Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Inne] Instalacja gazowa / zestaw naprawczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Inne] Instalacja gazowa / zestaw naprawczy

    Zamieszczone przez Arti_r1
    bo nie ma opcji 3
    Przed chwilą wróciłem z auta. Maglownica z koncówką H, w 5-tym kanale adaptacji wartość domyślna była na 0, ale oprócz 1 i 2 mam też 3 :shock:
    Ustawiłem 1, ale zastanawiam się czy aby na pewno ustawiłem TSC (nie mam opisu tego kanału adaptacji w VCDS 10.6.3), skoro miały być wartości z zakresu 0-2 :roll:

  • #2
    [Inne] Instalacja gazowa / zestaw naprawczy

    Dear All,

    mam do Was zapytanie związane ze wspomnianym zestawem naprawczym. Wiadomo, że koło zapasowe jest sprawdzonym 'gadżetem' aczkolwiek zajmuje ono sporo miejsca. Jest opcja dojazdówki aczkolwiek również zajmuje ona sporo miejsca..
    Moje pytanie do Was - jakie macie doświadczenia z zestawem naprawczym? Czy można z tym jeździć bez obaw 'utknięcia' w razie poważniejszej przygody z oponą..?
    Audi Coupe 2.8 V6 ('05 - '12)
    Golf VI 1.6 BSE ('12 - .. )

    Komentarz


    • #3
      W przypadku malutkiej dziurki - zestaw się sprawdzi. W przypadku większego uszkodzenia - jesteś w dupie

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez taxidriver
        w razie poważniejszej przygody z oponą
        w takiej sytuacji nie masz szans, ale jakiś typowy gwóźdź czy sruba jak najbardziej działa ok.
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • #5
          taxidriver, powiem tak, jak smigam blisko domu to mam w bagażniku zestaw, a jak dalej trzeba pojechac biore zapas, licho nie śpi

          Komentarz


          • #6
            a ja wychodzę z innego założenia...
            do tej pory a jeżdżę ponad 12 lat złapałem 2 gumy z czego jedna to celowe przebicie przez jakiegoś oprycha ;/
            używam opon z grubym bierznikiem, nie śmigam na slikach no i chyba mam szczęście.
            zawsze jest Asistance
            więc nie wożę dodatkowych kilogramów, zreszta obecnie nie mam ani lewarka ani klucza do kół, więc ...

            Komentarz


            • #7
              Kupując OII z LPG wziąłem koło zapasowe - dopłata 100zł.
              Teraz wiem, że to był błąd - koło zajmuje dużo miejsca i jest ciężkie.
              Teraz wziąłbym zestaw naprawczy (był bez dopłaty) i kupiłbym dojazdówkę za ok 200zł.
              Tym sposobem miałbym niezłą pompkę elektryczną oraz cieńsze i co najważniejsze lżejsze koło. Chyba też trzeba by dokupić podnośnik, bo w standardzie (gdy się nie bierze koła) go nie ma.
              Pompkę już kupiłem, ale nożną za 58zł - na wszystkich okolicznych stacjach kompresory "się zepsuły". Zamierzam sprzedać pełnowymiarowe koło i kupić dojazdówkę - pod warunkiem, że uda się w nią upchnąć podnośnik.
              Czy ktoś może potwierdzić, że oryginalny podnośnik wchodzi do dojazdówki z VW?

              Komentarz


              • #8
                jeśli masz LPG to wydaje mi się, że powinno się dać upchnąć podnośnik gdzieś we wnęce miedzy butlą gazu a grodzią ???owiń go tylko czymś i sklinuj aby się nie walał i powinno być ok. Koło dojazdowe chyba bym montował w pionie aby oszczędzić bagażnik no i raczej jest łatwiej je przymocować np siatką do boku. Pytanie tylko co na to półka ???

                Komentarz


                • #9
                  Ja jestem jednak zwolennikiem pełnowymiarowego koła zapasowego----- dlaczego;
                  bo ostatno jadac autem żony toyota wje..lismy sie w dziurę opona rozcięta w 2miejscach jedno do naprawy jedno niestety nie rozciete przy styku opony z felga rant ochronny nic nie dał , wiec bagażnik do góry wyciągam dojazdówkę całe szczescie powietrze nie uszło więc 15 minut i zmienione .
                  na następny dzień do wulkanizacji na wymiane oczywiście na wszystkich hurtowniach nie mieli opony bo wyszedł nowy wzór więc allegro i możecie sobie wyobrazić trzy dni jeżdziłem na dojazdówce z prędkością max 100km/h jak przyszła opona po trzech dniach to uśmiech od ucha do ucha ...
                  narazie brak usterek ...21-12-2009 wymiana akumulatora i przekroczyłem 103000tyś przebiegu...(listopad 2010r)juz 5lat minęło)..po przeglądzie .....Może czas na zmiany...kurde 17-12-2010 mam 104500tyś przejechane coś mało jeżdze ostaTNIO.......11-2011 przejechane 116000tyś wymiana rozrządu kpl

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja również mam LPG i koło - wziąłem, bo tylko 180 zł, ale jednak zajmuje sporo miejsca, może aż go teraz nie potrzebuję, ale jednak denerwuje mnie, że jest to takie wielkie i ciężkie. Na dalszy wyjazd chyba trzeba będzie pomyśleć o zestawie naprawczym.
                    SIMPLY CLEVER
                    Wiesz co dobre :-)

                    Moja Maszyna
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Octavianos
                      Ja również mam LPG i koło - wziąłem, bo tylko 180 zł, ale jednak zajmuje sporo miejsca, może aż go teraz nie potrzebuję, ale jednak denerwuje mnie, że jest to takie wielkie i ciężkie. Na dalszy wyjazd chyba trzeba będzie pomyśleć o zestawie naprawczym.
                      Mnie o tyle koło zapasowe w bagażniku zdenerwowało, że bagażnik zrobił się mocno nieforemny i włożenie wózka dziecięcego wymagało sporo gimnastyki. Zmieniłem na dojazdówkę, a koło leży grzecznie w garażu.

