Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.8 TSI branie oleju

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.8 TSI branie oleju

    Zamieszczone przez Eidos71
    ruwado - na razie jestem na etapie docierania silnika (mam przejechane dopiero 1700 km), więc spalanie nie poraża oszczędnością.Z tym docieraniem i układaniem silnika chcę poczekać do 2500 km przebiegu - potem sprawdzę, jak kręci powyżej 3000 obr., bo jak na razie chyba nie przekroczyłem tych obrotów (nawet w traskach przy wyprzedzaniu).
    Wydaje mi się, że spalanie na "docieraniu" właściwie może być mniejsze niż późniejsze, właśnie dla tego że staramy się jeździć delikatnie. Gdzieś w wątku dot spalania pojawiły się właśnie takie głosy od ludzi którzy mają "docieranie" za sobą.
    Choć z drugiej strony w czasie docierania/układania się silnika może występować zwiększone tarcie, podnoszące spalanie.
    Paweł

  • #2
    1.8 TSI branie oleju

    Witam,
    Mam autko od niespelna roku. Przy 7800 przebiegu po praz pierwszy pojawila sie lampka olejowa. Dolalem 1l by ustawic wskaznik poziomu min/max w polowie. Wczoraj przy przebiegu 12600 kolejna lampka i kolejna dolewka 1l. Pytanie do uzytkownikow jak u Was z braniem oleju przez ten silnik. Dodam tylko ze auto eksploatowane w 90% w miescie, jazda raczej spokojna.

    pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Link

      Komentarz


      • #4
        tak znam ten watek, ale watek jest sprzed roku a silnik stosunkowo mlody i ludzie dopiero teraz moga powiedziec cos wiecej

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X