komentarz


          • #6
            Kwestia ubezpieczen jest brutalna, ale jak naprawiales auto to powstal kosztorys w ktorym bylo wyszczegolnione co trzeba naprawic wymienic. Obie strony go widze zaakceptowaly bo ASO wykonalo naprawa a PZU wydalo zgode (przynajmniej ostatnia naprawe zderzaka w ten sposob zalatwialismy). Druga sprawa widze ze poszedles chyba na wariant PZU wyplaca kase a Ty naprawiasz, inaczej to Ty oddajesz auto do ASO oni wystawiaja fakture po tej wstepnej wycenie i w zaleznosci od wariantu jaka umowe ma ASO czy oni naprawiaja bezgotowkowo czy nie to albo oni "pokrywaja" koszt naprawy i PZU im zwraca, albo Ty placisz wysylasz fakture do PZU i oni Tobie zwracaja.

            Mamy zderzak z czujnikami cofania. Okazalo sie ze jeden czujnik byl uszkodzony, ale jak sie okazalo je nie wymienia sie na czesci po jednym tylko jako calosc i ubezpieczyciel wyplacil calosc (dokladnie to byla chyba Samopomoc - ubezpieczyciel sprawcy). Jeszcze zwrocili za koszt wypozyczenia na 3 dni auta zastepczego bo ASO nie spieszylo sie z naprawa.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Druga sprawa widze ze poszedles chyba na wariant PZU wyplaca kase a Ty naprawiasz, inaczej to Ty oddajesz auto do ASO oni wystawiaja fakture po tej wstepnej wycenie i w zaleznosci od wariantu jaka umowe ma ASO czy oni naprawiaja bezgotowkowo czy nie to albo oni "pokrywaja" koszt naprawy i PZU im zwraca, albo Ty placisz wysylasz fakture do PZU i oni Tobie zwracaja.
              Ja wziolem kosztorys i poszedlem do ASO ,ale ASO nie chcialo sie zgodzic na bezposrednie rozlicznie z PZU. A wiec tak ja place ASO za naprawe kwote brutto,ide do PZU z fakturami a oni zwracaja mi kwotte netto(auto na firme ,ubezbieczone na kwote netto itd). Kase wyplacili ale bez ceny szyby(652zl brutto).
              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

              Komentarz


              • #8
                Hmm jesli kase juz odebrales to juz chyba za pozno. Mogles nie zgodzic sie z wycena PZU powolac bieglego ktory za drobna oplata napisalby ze szyba jest do wymiany a koszt jego uslugi rowniez podlegal by wtedy rozliczeniu.

                Samej wersji warsztatowej nie poruszam bo nie wiem jak wyglada proces technologiczny naprawy.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Mialem stluczkie (najechala na mnie kobieta) do wymiany byla kalpa i ASO zmienilo ja i stara szybe(byla cala) na nowa. Poniewasz cyt "wedlug technologi skody tylnia klape trzaba wymienic wraz z szyba ,bo stara szyba nie nadaje sie do ponownego wklejenia itp". A PZU mi za ta szybe nie chce kasy zwrucic ,bo w swoich programach maja ze ja sie da zmienic. I z tad moje watpliwosci.
                  IMHO to ASO chyba coś kreci , miałem podobną sytuację z Superbą mamuski :wink: jakis sk%^$^$n podczas wyłamywania szyby w celu kradieży radia :evil: uszkodził boczny słupek i ASO na to ze trzeba wymienić całe drzwi :shock: :shock: dobrze ze byłem przy tym i zabiłem ich śmiechem :twisted: ponieważ wystarczyło wymienic tylko ten słupek koszt cos koło 200zł i zero sladu . Myśle ze gdyby mnie przy tym niebyło to ładnie by sobie zarobili z 2000 zł jak nic , czasami chyba liczą na naiwnośc klienta :? !!! Nie mowie ze w twoim przypadku może byc podobnie ale hmm.... kto wie ??? Na twoim miejscu zadzwonił bym do innego ASO i dokładnie sie popytał co i jak ??!!
                  Leon Top Sport 1.8T ale next bedzie Octavia II TDI

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Hmm jesli kase juz odebrales to juz chyba za pozno. Mogles nie zgodzic sie z wycena PZU powolac bieglego ktory za drobna oplata napisalby ze szyba jest do wymiany a koszt jego uslugi rowniez podlegal by wtedy rozliczeniu.
                    Musialem kase odebrac bo jak by nie bylo to ponad 5tys zl z mojej kieszeni by unich lezalo nadal czyli juz z ponad 3 miechi. Mam od nich pismo ze wyplate za szybe rozpatrza w pozniejszym terminie. 2 ponaglenia im juz poslalem i zobaczymy jak bedzie.

                    [ Dodano: Pon 01 Lis, 04 16:06 ]
                    Zamieszczone przez Skotniol
                    IMHO to ASO chyba coś kreci , miałem podobną sytuację z Superbą mamuski :wink: jakis sk%^$^$n podczas wyłamywania szyby w celu kradieży radia :evil: uszkodził boczny słupek i ASO na to ze trzeba wymienić całe drzwi :shock: :shock: dobrze ze byłem przy tym i zabiłem ich śmiechem :twisted: ponieważ wystarczyło wymienic tylko ten słupek koszt cos koło 200zł i zero sladu . Myśle ze gdyby mnie przy tym niebyło to ładnie by sobie zarobili z 2000 zł jak nic , czasami chyba liczą na naiwnośc klienta :? !!! Nie mowie ze w twoim przypadku może byc podobnie ale hmm.... kto wie ??? Na twoim miejscu zadzwonił bym do innego ASO i dokładnie sie popytał co i jak ??!!
                    hm.. napewno ktos zawinil i to nie bylem ja Wsumie sami zadecydowali o wymianie szyby . Stara szybe ogladlem i gosciu tlumaczyl dlaczego nie da sie jej wkleic ponownie itp.
                    Chyba na dniach zadzwonie do paru ASO. Na moje to PZU jesli nawet zawinilo ASO to powino wypalcic kase za szybe i sie powinni sami domagac roszczen od ASO.
                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                    Komentarz


                    • #11
                      A jak auto masz w miare mlode a naprawa z tego co piszesz kosztowala 5 tys zl to napisz im jeszcze ze oprocz tego bedziesz domagal sie odszkodowania za utrate wartosci auta (bo bylo bite - przeciez otarcie czy wgniecenie to tez uszkodzenie) moze im pomoc to w mysleniu. 5 tys to jest jakies 6-10% wartosci auta a wiec troche to jest.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        A jak auto masz w miare mlode a naprawa z tego co piszesz kosztowala 5 tys zl to napisz im jeszcze ze oprocz tego bedziesz domagal sie odszkodowania za utrate wartosci auta (bo bylo bite - przeciez otarcie czy wgniecenie to tez uszkodzenie) moze im pomoc to w mysleniu. 5 tys to jest jakies 6-10% wartosci auta a wiec troche to jest.
                        Dokladnie moge sie w razie jakiejs sprawy domagac ,poniewaz auto nie mialo roku. A po naprawie nigdy nie wrucilo do stanu z fabryki ,poniewaz tylni pas byl wspawyany nowy ,a nie da sie go wspawac jak w fabryce. Jak ktos zajrzy tam gdzie jest kolo zapasowe to zobaczy ze byl zmieniany. A 5 tysiakow to byla kwota netto jaka ja odebralem bez ceny szyby.Wiec to ponad 10% wartosci auta.
                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X