                      Komentarz


                      • #12
                        Koledzy, mam pytanie o dojazdówkę. Czy takie koło mieści się pionowo w hatchbacku? Można je tak ustawić, czy raczej jeździ na podłodze, ale jest po prostu niższe i lżejsze? Sam mam pełne koło w pokrowcu i aż tak często mi ono nie doskwiera, ale to zależy jak kto i jak często wykorzystuje bagażnik.
                        Pozdrawiam
                        Northeusz

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kawar
                          ....zmieniłem na dojazdówkę, a koło leży grzecznie w garażu.
                          Zdradź nam, gdzie i za ile kupiłeś. szukałem kiedyś na allegro, ale nie dość, że mało to jeszcze drogo....

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez obrus
                            Zamieszczone przez kawar
                            ....zmieniłem na dojazdówkę, a koło leży grzecznie w garażu.
                            Zdradź nam, gdzie i za ile kupiłeś. szukałem kiedyś na allegro, ale nie dość, że mało to jeszcze drogo....
                            Nie będę dawał bezpośredniego linka, coby o kryptoreklamę mnie ktoś nie posądził . Ale wybrałem kategorię: Motoryzacja › Części samochodowe › Koła, felgi › Koła dojazdowe › 15" i wpisałem Octavia II. Troche ponad 200 PLN + pokrowiec za jakieś 25.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kawar
                              Zamieszczone przez obrus
                              Zamieszczone przez kawar
                              ....zmieniłem na dojazdówkę, a koło leży grzecznie w garażu.
                              Zdradź nam, gdzie i za ile kupiłeś. szukałem kiedyś na allegro, ale nie dość, że mało to jeszcze drogo....
                              Nie będę dawał bezpośredniego linka, coby o kryptoreklamę mnie ktoś nie posądził . Ale wybrałem kategorię: Motoryzacja › Części samochodowe › Koła, felgi › Koła dojazdowe › 15" i wpisałem Octavia II. Troche ponad 200 PLN + pokrowiec za jakieś 25.
                              Tyle że na allegro jak kiedyś patrzyłem to same używki były w tych cenach. Można gdzieś nowe kupić?

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy mieści Ci się to koło dojazdowe w pionie bez zdejmowania rolety?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez fajny52
                                  Czy mieści Ci się to koło dojazdowe w pionie bez zdejmowania rolety?
                                  nie
                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a ile cm srednicy ma ów dojazdówka???

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez FRESH
                                      a ile cm srednicy ma ów dojazdówka???
                                      strzelam, że tyle co normalne koło, bo jakże mogłoby być inaczej...
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Kolega ma w swojej Altei dojazdówkę 16", więc sprawdziłem u siebie (O2Tour liftback) jego koło czy wejdzie pionowo. Otóż, jeśli się umiejętnie pomanewruje to da się doczepić do oparcia kanapy, tak, że półka unosi się minimalnie do góry o ok.0,5-1cm co jest prawie niewidoczne. Jeżeli koło jest tak zamocowane to praktycznie nie zajmuje użytecznego miejsca w bagażniku. W związku z tym sam szukam dojazdówki, ale 15", bo powinna pasować idealnie. Niestety jak ktoś już wspomniał na allegro jest 15" z rozstawem śrub 5x112 jak na lekarstwo i do tego drogie. Może koledzy sprzedający różne rzeczy na forum mogliby przygotować jakąś specjalną grupową ofertę dla nas na dojazdówki? Myślę, że znalazłoby się sporo chętnych osób.
                                        Dojazdówkę miałem w poprzednim samochodzie i przez 5 lat użytkowania założyłem jeden raz, żeby przejechać 1km do wulkanizacji, ale to i tak było na wszelki wypadek, żeby nie uszkodzić opony w kole z którego zeszło trochę powietrza.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Biszczu
                                          Zamieszczone przez fajny52
                                          Czy mieści Ci się to koło dojazdowe w pionie bez zdejmowania rolety?
                                          nie

                                          witam
                                          Czy w kombi, nie zmieści się koło dojazdowe 15'' na lewym bądź prawym boku bagażnika - tuż przy tylnych siedzeniach ?? tak by nie dotykało rolety bagażnika ????
                                          pozdrawiam ??
                                          LM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez prince83
                                            Zamieszczone przez Biszczu
                                            Zamieszczone przez fajny52
                                            Czy mieści Ci się to koło dojazdowe w pionie bez zdejmowania rolety?
                                            nie

                                            witam
                                            Czy w kombi, nie zmieści się koło dojazdowe 15'' na lewym bądź prawym boku bagażnika - tuż przy tylnych siedzeniach ?? tak by nie dotykało rolety bagażnika ????
                                            pozdrawiam ??
                                            LM
                                            nie
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X