Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zabrydzone kierownice turbiny - RAZ JESZCZE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zabrydzone kierownice turbiny - RAZ JESZCZE

    QBA, że nie wspomnę o zmierzchu i silnych opadach deszczu bo tacy niestety też się zdarzają :evil:
    www.LeonClub.pl

  • #2
    Zabrydzone kierownice turbiny - RAZ JESZCZE

    Witam wszystkich !!!

    Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Octavi 1.9 TDi AHF, 110KM, 162kkm, 2000 rok.
    Przed zakupem pojechalem z poprzednim wlaścicielem do serwisu w celu zdiagnozowania stanu furacza. tam między innymi chcialem poznać wartość ciśnienia doladowania. To pojechali z komputerem i po powrocie przyszli do mnie z wydrukowanym wynikiem, że za duże ciśnienie doładowania. Czyli przeladowuje !!! Facio powiedział ze próba polega na rozpędzeniu klekota na trzecim biegu do 120 km/h, no i się dalo tylko do 100 km/h i wyskoczył ten bląd. Powiedzial że są w stanie tą niesprawność zlikwidowac za 500zł.
    Ja poczytalem trochę na forum i chyba żeczywiscie to jest chyba to. Na 3 biegu to ciągnie nie źle, chociaz nie probowalem do 100, ale na 4 i 5 biegu tak lekko powyżej 3000 obr/min przy pedale w podlodze to strasznie muli i sie rozpędza do okolo 120-130 km/h. Przy tej predkości czuć lekkie szarpniecie i dalej już nie idzie.
    TO CHYBA JEDNAK TE ŁOPATKI KIEROWNICZE??? CO???

    Tak że drodzy koledzy proszę was o pomoc. czy może znacie jakis warsztat gdzie mógł bym dokonac naprawy tej niesprawności w moim regionie.
    Jestem z Gdyni.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Marcinisko, W 3Miescie jest gosc, ktory zajmuje sie TDI. Chyba nazywa sie to Tucholka czy jakos tak. Ja bym pojechal tam, tam sprawdzil bledy w sterowniku i zaczal naprawiac, bo w ASO to oni wiele roznych pomyslow maja
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        i wymien zawór doładowania ciśnienia i będziesz miał ok miałem to samo. tylko 120 km/h - 130 km/h i to wszystko.

        U mnie była taka przyczyna i wydaje mi się że może byc u ciebie też to ale lepiej sie podłączyć.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz


        • #5
          Mogły stanąć dęba kierownice gazów. Ale mógł tez polec mieszek poruszający kierownicami. Można to sprawdzić w łatwy sposób. Trzeba włożyć łapę (polecam robić to przy zimnym silniku) w okolice turbiny i wymacać popychacz łączący mieszek z turbiną. Trzeba nim spróbować poruszyć. Jeśli nie rusza się to znaczy że kierownice stanęły. jełśi się rusza to może być mieszek lub inne przyczyny.

          Komentarz


          • #6
            za 500 zeta to wpadnij do mnie naprawimy i się jeszcze opijemy :szeroki_usmiech
            a tak na powaznie to poszukaj jakiegos zakladu co robi tdi i niech poprawnie diagnozują
            dokładnie tak jak pisze Maicroft
            była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

            Komentarz


            • #7
              Stawiam na bypas przy turbinie. Mialem identyczne objawy. W ASO w Zakrecie usuneli mi te usterke gratis przy przegladzie.
              jacmro

              1,9 TDI 110KM Elegance

              Komentarz


              • #8
                jacmro, ale turbina VNT nie ma bypassu. :roll:
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Marcinisko, W 3Miescie jest gosc, ktory zajmuje sie TDI. Chyba nazywa sie to Tucholka czy jakos tak. Ja bym pojechal tam, tam sprawdzil bledy w sterowniku i zaczal naprawiac, bo w ASO to oni wiele roznych pomyslow maja
                  Dokładnie.

                  Zapraszam do Darka.
                  Jakby co wal na priv.
                  Pozdrawiam Bartek.

                  Current: Honda Civic
                  Ex: O1

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X