Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki płyn do chłodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki płyn do chłodnicy

    endriu, nic dodać nic ująć. Ciekawi mnie tylko jaki smar zastosowałeś (sam mam pewne doświadczenia).
    Co do podszybia to pierwsze przed laty zepsułem niestety wyciągając Twoją metodą (część od strony pasażera). Po prostu rozerwałem plastik a nie wyszło. Teraz zaczynam od zewnętrznych krawędzi.
    Swoją drogą jest to rozwiązanie konstrukcyjnie do dupy. W 7 letnim aucie przy regularnych wymianach filtra p.pyłkowego i demontażach mechanizmu wycieraczek połowa mocowań (tych wklejonych pod szybę) w które się wciska podszybie jest rozwalona. Mojej winy w tym mało- głównie serwisy i pierwszy właściciel.
    Myślałem o zastosowaniu starej wersji mocowanej na klipy ale zdaje się ma inny kształt, niestety

  • #2
    Jaki płyn do chłodnicy

    Polecacie jakiś? Jaki był zalany fabrycznie?

    Komentarz


    • #3
      G12 koncentrat sa tez w duzych opakowaniach, 1l kosztuje ~18zl
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        G12 to jest model konkretnego producenta czy tak go zwą po prostu

        Komentarz


        • #5
          Kiedyś wymieniałem chłodnicę w poprzednim autku zalałem Petrygo do chłodnić aluminiowych. Bez problemów. Tylko litr tego Petrygo widziałem teraz po 11 zł więc można dokupić ten ori.
          Audi A4 1.8TFSI

          Komentarz


          • #6
            polecam orginalny
            TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

            Zobacz fotoblog

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez karmel
              polecam orginalny
              to znaczy który

              Komentarz


              • #8
                Oryginalny, czyli płyn G12 pomarańczowy - z tego co wiem już nie produkowany lub G12+ różowo fioletowy. To jest nazwa płynu, zalewanego fabrycznie w autach grupy VW. Kupić go można także w innych sklepach z częściami, nie tylko w salonach. Jest dobry, a przy tym relatywnie tani (tańszy od większości markowych płynów) więc niema powodu aby go nie stosować.
                Aha, producent zapewnia, że tego płynu nie trzeba wymieniać, jednak ze względu na niski koszt wymiana co 2-3 latka nie zaszkodzi.
                przykładowy link: Link
                OCTAVIA '01

                Komentarz


                • #9
                  nie trzeba wymieniać tego płynu, a to dobre, jak producent mówi, to prawa fizyki nie działają, a może ta rada producenta jest skierowana do tych co kupuja nowy samochód co 3 lata, ci producenci to jednak zabawni są, uśmiałem się po pachy

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak juz o plynie chlodniczym jest ,to ile litrow wchodzi do ukladu w TDI ? :roll:

                    [ Dodano: Pią 28 Kwi, 06 11:49 ]
                    Zamieszczone przez maciek
                    przykładowy link: Link
                    Cena calkiem fajna ,bo to koncentrat ,mnie w ASO skasowali 18zl za niego. A teraz w ASO czesto sprzedaja w tej cenie nie koncentrat ,a gotowy plyn :? Wyglada praktycznie tak samo :roll: wiec trzeba czytac co daja
                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                    Komentarz


                    • #11
                      kurcze 20 zeta koncentrat G 12+ 1 litr a rozcieńcza się 1:1? tak mi powiedzieli

                      co do pojemności układu chłodzenia w TDI: to w książeczce z danymi technicznymi mam napisane 6,5-8 litra i do każdego silnika jest tak napisane

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X