Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik poziomu plynu...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik poziomu plynu...

    NICE . A co to za żaróweczki?
    RS BLUE

  • #2
    Czujnik poziomu plynu...

    Jak juz pisalem w innym poscie ubylo mi nieznacznie plynu ze zbiorniczka wyrownawczego z ukladu chlodzenia. Wczoraj z rana odpalilem auto i zapalila mi sie kontrolka ze jest malo plynu w ukladzie ,ale poziom plynu nie zszedl ponizej kreski minimum(plyn jest tak ze ok0,5cm nad kreska).Czy ta kontrolka nie zapala sie zbyt wczesnie?
    W pierwszej chwili myslalem ze padl czujnik ,ale po rozgrzaniu ,zagasilem auto i po ponownym rozruchu kontrolka gasnie.

    Tu miala byc fotka ale cos mi nie wychodzi wklejenie
    Jak cos to jest w Albumie.
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #3
      płyn chłodzący ma to do siebie że wraz ze wzrostem temperatury ...zmienia swoją objętość. Zrobiło się zimno i stało sie go za mało. Wystarczy uzupełnić ok 100-150g i problem zaniknie. Jeśli przelejesz poziom to po rozgrzaniu płyn zostanie wyrzucony na zewnątrz.

      A tak na marginesie...kiedy sprawdzaliście poziom płynu w swoich autach i jego gęstośc??
      Pogromca mitów...o pieknych koniach

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Master's
        płyn chłodzący ma to do siebie że wraz ze wzrostem temperatury ...zmienia swoją objętość. Zrobiło się zimno i stało sie go za mało. Wystarczy uzupełnić ok 100-150g i problem zaniknie. Jeśli przelejesz poziom to po rozgrzaniu płyn zostanie wyrzucony na zewnątrz.

        A tak na marginesie...kiedy sprawdzaliście poziom płynu w swoich autach i jego gęstośc??
        Hm..ale mi chodzilo o to czy czujnik nie powinien reagowac jak poziom plynu bedzie nizszy np. bedzie na kresce minimum lub ponizej ?
        Jutro jade dokupic koncentratu ,wiec sie doleje.
        Ja sprawdzam poziom za kazdym razem jak maske unosze
        A gestosci to jeszcze nie sprawdzalem bo za mlode auto.
        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

        Komentarz


        • #5
          Ja zaobserwowałem ze na czujnik ten ma wpływ gęstość płynu chłodniczego.

          Generalnie to nie jest zaden czujnik tylko dwa druty zanurzone w płynie które zwieraja masę auta i wysyłają ją do szafy. Jeśli zabraknie tej massy to świeci lampka. Jeśli elektrody sa zanurzone w plynie zamknięty jest obwód elektryczny. Wyskalowanie poziomu zbiorniczka ma charakter bardziej oriętacyjny
          Pogromca mitów...o pieknych koniach

          Komentarz


          • #6
            Hej, ja ostatnio miałem sytuacje z płynem, że jak temperatura otoczenia wynosiła ok 0 stopni lub poniżej, załączała mi sie kontrolka płynu w zbiorniczku, stan ok, a lampka świeci, przyczyną były elektrody w zbiorniczku, które dawały dziwny sygnał przy niskich temperaturach, zbiorniczek wymieniony i wszystko gra
            A już się bałem
            "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
            Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
            Pionek znów gra.......

            Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
            www.dynosoft.pl

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Luca
              Hej, ja ostatnio miałem sytuacje z płynem, że jak temperatura otoczenia wynosiła ok 0 stopni lub poniżej, załączała mi sie kontrolka płynu w zbiorniczku, stan ok, a lampka świeci, przyczyną były elektrody w zbiorniczku, które dawały dziwny sygnał przy niskich temperaturach, zbiorniczek wymieniony i wszystko gra
              A już się bałem
              Odwiedzilem ASO po patrzyli nic nie znalezli :wink: dolali koncentratu(15zl 1l) i teraz czekam na wieksze mrozy ,jak sie zapali kontrolka znowu to na przegladzie zbiornik tez idzie w kosz

              [ Dodano: Sro 30 Mar, 05 17:22 ]
              Dzisja podlugiej dyskusji(nie potrafia stwierdzic ,bo nie ma mrozow itp) wymienili na nowy Miejmy nadzieje ze bedzie oki
              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X