Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

numer katalogowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • numer katalogowy

    jesli oddzial zachodni bedzie sie ruszal to prosze o uprzedzenie sms z jakims rozsadnym wyprzedzeniem, raczej bede out of net a wybralbym sie.
    Kieriestof
    ---------------------------
    Octavia radość sprawia

  • #2
    numer katalogowy

    Ostatnio jak już pisałem padł mi czujnik tempertaury więc postanowiłem go wymienić. Wyjąlem go, spisałem numer katalogowy (078 919 501B) i zacząłem poczukiwania w necie no i znazałem - wszytsko się zgadza tzn: 4 pinowy, niebieski ale .... numer kalagowoy nieco inny bowiem: 059 919 501 moja część jest na pewno oryginalna a sprzedawva również twierdzi, że to nie jest żaden zamiennik i również jest oryginalna - to skąd ta różnica w nr katalogowym? Bedzie pasować ta część do mojej OT?

    Moja OT to '98 1.8 74KW

    Komentarz


    • #3
      czasami producenci modernizują daną część, i zmieniają jej numer katalogowy. Wprowadzają to tzw. listami zmian - czyli stara część jest zastępowana nową - o innym nr katalogowym, ale przeznaczoną do danego typu silnika/pojazdu. Więc może to być to samo, ale nie twierdzę tego w kategorii" oczywiście, że tak".
      Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

      Komentarz


      • #4
        czyli co czujnik temperatury cieczy o nr katalogowym: 078 919 501B może z powodzeniem być zastąpiony czujnkiem również oryginalnym ale o nr 059 919 501?

        Te 078 mnie torszkę nipokoi bowiem ja mam te 078 a ten inny czunik ma 059 czyli jakby nei patzreć to biorąc na logikę wygląda jakby ten z 059 był gorszy do tego mojego a po drugie brakuje jeszce w nim tej literki B na końcu kodu.

        Co o tym sądzicie?

        Komentarz


        • #5
          mówię o czymś , z czym zetknąłem się , pracując na dziale części zamiennych : co prawda jeszcze w starej technologii tzw. "fiszek". Spisywało się nr wskazywany przez katalog, zamawiało, a przychodziła taczęść, tylko z innym nr katalogowym - po zmianach. Część oczywiście będąca zamiennikiem zamawianego elemetu. Jak sobie przypominam takie sytuacje dotyczyły np filtrów oleju, powietrza, ale również np simmeringów na wał korbowy, półosie napędowe. Więc tak jak w poprzednim poście: coś co ma inny nabity nr , nie musi być od razu częścia niewłaściwą. Producent wprowadził np jakieś zmiany- ulepszenia, i aby móc odróżnić część przed i po modernizacji nadaj jej nowy nr.
          Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

          Komentarz


          • #6
            A jeszcze jedno - ten czujnik jest koloru zielonego a ja w octavi mam niebieski. To też moze być bez róznicy?

            Komentarz


            • #7
              stefan86, W ktorym miejscu jest ten czujnik i jaki blad wyskoczyl na VAG-u ze wymieniasz czujnik??

              W tej chwili w sprzedazy sa zielone i czarne czujniki temp wody i wlasnie nie mam czasu zdjac oslony, zeby zobaczyc jakiego jest ten ktory ja mam wymienic oznaczony jest G62
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                wymieniam ten czujnik ponieważ ponoć jest zepsuty - przez niego wariują mi obtory w octavi. jaki bład w vagu wyskoczył to nie wiem bo tym zajmował się mechanik i to on okreśłił po kontoli vagiem, że czujnik jest uskzodzony. Wiem tylko, że mam niebieski a w sprzedazy jest dostępny tylko zielony i nie wiem czy go kupić czy bedzie wsppółpracować z moim silnikiem :-)


                oznaczony jest G62
                gdzie Ty masz takie oznaczenie?

                Komentarz


                • #9
                  stefan86, Wyskoczyl mi taki blad w TDI
                  17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62), a wiec zagladnalem do mojej encyklopedii wiedzy z TDI i wyskoczylo cos takiego jak na obrazku. Na innym jest to zielone. Niestety moja organizcja czasu pracy jak zawsze nawala i mam czas rozebrac dwa inne auta, a zagladnac pod maske zeby zobaczyc jakiego kolou jest moj czujnik to juz nie. W 1.8 jest on tez z tej strony, ale troche inaczej polozony. Ale latwo bedzie znalesc
                  Załączone pliki
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    pewnie ten temat Ci pomoze rozwiac watpliwosci :wink: :arrow: Redirect

                    ps. w skrocie to roznia sie wtyczka :idea:

                    Komentarz


                    • #11
                      w skrocie to roznia sie wtyczka
                      Niestety ale nie bowiem kod katalogowy jest nieco inny (3 przednie cyfry są inne i w ogóle brakuje jakiejkolwiek literki na końcu kodu a ja u siebie z tym już zepsutym miałem "B") i mimo tych zmian w numerze katalogowym to oba produkty są identyczne - ta sama wtyczka tylko inny kolor tej wtyczki jest - ja mam niebieski a ten nowy co mogę kupić to jest zielony i nie wiem czy go kupić! Ale koleś w skpie mi mówi, że rzecxzywiście jest jeszcze niebieski i też z taką samą kostką ale niestety też ma inny kod niż ten mój zepsuty niebieski

                      Komentarz


                      • #12
                        to ja napisze tak:
                        ETOS dla Octavii 1997-2000 pokazje da numery: (zalezne od numery VIN) 059919501 oraz 059919501A dla Octavii 2001-2003 tylko ten 059919501A

                        w Audi A3 dokladnie tak samo tzn: dla modeli 1997-2000 (zalezne od numery VIN) 059919501 oraz 059919501A a dla 2001-2003 juz tylko ten 059919501A

                        co dziwne to to ze ETKA dla Audi A3 1997-2000 podaje dwa modele (zalezne od numery VIN) 078919501B oraz 059919501A a dla 2001-2003 tylko ten 059919501A

                        do ETKI Skody nie mam dojscia

                        mysle jednak ze przez analogie dojdziesz co i jak moze byc zastosowane :wink:

                        Komentarz


                        • #13
                          stefan86, jak możesz to podaj kod silnika, ale z tego co widze to czujnika o numerze 078 919 501B nie ma w tym modelu, Just a moment... na tej stronce jest czunik taki ale z koncowka C, warto zadzwonic i zapytac wiem ze wszystkiego nie maja w cenniku,
                          Regards
                          JK

                          [ Dodano: Nie 04 Cze, 06 16:58 ]
                          stefan86, moze pytanie nie jest właściwe ale to napewno silnik 1.8 74kW ?

                          Komentarz


                          • #14
                            moze pytanie nie jest właściwe ale to napewno silnik 1.8 74kW ?
                            Nie - ja mam 1.6 74 KW

                            Sorki za pomyłkę w pierwszym poście

                            Mój numer silnika to: AKL 35 38 37

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X