Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mocowanie IC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mocowanie IC

    Zamieszczone przez Nexus6
    nie można generalizować, mógłbyś przezyć szok jak graja np. niektóre modele Kenwooda
    i wtedy cała Twoja teoria lezy i kwiczy
    i tu sie zgadzam w calej rozciągłości

    [ Dodano: Czw 20 Lip, 06 12:51 ]
    mikolaj, gdzie wyczesałeś te SINUSLIVE? kupiłeś unas w kraju?

  • #2
    mocowanie IC

    Moja octa miala dzis spotkanie z psem. Mimo ze byl maly to zdolal przed smiercia zrobic niezla demolke -zniszczyl zderzak i urwal z gornego mocowania intercooler tak ze wypadla rura wylotowa. I teraz mam pytanie czy to gorne mocowanie IC jest elementem integralnym IC czy moze wymiennym? Jesli tak to czy ktos dysponuje numerem fabrycznym tej czesci (motor AGR) oraz moze przyblizony koszt
    Planujesz wakacje w Ustce?
    zobacz -> http://www.wenus.tp1.pl/

    Komentarz


    • #3
      Tak górne mocowanie i wyprowadzenie od góry to jedna całość wykonana z jakiegoś twardego plastiku. U mnie miałem też urwane to mocowanie ale dało się je zreanimować. Używany IC na allegro to wydatek od ok. 200zł. Jeżeli urwałeś IC to też poszła osłona-rura kierująca powietrze od kratki w zderzaku do żeberek chłodnicy (na rysunku element 16).dołączam rysunek
      Załączone pliki
      Octavia 00' 1,9 TDI SLX

      Komentarz


      • #4
        dzieki za schemat, jednak po demontazu sie okazalo ze ow element nie jest wymienialny i trzeba caly Intercooler wymieniac, a wystarczylo zeby jakis baran pomyslal i zrobil mocowanie metalowe :evil: Wyjechalem na majowke i utknalem w Barlinku kolo Gorzowa jutro wybieram sie z kuzynem na wycieczke do Szczecina. Zna ktos moze jakies adresy z czesciami (oprocz ASO) moga byc okolice

        PS. Czy to normalne zeby w IC byl olej?
        Planujesz wakacje w Ustce?
        zobacz -> http://www.wenus.tp1.pl/

        Komentarz


        • #5
          Nie, nie jest to normalne, może być coś z turbiną...
          Powered by DynoSoft
          286 KM i 549 Nm
          www.leonclub.pl

          Komentarz


          • #6
            to co robic z tym? jezdzic poki turbina sie nie wylozy?
            Planujesz wakacje w Ustce?
            zobacz -> http://www.wenus.tp1.pl/

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Bareq
              PS. Czy to normalne zeby w IC byl olej?
              Spokojnie, w intercoolerze zawsze jest troche oleju, który zbiera się z odmy, to zupełnie normalne.
              OCTAVIA '01

              Komentarz


              • #8
                Przeważnie po pewnym czasie turbinka zaczyna minimalnie puszczać olej. Część oleju zasysają cylindry. IC jest w najniższym miejscu układu i olej powoli ze ścianek zaczyna tam spływać. Układ jest szczelny więc się tam zbiera. Ostatnio czyściłem taki IC- olej znalazł ujście na łączeniu dolnego wyprowadzenia z żeberkami chłodnicy. Pęd powietrza powodował że wydostający olej bryzgał na błotnik - na błotniku było widać drobne kropeli oleju Przebieg ponad 200tyś, nigdy wcześniej nie był ruszany IC, od wymiany do wymiany silnik bierze ok.0,5l oleju, okolice turbiny zaślimarżone olejem. Po wyjęciu IC wylałem ok. pół szklanki oleju. Od tego czasu spokój. Uważam że jeżeli jest duży przebieg silnika i minimalnie bierze olej to specjalnie nie ma się co martwić. Oczywiście zawsze istnieje prawdopodobieństwo że turbina nagle może puścić dużo oleju który zostanie wessany do cylindrów, silnik dostanie dodatkowe paliwo- zacznie się nagle rozpędzać, turbinka się jeszcze bardziej rozkręci wtłaczając jeszcze więcej powietrza z olejem, aż się silnik rozleci od obrotów lub zatrze od braku oleju.
                Octavia 00' 1,9 TDI SLX

                Komentarz


                • #9
                  Bareq, aa może sie teraz na FMIC skusisz a jak nie to znajdź w okolicy gościa który spawa aluminium to ci dorobi aluminiowe mocowania i będzie po problemie na przyszłość
                  co do oleju to jest normalene że tam troche jest tak jak pisali koledzy

                  Komentarz


                  • #10
                    Bareq,

                    Mam do sprzedania seryjny oryginalny IC do AGR - moze sie skusisz ? :szeroki_usmiech
                    OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                    SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                    Komentarz


                    • #11
                      Neck juz ????

                      Komentarz


                      • #12
                        Leafy, jeszcze nie
                        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                        BMW serii 3... Radość z jazdy.

                        Komentarz


                        • #13
                          IC jakos poskladalem, zderzak dostalem za 250 na szrocie. Teraz mam inny problem bo niestety po drodze zlapalem gwozdzia w opone, a zapomnialem wziac klucz do srub specjalnych i nie moge zdjac kola :roll: Jutro okoliczny mechanik ma odkrecic, Wyjatkowo pechowa ta majowka... ech
                          Planujesz wakacje w Ustce?
                          zobacz -> http://www.wenus.tp1.pl/

                          Komentarz


                          • #14
                            Leafy, Tymon, za 144 godziny :diabelski_usmiech

                            Bareq, Zderzak też miałem na sprzedaż .. igła nie połamany ani porysowany w podobnej cenie :szeroki_usmiech
                            OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                            SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X