Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony 16" indeks V - na Lato

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony 16" indeks V - na Lato

    Link


    uwaga ! ...kamienie lecą :P
    Error 404 (Not Found)!!1


    ouch...
    Link

  • #2
    Opony 16" indeks V - na Lato

    Elo.
    Jakie możecie polecić opony w/w w temacie. (letnie :wink: )
    Zaznaczam że przebieg na takich oponach w sezonie może dojść do 50tyś km.
    Jak tak szukam na necie, to ceny są rożne.
    Proszę o odpowiedzi użytkowników różnych oponek 16" w rozmiarze 205/50/16.

    Pozdrawiam
    Tymon
    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
    BMW serii 3... Radość z jazdy.

    Komentarz


    • #3
      Bringestone Turanza 105/45 albo 50/16 - już 3 sezon będą jeżdżone a nie widać prawie śladów zużycia. Dobrze odprowadzają wodę i samochód dobrze trzyma sie drogi
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        jest zasada ze dobre opony szybko sie zuzywaja
        ja jezdze na michalkach i starczaja mi gora na 30kkm
        ale naprawde auto jak po sznurku w kazdych warunkach
        opony ktore nie wykazuja zniszczeni( bieznik nie maleje) sa poprostu kiepske
        mozna latwo to sprawdzic patrzac np na zawodowcow w F1 tam oponki wytrzymuja kilka km i sa do wymiany ale za to auto sie trzyma jak przyklejone

        opony ktore starcza na 50kkm dobrych niestety nie ma :|

        Komentarz


        • #5
          Turanza - naprawde sa niezle!
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            ja też śmigam na Turanzach od nowości, teraz już będzie 3 sezon i uważam, że są do kitu. Co mi się w nich niepodoba to fakt, że np przy wjeździe w kałużę przy większej prędkości(czytaj 80 km/h) autko zaczyna pływać. Rezultat jest taki, że nie ufam tym oponom i zawsze jak widzę wiekszą kałużę to staram się jak najbardziej zwolnić. Nie wiem, może nie jest wina opon a samego zawieszenia skody. W rodzienie jest 307 na dunlopach i tam nie mam nigdy żadych oporów w takich sytuacjach. W zasadzie można by sie było do tej wady przyzwyczaić ale kolejna sprawa, która mi się nie podoba to fakt, że te opony są strasznie głośne, na zimę mam Micheliny Alpin 2 i one są extra ciche przy tych Turanzach. Jak będe zmieniał oponki to napewno nie na Bridgestone Turanza.
            Pozadrawiam

            Komentarz


            • #7
              polecam Goodyear Hydragrip rewelacja na mokrym,
              jeździłem na takich 1,5 sezonu i byłem BARDZO zadowolony k
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Basel
                ja też śmigam na Turanzach od nowości, teraz już będzie 3 sezon i uważam, że są do kitu...
                cholera, zupelnie inne wrazenia :?: :!: :roll:
                moze juz czas na zmiane :?:
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Polecam Bridgestone RE720. Naprawde dobre .
                  A jakie macie zdanie o Yokohama-ch? Różne są opinie... :roll:
                  było 172/338 by MT a jest 241/310 i 4x4 :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Polecam yokochamki model 539 na suchym rewelacja, na mokrym trochę gorzej. Mi wystarczyły na dwa sezony ( najtrwalsze opony na jakich jedziłem do tej pory :diabelski_usmiech ). Rozmiar 195R15.
                    - No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu.Kulturalnie, ale pchać. o. Rydzyk

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak podajecie opinie o jakis oponie podawajcie dokladny rozmiar. Opony tego samego modelu, ale o roznych wymiarach moga roznic sie bardzo wlasciwosciami jezdnymi, szczegolnie na mokrym :idea:
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maicroft
                        Jak podajecie opinie o jakis oponie podawajcie dokladny rozmiar. Opony tego samego modelu, ale o roznych wymiarach moga roznic sie bardzo wlasciwosciami jezdnymi, szczegolnie na mokrym :idea:
                        Już się poprawiam :wink:

                        205/55/16
                        było 172/338 by MT a jest 241/310 i 4x4 :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Nexus pisze o nastepczyniach modelu Ventura. Ja na Good Yearach Ventura zrobilem Golfem okolo 40 tys w ekstremalnych warunkach, tzn. jazda z duza szybkoscia w zakretach i nie tylko, czesto na granicy przyczepnosci. Naprawde super opony. A skoro HydraGrip maja byc ich nastepcami i co wiecej maja byc lepsze, to jestem jak najbardziej za HydraGrip. Poprzednie Ventury nie odczuwaly kaluz, czy hamowania na wodzie. Czesto specjalnie prowokowalem poslizg, ale mnie nie zawiodly. Acha i nie zabkowaly, scieraly sie bardzo rowno i nie wybulwilo ich mimo ze mialem 195/50 R15 i nabite non stop 2,5 atm.
                          PS. Kupilbym je teraz gdyby mi nie wcisneli michelinek na alusach jak kupowalem auto :evil:
                          Była O1 jest F2.

                          Komentarz


                          • #14
                            u mnie Turanza 205/55 16 natomiast wspomniane Miecheliny Alpin 2 to oczywiście 195/65 15. Auto to Octavia I. Może i te Turanzy w Octavii II są extra, wkoncu zawieszenia w tych dwoch autach troche się różnią
                            :roll:

                            Komentarz


                            • #15
                              A czy czasem Alpin to nie zimówki :?: :roll:
                              Hm.. moj błąd.
                              Już zmieniam info w temacie, chodzi mi o opony LETNIE.

                              Pozdrawiam i dziękuje za opinie.
                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                              Komentarz


                              • #16
                                oczywiście, że Alpin to zimówki tylko co chciałem przekazać, że Bridgestone Turanza 205/55 16 są głośniejsze od zimowych Michelinów 195/65 15 i dlatego ich nie polecam
                                pozdrawiam

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja jezdze na Michalach Primacy 205 55 r16 rewelacja (przejechalem na nich 40 tys i sa jeszcze w bardzo dobrym stanie) Nie wiem czemu chester twierdzi ze dobre opony sie szybko zuzywaja???? jestem odmiennego zdania!!!!
                                  Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    juz ci mowie
                                    zeby opona dobrz sie trzymala drogi musi wystepowac duze tarcie miedzy opona a nawierzchnia, i to ono (tarcie) zmusza gume zeby zostala na asfalcie (cieplo, oraz sily dzialajace w kierunku toru jazdy)

                                    dobra mieszanka gumy (ktora zapewnia dobre tarcie opony o nawierzchnie)
                                    nie jest wcale takie proste trzeba znalezc kompromis miedzy przyczepnosica a zuzyciem

                                    w formule 1 nie ma takich problemow tam opona musi miec przyczepnosc jej zywotnosc jest drugozedna dlatego podczas wyscigu opony wymienia sie kilka razy
                                    a zauwaz ze bolidy nie pala gum :wink:

                                    [ Dodano: Wto 07 Mar, 06 00:40 ]
                                    P.S. polecam przejechac sie na michelionkach Energy 205,55,15
                                    starcza na 30kkm ale wrazenia z jazdy bezcenne k

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Basel
                                      u mnie Turanza 205/55 16
                                      :shock: moje auto wyjechało z salonu na Turanzach ER30 205/55/16 w indexie W i uważam że to naprawdę bardzo dobre opony :!: a jeżdżę naprawdę ostro :twisted:
                                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                      http://www.disi-tune.pl
                                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                      Był WRX
                                      Była Octa

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X