Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony zimowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Właśnie miałem pytać, czy można założyć felgi 15" To rzeczywiście taniej by wyszło. Chyba właśnie tak trzeba będzie zrobić. Nie będzie chyba przeszkadzało że w tej chwili są alufelgi 16" tzn chodzi mi o śruby itp rzeczy

    Komentarz


    • #77
      Martwi mnie ze sie nie objawili jeszcze spece od opon wielosezonowych i nalewek, czyzby zmienili forum?
      nasza droga: www.wpzs.pl

      Komentarz


      • #78
        oranje, niestety,na Lubelszczyźnie nie mamy poważnych gór i nie mam możliwości wypróbowania.Bywało,że zimą jeździłem do południowych sąsiadów lecz drogi były odśnieżone.Zresztą Maicroft odpowiedział wyczerpująco na Twoje pytanie,az racji miejsca zamieszkania,wie co mówi o jeździe w górach.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz


        • #79
          Tak JanuszSz, okolice Lublina to nie góry Dzięki mimo wszystko. Maicroft właściwie mnie przekonał - ale mimo wszystko kilka dni jeszcze poczekam (mam nadzieję, że śnieg jeszcze nie spadnie) :wink: Popytam w międzyczasie u gościa u którego wymieniam co roku opony.
          pzdr

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez Jabar1975
            Martwi mnie ze sie nie objawili jeszcze spece od opon wielosezonowych i nalewek, czyzby zmienili forum?
            Hahaha, no jakbyś wiedział :!: Ostatnio spotkałem ich na forum vw-passat. Zawzięci są, to za długo z nimi nie polemizowałem, mają monopol na prawdę :wink:

            Wiecie jak to bywa, kupuje sie Passata z wielusettysięcznym przebiegiem a potem na prawdziwe opony juz szkoda kasy. Tylko czemu tego nie moge zrozumieć :roll: :?:
            Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

            Komentarz


            • #81
              Zimówki.

              A co powiecie o pirelli Winter CARVING 195/65R15 91T ? Można je mieć już za 215 pln/szt.

              Proszę doradźcie coś bo zima już za oknem ;-) Wczoraj na trasie temp spadła poniżej -2 st. C.

              Pzdr.
              Z

              Komentarz


              • #82
                Znajomy gumiarz odradził mi nokiana. Powód - brak polskiego przedstawicielstwa. Stanie się coś poważnego z 1 oponą i masz do wymiany parę.

                A poza tym spotkałem się opinia, że nokiany i yokohama to w porównaniu z innymi markami dość delikatne opony.

                Ja nie szalałem i kupiłem fuldy.

                Pozdr
                Ł
                Były:
                Skoda Octavia 2004, 1.9 TDI 110 km, ASV,
                Fiat Croma 2006, 1.9 MultiJet 150 km
                Jest:
                Volkswagen CC 2013, 1.4 TSI 160 km

                Komentarz


                • #83
                  Dunlop WInter Sport 3D - polecam choc mam od niecalych 3 tygodni
                  Dunlop WInter Sport M3 - mialem 2 sezony, zajebista opona, cicha i prowadzi sie pewnie - jedyny mankament - czesta utrata przyczepnosci podaczas ostrzejszego ruszania (tylko na 1 biegu) na sliskiej/mokrej nawierzchni - w 3D tego nie ma.
                  pozdrawiam
                  Adam W.

                  Komentarz


                  • #84
                    uważam , że Nokian WR G2 to najlepszy oponiarski debiut tego roku. Oczywiście w tym przedziale cenowym. Mam takie i już przejechałem na nich 2500 km, po mokrym , suchym , bylo też trochę śniegu i zawsze było ostro ,szybko , pewnie , a czasami bokiem do przodu. Ale zawsze pod kontrolą!!
                    Z droższych: Dunlop WS 3D lub Goodyear UG Performance
                    NOWA TWARZ http://www.wrzuta.pl/obraz/x1NMSALRtR/
                    Bilstein B4+tarcze ATE PD+klocki ATE - SUPER ZESTAW !!
                    Wojtisek - bokiem do przodu to jest to !!!!
                    171 KM ; 402 Nm obr/min
                    Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...

                    Komentarz


                    • #85
                      Re: Zimówki.

                      Zamieszczone przez Zwierze
                      A co powiecie o pirelli Winter CARVING 195/65R15 91T ? Można je mieć już za 215 pln/szt.

                      Proszę doradźcie coś bo zima już za oknem ;-) Wczoraj na trasie temp spadła poniżej -2 st. C.

