Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blokada obrotów podczas postoju O2FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Blokada obrotów podczas postoju O2FL

    a ta normalna cena to znaczy ile

  • #2
    Blokada obrotów podczas postoju O2FL

    Witam
    Dziś zaobserwowałem dziwne zjawisko w mojej O2FL 1,4TSI mianowicie podczas postoju, wcisnąłem gaz do dechy i ku mojemu zdziwieniu wskazówka nie doszła do czerwonego pola a komputer blokował obroty do ok 4tys i dalej nie szlo(pedał w podłodze), moje pytanie dlaczego tak jest? Czy to jakieś zabezpieczenie?

    Komentarz


    • #3
      wyłącz kontrolę trakcji to zamkniesz obrotomierz.
      O2FL RS | S2 | F2

      Komentarz


      • #4
        Kontrola trakcji nie ma tu nic do rzeczy, kolega dosyć wyraźnie napisał na postoju
        Tak zadziałało zabezpieczenie, w wielu nowych turbawkach jest ograniczenie obrotów przy nie obciążonym silniku.
        A swoją drogą po co ta zabawa, chcesz sprawdzić czy się przekręci :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #5
          aaha rozumiem :wink: siedziałem w aucie i sie troche nudziłem i stąd ten test bo podczas jazdy jak dam sprzęgło i gaz do dech to obroty idą az do czerwonego pola

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Cordi
            Kontrola trakcji nie ma tu nic do rzeczy, kolega dosyć wyraźnie napisał na postoju
            Wiem, że na postoju, ale tak to właśnie działa. Odkryłem to przypadkiem i też się zdziwiłem, ale w sumie to można do takiego zachowania dopasować logikę. Ja to sprawdzałem albo w scoucie tdi albo w yetim tdi.
            O2FL RS | S2 | F2

            Komentarz


            • #7
              U mnie jest dokładnie tak samo, co odkryłem jakiś czas temu wciskając gaz na biegu jałowym. Zapewne jest to zabezpieczenie silnika/turbiny przed uszkodzeniem.

              Komentarz


              • #8
                Niedługo toomasz będzie się pytał dlaczego silnik bierze olej...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez toomasz
                  podczas postoju, wcisnąłem gaz do dechy i ku mojemu zdziwieniu wskazówka nie doszła do czerwonego pola
                  Zamieszczone przez toomasz
                  bo podczas jazdy jak dam sprzęgło i gaz do dech to obroty idą az do czerwonego pola
                  warto zapamiętać ten samochód ad: :haha:
                  jest Twój :?:

                  [ Dodano: Sob 26 Mar, 11 07:07 ]
                  mój a'propos post tutaj:
                  Forum - Octavia Club Polska
                  :lol:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X