Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Samodzielne napelnianie klimy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Samodzielne napelnianie klimy

    Zamieszczone przez Andja
    pytanie: kiedy program?

    szerokości :-)
    Jak wszystko dobrze pojdzie to na wiosne:-)

  • #2
    [O1] Samodzielne napelnianie klimy

    Panowie

    Zbliza sie lato i chyba czas zajrzec do klimy. Szukalem na forum ale wszyscy pisza tylko o serwisach :-))
    Czy ktos robil to samodzielnie? Moze ktos zna jakis tutorial? Jak samodzielnie uzupelnic czynnik chlodzacy? Gdzie go kupic itd?

    Jeszcze jedno pytanie :-))) czesto na gruponie widzi sie oferty prZegladu klimy za np 50 zl i za kazdym razem jest napisane ze oferta obejmuje uzupenienie czynnika o 100 gram :-)))) czy to jest duzo? W sensie czy to nie ajaks podpucha :-)) ze przeglad 50 zl a czynnika trzeba dolac 2 litry 20 zl za 100 gram :-)))))

    Komentarz


    • #3
      Czynnika w AGRze łącznie masz ok 800 g o ile dobrze pamiętam. Wszystko pisze Ci na pasie przednim jak podniesiesz machę. Ja ostatnio uzupełniałem, weszło mi jakieś 300 g. Wszystko zależy od stanu Twojego układu klimy i od tego kiedy uzupełniałeś czynnik

      Jeśli chodzi o napełnienie to chyba lepiej jechać z tym i podłączyć się do maszyny a nie kombinować samemu - czynnik chłodzący jest mocno toksyczny.
      Moja Balbina

      Komentarz


      • #4
        Jak się ma maszynę to nie ma żadnej filozofii . Podłącza się dwa węże do zaworów wstukuje parametry w maszynę czeka kilka minut i już Problem jest tylko jeden skąd wziąć prywatnie tę maszynę .

        Komentarz


        • #5
          Rozumiem, ze samemu nie można uzupełnić tego czynnika ] Ile kosztuje 100 gr uzupełnienia w servisie? Cały czas myślę o tych gruponach. Tam piszą ze 100GR jest za darmo. Powiedzmy ze będzie trzeba wlać 500 to ile to 400 będzie mnie kosztowało?

          Co myślicie o czymś takim? Warto?

          http://www.citeam.pl/oferty/lodz/ozo...ub-diagnostyka

          Komentarz


          • #6
            W detalu butla 9kg kosztuje 500zl. Wiec teoretycznie gaz kilka zlotych za 100gr, ale realnie od 30zl w gore
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Z tego co się orientuję, serwis klimy to nie tylko sam czynnik i jego uzupełnienie.
              W czasie serwisu wymieniany jest specjalny środek smarny, a tego bez stosownego urządzenia nie jesteś w stanie wykonać. Odbywa się to w 4 fazach.
              1. Wypompowanie czynnika z klimy.
              2. Odseparowane chłodziwa od czynnika smarnego.
              3. Wymiana czynnika smarnego na świeży, nowy.
              4. Przepompowanie chłodziwa z czynnikiem smarnym do układu klimatyzacyjnego w samochodzie (gdy jest niedobór cieczy chłodzącej wtedy jest dopompowywana).

              Ja się raczej na tym nie znam, ale wydaje mi się że grzebanie w układach klimatyzacyjnych bez zaplecza sprzętowego mija się z celem.
              "Prosta jest dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców..."- Colin McRae

              Octavia Combi 2004 [138KM / 293Nm]
              >>Hardware - dobrygrzeswawa<<
              >>Software - rogalotti<<

              Komentarz


              • #8
                Plus do tego, automat, sprawdza jeszcze próżniowo szczelność układu.
                Była O1 AGR

                Jest O1FL ALH

                Komentarz


                • #9
                  przecie napisane na tym gruponie czy co to tam jest :
                  Przy serwisowaniu klimatyzacji 100 ml czynnika otrzymujesz w cenie kuponu – za każde kolejne 100 ml dopłata 12 zł,

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X