                      Pzdr.
                      Z
                      Czytałem kiedyś test bodaj w AŚ a Ci powołują sie najcześciej na testy ADAC i ogólnie dość kaprato ta opona wypadła :? Znaczy sie z tego co pamietam zaj..opona na głeboki śnieg ale reszta czyli sucho, deszcz... padaka.
                      Jeśli jeżdzisz po wysokich Alpach czy po kole podbiegunowym to bierz! jeśli nie to w tej cenie można zanabyć kilka bardziej uniwersalnych opon zimowych.

                      Ps. sam po dość wnikliwym badaniu opini, testów ... zdecydowałem się na dość uniwersalnego Uniroyala MS 66 Plus dobra na sniegu, deszczu i na suchym ale minusy dość szybkie zuzywanie sie :? zbliżone parametrami do Continental WinterContact TS 810, Dunlop SP Winter Winter Sport 3D a cena troszeczke nizsza.


                      Na razie moje testy na śniegu i mokrym IMHO na mokrym jest lepsza od mojego nowego letniego Klebra Dynaxer HP2 :?
                      Dostojnie do przodu by Dynosoft

                      Komentarz


                      • #86
                        ja kupiłem miesiąc temu(no może 6tyg temu) UG7 i jestem baaardzo zadowolony przejechałem nanich już ponad 3tyś km!!! Na mokrym,suchym super to samo śnieg,siedze tera w Norwegii i codziennie robie 50km w jedną stro do pracy - wyjeżdzam od siebie to jest lód/śnieg po drodze mijam cieplejsze miejsca gdzie jest chlapa itd. tak więc oponki sprawdzaja sie super jak za taką kase, minus to chyba to że sie szybko zużywają i przy moich przebiegach max na next sezon starcza.

                        Polecam te opony bardzo - ja jezdze dosyć szybko - nie zwalniam na zakretach - jeszcze mnie nie zawiodły - a jak wylece kiedyś z zakrętu to tylko przez brawre a nie z winy slabych opon
                        Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                        https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                        www.tuneforce.pl
                        www.dpfserwis.pl

                        Komentarz


                        • #87
                          Moja octa wyjechała z salonu na Continental WinterContact TS 810 Niebawem miną już 4 tyg jazdy i jestem z nich bardzo zadowolony. Ostatnio jechałem w deszczu katowicką i żadnych problemów w mokrych koleinach. Czekam teraz na jakiś większy śnieg.
                          Octavia Tour Ice+ 1.6
                          Garmin nuvi 250W
                          President Walker + Alan ML-145 + reflektometr

                          Komentarz


                          • #88
                            Przy Fabii używałem zimowe Firestonki Winterhawk i byłem bardzo zadowolony - ciche, dobrze trzymały na błocie i śniegu.
                            Kupowałem je biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość i nie zawiodłem się.
                            Octavia Combi 2003 r. Ambiente 1.9 TDI 110 KM

                            Komentarz


                            • #89
                              Ja mam nokiany Wr są cichsze od tych letnich chyba Brigestony Nokian rewelacja polecam.
                              OctaviaII-160km-320Nm+DSG+Cobra75WX-ST+President(Kentucky)

                              Komentarz


                              • #90
                                ja na opony.com kupiłem UG7 z indeksem H
                                jak na ta cene są zaj..ste!!! 25tyś na nich zrobiłem, jeżdze szybko i tylko raz z drogi wyleciałem...odpowadzanie wody super, na mokrym b.dobrze na lodzie jak to na lodzie - tylko 2 razy tyłe musiałem podjeżdzać pod dom...stromizna zaj..bista spadło 20cm sniegu na lód - niewazne tyłem wjechałem gdybym miał 4motion nie było by na nich problemu...zime w Norwegii zaliczyły - co prawda nie mega ostrą ale zime a nie to co w Polsce było POLECAM

                                ps nadaja sie jeszcze spokojnie na sezon - a tak szybko miały sie skończyć;-)
                                Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                                https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                                www.tuneforce.pl
                                www.dpfserwis.pl

                                Komentarz


                                • #91
                                  Odgrzeje temat.
                                  Co sadzicie o oponie Dunlop SP Winter Sport 4D 195/65 R15 91T ?

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    a co myślicie o oponach bieżnikowanych ??? jest sens kupowania tego typu opon ???
                                    i drugie pytanie chciałem kupić felgi stalowe do zimówek tylko że na allegro są o różnych rozstawach śrub. jak to sprawdzić jakie do mojej skody będa pasować ???

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X