Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda OCtavia 2 FL benz czy Kia Magentis

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Mówimy tu o dwoch roznych rzeczach: awaryjnosci wynikajacej z nieumiejetnie przeprowadzonej produkji w fabryce oraz awaryjnoisci wynikajacej z niedopracowania modelu. Jezeli chodzi o ta druga to kazda osoba sledzaca akcje naprawcze i zmiany w specyfikacji nie ma watpliwosci jakie modele sa mniej awaryjne. Natomiast coż jeśli w fabryce auta nie jest poskładane według specyfikacji to i ma prawo się psuć nie istotne czy nowy model czy stary

    Komentarz


    • #27
      "Przepraszam autora wątku za OT."

      Wszystko jest w najlepszym porządku. Ocena awaryjności ma bardzo istotny wpływ na wybór modelu. Pogorszenie jakości i oszczędności producenta też. Nie ma jednak forum Kia Magentis i nie można zapytać o ew. usterki w tamtym aucie

      Komentarz


      • #28
        nie ma forum kia czy nia ma nic o tym modelu? Na pewno jest forum hyundaia, wiem bo sam tam szukałem opinii o i30, ale forum Kia powinno być, może niedokładnie szukałes?

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez kris75
          nia ma nic o tym modelu
          to poważni prezesowie jeżdżą, nie bawią się w fora i kluby internetowe
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #30
            mirek_p11, lista wad, o których napisałeś niczego nie zmienia w temacie - wszystkie te przypadłości występowały pewnie przed liftem. Wady, o których napisałeś mogą się zdarzyć na prawie każdej linii produkcyjnej (uwierz mi, że BMW/Audi/Mercedes mają dokładnie takie same wpadki).

            W mojej O2FL A.D. 2010 akurat mam plastikową skrzynkę na aku, choć rozumiem że w części aut są kartonowe. Przyjmuję do wiadomości, że te boczki w drzwiach pogorszyli (czy tańsze materiały dali), ale nie jesteś w stanie Ty (nawet z kolegami z ASO) udowonić, że pogorszyła się jakoś montażu, bo to po prostu... niemożliwe.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez szkoda
              Zamieszczone przez kris75
              nia ma nic o tym modelu
              to poważni prezesowie jeżdżą, nie bawią się w fora i kluby internetowe
              Pewnie tak :lol:
              A ja napisze ,że forum OCP jest najlepiej skonstruowane forum danego modelu na jakim miałem okazje pisać. Pomyslcie ,że Octavi nie mam ,ani nawet Skody a dałem cegiełke. Forum jest czytelne i dobrze moderowne. I aż z chęcia człowiek tu zagląda.
              W dodatku nie ma tematów w stylu kupić używaną dętke czy komplet łatek. Zauważyłem ,że jak i przedział wiekowy tak i przedział finansowy userów jest różny a poziom jest naprawde na wysokim poziomie. Zauważyć trzeba ,iż dużo jest tu osób którzy albo już nie mają albo nigdy nie mieli Octavi a i tak tu zaglądają.
              Tak więc nie liczyłbym na to ,iż na innych forach np. Kia otrzymiemy tyle informacji jakie możemy otrzymać na OCP o Octavi :P

              Komentarz


              • #32
                [quote="shok"]
                Zamieszczone przez szkoda
                Zamieszczone przez kris75
                nia ma nic o tym modelu
                to poważni prezesowie jeżdżą, nie bawią się w fora i kluby internetowe
                Pewnie tak :lol:
                A ja napisze ,że forum OCP jest najlepiej skonstruowane forum danego modelu na jakim miałem okazje pisać. Pomyslcie ,że Octavi nie mam ,ani nawet Skody a dałem cegiełke. Forum jest czytelne i dobrze moderowne. I aż z chęcia człowiek tu zagląda.
                W dodatku nie ma tematów w stylu kupić używaną dętke czy komplet łatek. Zauważyłem ,że jak i przedział wiekowy tak i przedział finansowy userów jest różny a poziom jest naprawde na wysokim poziomie. Zauważyć trzeba ,iż dużo jest tu osób którzy albo już nie mają albo nigdy nie mieli Octavi a i tak tu zaglądają.
                Tak więc nie liczyłbym na to ,iż na innych forach np. Kia otrzymiemy tyle informacji jakie możemy otrzymać na OCP o Octavi
                Swieta prawda
                Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez paweł2
                  A ja napisze ,że forum OCP jest najlepiej skonstruowane forum danego modelu na jakim miałem okazje pisać.
                  To mówiłem ja, Jarząbek

                  a trzeba czekać na te Optime, może zamieszać

                  Komentarz


                  • #34
                    Jest forum Kia, jest forum ceed, jest kilka innych forów, ale o Magentisie nie ma.
                    A np. forum o Nissanie Maximie - jest.

                    Ale to tak tylko na marginesie. Oszczędności mogą tyczyć materiałów, zakresu nadzoru nad zapewnieniem jakości. Sądzę, iż dane ADAC są tu najbardziej wiarygodne (awarie na trasie).

