Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OCTAVIA RS AUDI A4 BMW e90

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OCTAVIA RS AUDI A4 BMW e90

    dziękuję za namiar, wygląda nieźle
    Trochę się boję, że na kempingu jest flara, bo wygląda, że drzew za wiele nie ma (takich między którymi możesz się rozbić)

    Łowienie w jeziorku masz na kartę wędkarską, czy zezwolenie kupujesz na miejscu?

  • #2
    OCTAVIA RS AUDI A4 BMW e90

    Witam,
    Chce zakupsc kombiaczka w dieslu o sportowym charakterze.

    Nie mogę wybrać miedzy 3 autkami:

    Octavia rs 2.0 tdi
    Audi A4 B7 2.0 tdi 170 koni S-LINE
    BMW e90 320d.

    Oczywiscie w kombi.
    Zdaję sobie sprawę ze lazdy bedzie chwalil RS-ke ale proszę pomozcie moze ktos z was byl uzytkownikiem takiego auta i ma jakies sugestie-jak z awaryjnoscia, kosztami eksploatacji, przestrzenia w srodku itp.

    Za waszystkie wypowiedzi z góry dziekuję

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez harhot
      Zdaję sobie sprawę ze lazdy bedzie chwalil RS-ke
      A ja nie, bo wolał bym:
      Zamieszczone przez harhot
      Audi A4 B7 2.0 tdi 170 koni S-LINE
      Lub
      Zamieszczone przez harhot
      BMW e90 320d.
      Ale 330d
      Najtańsze w zakupie i utrzymaniu będzie zapewne:
      Zamieszczone przez harhot
      Octavia rs 2.0 tdi
      W Polsce nie ma kryzysu.
      Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez harhot
        Octavia rs 2.0 tdi
        Audi A4 B7 2.0 tdi 170 koni S-LINE
        BMW e90 320d.
        Wszystkie nowe? Czy moze tylko O II RS now a reszta używki w cenie O II RS?
        Czarny Elegance

        Komentarz


        • #5
          RS-ka 2007r.
          Audik 2006/2007r.
          bmw 2006r.

          Komentarz


          • #6
            harhot, no to chyba brałbym Audi
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Big
              no to chyba brałbym Audi
              Tylko trzeba się dowiedzieć, które to wersje miały problemy z głowicami i pompami oleju (czy czymś takim).

              A ja bym brał BMW 330d. Spalanie podobne, a samym programem podkręcić można nieźle.
              W Polsce nie ma kryzysu.
              Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Udesky
                A ja bym brał BMW 330d
                Udesky, a jeżdziłeś tym?
                nie zapomniałes przypadkiem że beemka ma tylny napęd?
                co w zimie przekłada się na zupełnie inna trakcję?
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  beemka ma tylny napęd?
                  co w zimie przekłada się na zupełnie inna trakcję?
                  Znaczy większy FUN :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                  Komentarz


                  • #10
                    A ja uważam ,że w zime tylni napęd to tragedia.Na śniegu dupe zaraz znosi i byle cienias nas wyprzedza.A w automacie tylniego napędu nawet nie komentuje :|

                    Komentarz


                    • #11
                      harhot, ten sportowy charakter to chyba z wyglądu w przypadku czterech obręczy
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        Udesky, a jeżdziłeś tym?
                        nie zapomniałes przypadkiem że beemka ma tylny napęd?
                        To 330xD :P
                        W Polsce nie ma kryzysu.
                        Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez LUKI
                          harhot, ten sportowy charakter to chyba z wyglądu w przypadku czterech obręczy
                          S-LINE wiec i wewnatrz jak i na zewnatrz sportowy charakter a i 2.0tdi 170 koni torszke pojedzie docelowo jakis virus wiec powinno byc ok

                          Komentarz


                          • #14
                            Udesky, 330xd w kombi to marzenie i zupelnie inna kasa

                            mialem 330 xi i wiem jak to jeździ
                            miałem e90 320d i wiem jak to jeździ
                            mam Rsa w dieslu i wiem jak jeździ
                            ganiałem a4 ale poprzedniej generacji i w quattro

                            i powiem tak"3" nie jest specjalnie przestronna nawet w kombi, w zimie nieco problematyczna- trzeba nauczyć się jeździć
                            a4 2006- nie wypowiadam się
                            RS - zdecydowanie tak ale ... główna zaleta dla większości to brak prestiżu :wink:

                            jak dla mnie- bierz to co ci się najbardziej podoba
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              jeżeli BMW to tylko 3 litrowy DIESEL 2.0 to jakaś porażka

                              naprawdę poznałem tą markę i wiem, że 2.0 jest 10 razy częściej niż 3.0 w serwisie
                              mimo, że moje stało całkiem sporo
                              następnie jeżeli BMW to nie E90... jakiś takiś nie do końca to BMW i ciasny...

                              na moje OKO to weź AUDI... lub właśnie RS bo nim masz największe szanse pojeździć bez obawy o zniknięcie z parkingu :?

                              lub poszukaj zupełnie gdzie indziej TOYOTA, HONDA, MAZDA :-P

                              pozdro
                              Черный Bymep

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mulder
                                MAZDA
                                Omijaj te diesle. Jeśli M6 to tylko benzyna, najlepiej 2.0.

