Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fabryczny alarm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Fabryczny alarm

    Dobrze że nie wpadli z pomysłem takich fotoradarów :P

  • #2
    Fabryczny alarm

    Wczoraj byłem na pomiarze prześwitu tylnego zawieszenia i tak w czasie oczekiwania na samochód podszedłem do Octavii która stała na salonie zajrzałem do środka i zauważyłem że na słupku jest wyłącznik alarmu fabrycznego, jakie było moje zdziwienie gdyż myślałem że alarmy montują w na miejscu bo ja jak konfigurowałem samochód zamówiłem alarm, jak później się zorientowałem że mam alarm meta to myślałem że tak po prostu już jest i nie drążyłem tematu, zapytałem sprzedawce (nie tego u którego składałem zamówienie) jak to jest z alarmem to powiedział że jak się zamawia alarm od razu to przychodzi auto z fabrycznym, więc dlaczego mam meta skoro zamawiałem alarm przy konfiguracji zamówienia to zrobił wielkie oczy i nie umiał mi odpowiedzieć, bo fabryczny kosztuje tyle samo CO meta i twierdził jaszcze że meta zakładana jest też w fabryce nie wiem co o tym sądzić i czego mogę żądać od ASO. Ciekaw jestem kto zawinił fabryka czy ASO.

    Komentarz


    • #3
      Warto użyć szukajki, bo było już o tym nie raz.

      Komentarz


      • #4
        Nikt nie zawinił, tylko dałeś się - niestety - zrobić.
        Alarm montowany w salonie w porownaniu do fabrycznego kosztuje grosze. Zamontowali w salonie, a skasowali Cię jak za oryginalny. Klasyczna przewałka salonu.
        O2FL RS | S2 | F2

        Komentarz


        • #5
          mau74, a Meta to najgorszy alarm jaki można mieć w aucie... a co możesz zrobić teraz? Nic musisz mieć metę - chciałeś mieć alarm i zgodnie z umową masz. Może nie użyłeś słowa fabryczny tylko fabrycznie a to spowodowało, że zamontowali Ci fabrycznie metę
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #6
            Takie niemiłe niespodzianki są czasem skutkiem wyboru najtańszej oferty.
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              mau74, dla Ciebie, to już musztarda po obiedzie
              ale może przeczyta ktoś, kto dopiero chce zamówić auto, a tego jeszcze nie wie :

              Zamawiając nowe auto i płacąc zaliczkę podpisujesz zamówienie.
              Do tego zamówienia otrzymujesz załącznik.
              Na tym załączniku są dwie ważne tabelki :
              - wykaz wyposażenia dodatkowego zamawianego na etapie produkcji
              i niestety według mnie ta gorsza :
              - wykaz wyposażenia dodatkowego zamawianego w punkcie dilerskim.

              Najważniejsze jest aby mieć wszystko co się zamówiło wpisane właśnie w tej tabelce fabrycznej. No może nie wszystko tylko najważniejsze podzespoły. Bo takie pierdoły jak listwy boczne, dywaniki czy chlapacze to mogą być i od dilera.

              Sprawdź swoje "papiery", to pewnie też masz wpisany alarm do drugiej tabelki.
              Fajna stronka

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Polon
                Takie niemiłe niespodzianki są czasem skutkiem wyboru najtańszej oferty.
                Mówisz tak jakbys sugerował "winę" kupującego bo wybrał tanią ofertę (zresztą może wcale tak nie było), nieprawda, po prostu nie poinformowano go o możliwościach jakie ma do wyboru.
                My wiemy jak jest ale przeciętnemu kupującemu nie przyjdzie do głowy żeby specyfikować alarm, jakie dywaniki i temu podobne pierdoły, kupuje nowy samochód, zamawia do niego alarm, więc naturalne powinno być, że alarm jest fabryczny a nie dokładane gówno w salonie -> o tym powinien zostać poinformowany, jest to trochę nieuczciwe.
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Ja dodam, że mnie też tak zrobili, ale skapnąłem się, że nie ma alarmu fabrycznego jeszcze przed odebraniem samochodu z salonu (dzięki kolegom z forum, który podali mi wyposażenie samochodu na podstawie nr VIN) i zrobiłem małą zadymkę. Skończyło się na tym, że dostałem gratis opony zimowe.
                  Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Biszczu
                    mau74, a Meta to najgorszy alarm jaki można mieć w aucie...
                    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jakie masz praktyczne doświadczenia związane z alarmami Meta Sytem?
                    Nawet pewnie nie wiesz jaki model jest tam zamontowany i jakie ma możliwości.
                    Jaki według Ciebie jest najlepszy? Ten oryginalny, montowany na linii?
                    Tak się składa, że właśnie ten oryginalny, z wyłącznikiem wewnętrznym, montowany na linii w Mlada Boleslav, to też Meta System....
                    Pozdrawiam i zanim znowu coś palniesz będąc dyletantem w jakimś temacie, dwa razy się nad tym zastanów.
                    Instrumedley multi display full version

                    Komentarz


                    • #11
                      nie wydaje mi się żeby wersja Ambition była najtańszą opcją, i tak jak napisał Borsuk2 w błąd wprowadził mnie sprzedawca i alarm umieścił w zamówieniu do montażu w sieci dilerskiej a nie w fabryce, sprawdziłem w zamówieniu i nie poinformował mnie o tym, tak to jest jak się dokładnie człowiek nie wczyta, co do Mety to faktycznie w fabryce też ją montują

                      Komentarz


                      • #12
                        mau74, koledze chodziło o najtańsza ofertę czyli dilera, np. u Danielcia standard jak się nie odezwiesz że chcesz fabryczny to wkładają gówno.
                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Masz zamontowany jeden z tych alarmów. Producentem jest Meta System, firma która dostarcza alarmy na pierwszy montaż min. dla VAG.
                          Antyfotoradar Valentine1
                          Harry II Classic+Sirio ML145

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X