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez westwi78
                      Zamieszczone przez paweł2
                      A ja napisze ,że forum OCP jest najlepiej skonstruowane forum danego modelu na jakim miałem okazje pisać.
                      To mówiłem ja, Jarząbek

                      a trzeba czekać na te Optime, może zamieszać
                      to jest nas dwóch o takim samym zdaniu :wink:

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez paweł2
                        Tak więc nie liczyłbym na to ,iż na innych forach np. Kia otrzymiemy tyle informacji jakie możemy otrzymać na OCP o Octavi
                        Na forum cee'da jest sporo o gwarancji 7 lat. Warto poczytać. Tylko dzięki temu zacząłem się rozglądać za innym samochodem.
                        Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
                        O II Tour Combi 1.6
                        Mitsu Carisma 4G93 GDI

                        Komentarz


                        • #37
                          heh, przepraszam bardzo, ale nie mogę się nie podzielić:
                          właśnie w tej sekundzie zorientowałem się, że omawiane auto to nie Kia MaRgentis jak zawsze myślałem, a Kia Magentis :lol:
                          dżizzzzzz ops:
                          cholernie popularne auto jak widać...
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #38
                            ani Octavia ani Magnetis :wink: - Hiunday i40 rządzi Salon Genewa 2011 | Hyundai i40
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              ani Octavia ani Magnetis :wink: - Hiunday i40 rządzi Salon Genewa 2011 | Hyundai i40
                              Jeżeli auto na żywo bedzie wyglądać jak na tych zdjęciach to rządzi jednak i40 :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                ani Octavia ani Magnetis :wink: - Hiunday i40 rządzi Salon Genewa 2011 | Hyundai i40
                                na razie to rządzi chyba tym, że się nam obu podoba na fotkach, ale jeżeli o mnie chodzi to jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim się tak naprawdę przekonam
                                rozumiem, że to to samo co Optima?
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  to to samo co Optima?
                                  siii ..powiedzmy że tak jak Skoda Octavia dla VW tak Kiaa Magnetis jest odpowiednikiem Hiunday'a i40 a właściwie Sonaty.
                                  Fakt autko na zdjęciach ładne (i40) ale ciekawe jak ustawią je cenowo.
                                  Magnetis z tym grilemm tak średni mi się podoba.

                                  An Error Occurred: Not Found
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    Zamieszczone przez szkoda
                                    to to samo co Optima?
                                    siii ..powiedzmy że tak jak Skoda Octavia dla VW tak Kiaa Magnetis jest odpowiednikiem Hiunday'a i40 a właściwie Sonaty.
                                    Fakt autko na zdjęciach ładne (i40) ale ciekawe jak ustawią je cenowo.
                                    Magnetis z tym grilemm tak średni mi się podoba.

                                    An Error Occurred: Not Found
                                    no wygląda bardzo dobrze, ciekawe jak w środku i jakie jednostki będą dostępne?
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ładny ten i40, linie trochę a'la Insignia. Ciekawi mnie jak będzie np. materiałami (jakość, miękkość, faktura). Miałem trochę do czynienia z i30 i przyznam, że tam jest wg mnie fatalnie pod tym względem (twarde, tandetne i niemiłe w dotyku plastiki).

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez shok
                                        Jeżeli auto na żywo bedzie wyglądać jak na tych zdjęciach to rządzi jednak i40
                                        shok, aw idziałeś zdjęcia Kii Optimy ? Hundai I 40 jest ładny, to fakt, ale spójrz na to: kia optima 2011 - Szukaj w Google - te srebrne to wersje produkcyjne

                                        [ Dodano: Pon 07 Mar, 11 06:51 ]
                                        Zamieszczone przez matwrc
                                        Ciekawi mnie jak będzie np. materiałami (jakość, miękkość, faktura
                                        Ze zdjęc wynika że bedzie dobrze No oczywiście nie wiafomo jak ze spasowaniem.

                                        [ Dodano: Pon 07 Mar, 11 06:52 ]
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        rozumiem, że to to samo co Optima?
                                        Nie. Kia Optima to całkowicie inne auto (patrz link powyżej).
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Big
                                          Nie. Kia Optima to całkowicie inne auto (patrz link powyżej).
                                          eee, jakim cudem, przecież kia z hyundaiem mają wszystkie auta wspólne, rozumiem, że się różni budą, ale technika i silniki pewno te same...
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            rozumiem, że się różni budą, ale technika i silniki pewno te same...
                                            w sumie to moze i masz rację, ale buda i wnętrze totalnie inne. Natomiast faktycznie nie wiem jak z płytą podłogową, zawiasem i silnikami. Wiem, że w Kii Optimie maja być 3 jednostki napędowe (2 benzyny 2.0 167 KM i 2.0 Turbo cos koło 240 KM i 1 diesel - 1.7 134 KM)
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              I ma byc jeszcze 1.6GDI z bez wtryskiem wolnossak 140KM.W przyszlosci 2.0diesel o mocach 140-170-200.I 2.2 diesel 220-250.Ale ten 2.0turbo co jest aktualnie o mocy 200KM to przezytek glosny a zlopie jak by mial 6garow.
                                              Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Poprawka, juz wiem jak z zawiasem doczytałem się ,ze wersja Europejska Kii Optimy ma mieć wielowachacz z przodu i z tyłu. Nie wiem tylko jak z Hundaiem I40 w tej materii.
                                                Czarny Elegance

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X