                                Zamieszczone przez harhot
                                S-LINE wiec i wewnatrz jak i na zewnatrz sportowy charakter a i 2.0tdi 170
                                A czy przypadkiem S-LINE nie mają również zawieszenia i hamulców od Ski?
                                I jak wyglądała sprawa tych 2.0TDI. Bo była jakaś tam seria silników gdzie był problem z pompą olejową czy czymś takim. I szczególnie dotyczyło to VW i Audi.
                                W Polsce nie ma kryzysu.
                                Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Udesky
                                  Zamieszczone przez mulder
                                  MAZDA
                                  Omijaj te diesle. Jeśli M6 to tylko benzyna, najlepiej 2.0.

                                  Zamieszczone przez harhot
                                  S-LINE wiec i wewnatrz jak i na zewnatrz sportowy charakter a i 2.0tdi 170
                                  A czy przypadkiem S-LINE nie mają również zawieszenia i hamulców od Ski?
                                  I jak wyglądała sprawa tych 2.0TDI. Bo była jakaś tam seria silników gdzie był problem z pompą olejową czy czymś takim. I szczególnie dotyczyło to VW i Audi.

                                  S-LINE to takze inny zawias obizony co do hamolcow nie wypowiadam sie bo nie wiem

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Poczytaj forum A4 o tym silniku kod to BRD, kiedyś trochę czytałem i jeśli dobrze pamiętam są jakieś problemy z pompowtryskiwaczami piezoelektrycznymi, auto nie trzyma nawet serii przy problemach z nimi. Według mnie najciaśniej w środku.

                                    Ja bym brał Bmw E90 ale rocznik 2005 bez DPF-a z rurką w dół, sporo możesz poczytać na forum bmw klub.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Udesky
                                      A czy przypadkiem S-LINE nie mają również zawieszenia i hamulców od Ski?
                                      co najwyżej jakieś tak ciut krótsze sprężyny ale na pewno nie ma zawiasu z S

                                      tak samo hamulce seria jak na 2.0 tdi

                                      btw:

                                      Koncepcja "S line" bazuje na seryjnie produkowanych modelach, którym nadano
                                      sportowy charakter m.in. poprzez następujące elementy:
                                      - zawieszenie sportowe "S line" - obniżone o 20mm,
                                      - fotele sportowe z elektrycznie regulowanym ustawieniem odcinka lędźwiowego dla obu foteli przednich,
                                      - specjalną strukturę tapicerki: część zewnętrzna ze skóry
                                      , część wewnętrzna z materiału "Speed",
                                      - system informacyjny FIS (komputer pokładowy z systemem "auto-check" i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej),
                                      - sportowe koło kierownicy pokryte skórą
                                      - dźwignię zmiany biegów oraz dźwignię hamulca ręcznego w skórze.
                                      Zewnętrznie auta w wersji "S line" wyróżniają się dzięki:
                                      - napisom "S line" na bocznych listwach ochronnych drzwi tylnych (w Audi TT z boku między drzwiami a nadkolem, w A3 w wersji 3-drzwiowej na drzwiach bocznych),
                                      - lusterkom zewnętrznym i klamkom w kolorze nadwozia,
                                      - 9-ramiennym obręczom kół
                                      ze stopów metali lekkich,
                                      - dodatkowym kolorom lakieru (perłowy czerwony "Misanorot", srebrny "Avussilber").
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzieki wielkie za opinie.
                                        Troche zaskoczylo mnie to ze nikt nie wypowiada sie na temat RS-ki (moze jednak-bede wdzieczny)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez harhot
                                          Troche zaskoczylo mnie to ze nikt nie wypowiada sie na temat RS-ki
                                          a co bys chciał usłyszeć?
                                          przeciez napisałem że jeździłem juz e90
                                          a teraz jeżdżę RSem i ... nie żałuję
                                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            Zamieszczone przez harhot
                                            Troche zaskoczylo mnie to ze nikt nie wypowiada sie na temat RS-ki
                                            a co bys chciał usłyszeć?
                                            przeciez napisałem że jeździłem juz e90
                                            a teraz jeżdżę RSem i ... nie żałuję
                                            czyli rozumiem ze autko smiga bez zarzutu powiedz mi ile juz km nalatales.
                                            RS przemawia do mnie najbardzie - najtanszy w utrzymaniu,najprzestronniejsza i ten brak prestizu

                                            co myslisz o takiej??

                                            Ogłoszenia Gratka.pl - Kupię, sprzedam, wynajmę

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Podsumowując wynika, że:
                                              E90:
                                              - tylni napęd (minus w zimie)
                                              - ciasne w środku
                                              - 2.0d w cale nie jest taki super
                                              Audi:
                                              - RSka w opakowaniu samochodu o lepszym standardzie, może dla niektórych ładniejszym i za pewne nie co wygodniejszym ze względu na zawieszenie.
                                              O2 RS
                                              - silnik to to samo co w Audi tyle, że inaczej zainstalowany, być może trochę mniej komfortowa od A4 no i mniej prestiżowa.

                                              Kupując portfelem wybrałbym O2, kupując prestiżem Audi, jeśli BMW 330D odpada.

                                              Swoją drogą nie myślałeś nad zakupem Alfy Romeo 159 2.4JTD lub Audi A3 Sportbeack (takie fajne małe kombi)
                                              W Polsce nie ma kryzysu.
                                              Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                a3 odpada ze wzgledu na wymiary-za male dla mnie. O alfie nie myslalem

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez harhot
                                                  O alfie nie myslalem
                                                  To może warto pomyśleć. 159 to już nie to co 156. A silniki JTD są naprawę udane. Z takiego 2.4JTD 200KM samym softem robisz robotę.
                                                  Taka dla przykładu:
                                                  Link
                                                  W Polsce nie ma kryzysu.
                                                  Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X