Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zaliczona dziura w drodze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zaliczona dziura w drodze

    Z waszych wpisów wynika że 1.8TSI chleje średnio 1 literka więcej niż dziadek 1.8T. Bo z tego co pamiętam przy niezłym pociskaniu na trasie nie miałem więcej niż 7.5 z kompletem załogi na pokładzie.
    moje aukcje allegro :
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2832058

  • #2
    zaliczona dziura w drodze

    Witam.
    Wczoraj wpakowałem się w dziurę, która była na srodku drogi. Na oponie i feldze nie ma śladu. Nie odczuwam żadnego ściągania ani bicia.
    Czy myślicie, że jest się czym przejmować i jechac na jakies sprawdzenie, czy raczej nic się nie stało?
    Czy orientujecie sie jak bardzo jest wetrzymałe zawieszenie octavii II?

    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      marcink_1, jezeli pierwsza dziurownia to napewno nie ostatnia......
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        marcink_1, sprawdz zawieszenie, licho nie spi

        Komentarz


        • #5
          Najpaskudniejsze jest ostre hamowanie nad studzienkami :evil: ale zawieszenie nie tknięte (O1)
          Octavia

          Komentarz


          • #6
            Wcale nie ... najgorszy jest ostry but od 0 i dziura studzenka etc.
            Wyrywa kierownice jakby koło urwało :/
            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

            Komentarz


            • #7
              Psycho Dad, też racja, generalnie to studzienki są be :szeroki_usmiech
              Octavia

              Komentarz


              • #8
                marcink_1, jeśli masz wątpliwość zgłaszaj do ubezpieczyciela drogi, przynajmniej zrobisz sobie zbieżność za darmo, jeśli nie jesteś mechanikiem skąd masz wiedzieć jaki jest efekt Twojej przygody ? Ja przerobiłem to w Matizie z tym, że u mnie były widoczne skutki (kołpak, felga, opona, zbieżność) dostałem zwrot za wszystko plus koszt zakupu drugiej gumy, bo na osi muszą być obie identyczne.

                pzdr
                www.prostetorodo.pl

                Komentarz


                • #9
                  Narazie wygląda że wszystko oki. I tak już po czasie, więc jak coś będzie nie tak to będę myślał później. Jeżeli felga i opona cała, to chyba reszta też powinna być oki. Wydaje się mi , że pierwsza leci felga.

                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez marcink_1
                    I tak już po czasie, więc jak coś będzie nie tak to będę myślał później
                    Jeżeli szkoda powstała w wyniku wjechania w dziurę nie została zgłoszona na policji (policja musi być na miejscu zdarzenia, spisać wszystko itp.) to później możesz zapomnieć o czymkolwiek. :?
                    Czasem zdarza się tak że mimo iż policja będzie, spisze protokół itp. to można nic nie zdziałać jeżeli zarządca drogi ustawił jakiekolwiek znaki ostrzegawcze o uszkodzonej nawierzchni, bądź wykaże że szkoda powstała wyłącznie przez ciebie (np. przekroczenie prędkości, jak było ograniczenie z powodu uszkodzonej "dziurawej" nawierzchni) kiedyś trafiłem taki odcinek drogi. Ograniczenie do 30 z powodu uszkodzonej nawierzchni , niestety jechałem 80 bo się śpieszyłem do domu. Porządne łupnięcie, efekt: krzywa felga i opona do wymiany - przecięta.
                    W tą samą dziurę wpadło jeszcze dwóch gości przede mną i rozmawiali już z policją.
                    Jakby nie było zawsze w takim przypadku należy wezwać policję żeby uniknąć później rozczarowania przy dochodzeniu odszkodowania.
                    Fojutowo 2011

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marcink_1
                      Narazie wygląda że wszystko oki. I tak już po czasie, więc jak coś będzie nie tak to będę myślał później. Jeżeli felga i opona cała, to chyba reszta też powinna być oki. Wydaje się mi , że pierwsza leci felga.
                      Podjedź do wulkanizatora niech ściągnie koło i na wyważarce oceni. Jak będzie ok, to pozostałe elementy też powinny być OK. Ew. skutek na zawieszeniu może pojawić się w przyszłości.

                      Komentarz


                      • #12
                        jesli kierownica nie przekrecila sie zauwazalnie, felga jest niepokrzywiona, a auto podczas jazdy na wprost nie ucieka na boki to nic sie nie stalo. na pocieszenie powiem Ci, ze ja zaliczylem juz tyle wyryw, ze nie sposob tego zliczyc, a na razie nic niepokojacego nie zauwazylem, wbrew pozorom zawieszenie nie jest takie miekkie, wrecz powiedzialbym odwrotnie, dlatego wedlug mnie daj sobie spokoj ze sprawdzaniem i szukaniem problemow na sile
                        a co do wyrwy to nie pierwsza, nie ostatnia

                        Komentarz


                        • #13
                          Najgorsza jest dziura zalana wodą ... nie widać jej - i wjechanie w to w czasie deszczu.
                          Zdjęcie kałuży nie zbyt ciekawie wygląda na podaniu o odszkodowanie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzisiaj zrobiłem test drogowy na A4. Do prędkości 190 km/h nie ma żadnego bicia ani ściągania więc chyba jest oki.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X